GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Tady již není co dodat. Absolutně best kniha od RA. Stejně jako jeho kniha o E. Zátopkovi, prostě čtivě psaná , barvitá, jako by tu autor prošel všemi lokalitami , ať už Chlumcem , Řitkou , či třeba zámkem Orlík.
A že to není jen biografie Laty Brandisové , dostizích a světa okolo šlechtických rodů. Prostě , kniha od A do Z. Samozřejmě doporučuji přečíst všem fandům koní, ale i Pardubic a okolí. Též Praze a Velké Chuchle.

11.11.2020 5 z 5

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

Další zajímavá kniha od LL. Souhlasím s Kexina. Přesto pěkná kniha , o lidech, citech, lásce a poznávání. Určitě se těším na další tytul.

11.11.2020 4 z 5

Duše našich mazlíčků Duše našich mazlíčků David Michie

Zajímavá kniha o našich mazlíčcích. Nedávno nám zemřel papoušek ,čili kniha poskytla formu útěchy , co a jak jsme při 14 letém životu papouška v naši rodině pro něho , ale i pro nás udělali dobře a co ne. Jsem rád , že těch negativních věcí nebylo snad mnoho. Autor se poměrně obsáhle věnuje buddhismu , což je kapitola sama o sobě.

09.11.2020 4 z 5

Peklo z Araratu Peklo z Araratu Christopher Golden

Ale jo , nebyla to špatná četba. Autor dobře vykresllil ďábla , atmosféru , prostředí. Plně souhlasím s 1Tos_.

07.11.2020 4 z 5

Nezlomný Nezlomný Hana Hindráková

To podstatné zní dft. ze všech komentářů. Člověk si to ani nedokáže představit. Na jedné straně krásy Keni , na druhé třetí svět. Afrika jako taková má těchto nebezpečných lokalit hodně, chudoba , nemoci , přelidněnost.
Klobouk dolů před autorkou , jak zpracovala příběh Joeho. Též by mě vnitřně naplňovalo osobní setkání s dotyčným.
Kniha je napsaná pěkně , drsně , aktuálně. Téměř pravda , pohádkově..Všichni víme , že tyto příběhy nebývají vždy s happy ends.
A jelikož je autorka z Vých. Čech , též mého rodného kraje , zaujala mně.

04.11.2020 5 z 5

Rukopis Karla Velikého Rukopis Karla Velikého Steve Berry

Další kniha SB , která splnila očekávání. Opět barvitě popsané prostředí, správné akce. Jasně, že něco může být nad rámec možností, ale myslím si , že jako čtenáři se chceme pobavit , třeba i zasmát , popř. nadchnout krásou přírody , měst , moří , lidí..., což tento pan autor dokáže nabídnout. A pokud někomu vadí nějaké přikrášlení , či nepřesnosti , ať čte spíš literaturu faktu , já jsem spokojen. Občas se stane , že kniha někomu sedne , jinému nikoli , ale to je život.
Kniha je čtivá a určitě zajímavá .

03.11.2020 4 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Plný souhlas s hynekBee , absolutně srozumitelné, barvité , jak to máme rádi u SB.

31.10.2020 5 z 5

Prostě, zabil jsem svého otce Prostě, zabil jsem svého otce Miloslava Ševčíková

Plně souhlasím s jan0229. Po přečtení Životu na Olympu od V. Čáslavské se tato kniha (do tohoto momentu, pro mně neznámá) tedy nabízí. A že napění krev, to tedy ano. Pohled na našeho tehdejšího prezidenta a jeho okolí mě osobně šokoval. Starší generace se na dobu incidentu M. Odložila pamatují, ale více informací k dispozici nebylo (jak mi dnes řekla moje babička).
Je tedy zajímavé, že skon J. Odložila není dodnes objasněn.
Kniha je psaná slušně, čtivě a srozumitelně. Proto je škoda, že ji čtenáři nevěnují více pozornosti. Jenom název knihy (byť výstižný) bych změnil. Osobně bych ji nazval pouze Josef Odložil.

25.10.2020 5 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Velice zajímavý život VČ. Životopis poukazuje i na smutný soukromý život.
Komunistická éra musela být neuvěřitelná, tedy obzvlášť k lidem , kteří vlastním úspěchem měli podporovat režim a na jejich práci se jinak nebralo zřetel. A jak nesympatizoval s režimem , nebyl dft. nikdo.

23.10.2020 5 z 5

Velice zajímavá kniha a studie autora. Ano, po přečtení musí člověk popřemýšlet, co a jak přehodnotit ohledně svého spánku. Věřím , že kvalitní spánek ovlivňuje dění na celé planetě. A ano , byly chvíle , kdy mě kniha donutila zavřít oči a pro nejednou jít zalehnout v adekvátní čas a ráno být fit. Ovšem , zda firmy a společnosti v našem státě podpoří Sovy a Skřivani, těžko říct. Ale , že to má něco do sebe, to určitě má. Jeden čas jsem byl nucen vstávat ve 3:15. Abych to dal , musel jsem zalehnot už po 20 hod. , pak se to dalo zvládnout. Ale nikoliv každý den. Naštěstí se jednalo v prvním týdnu o po + pá a v druhém týdnu pouze st.
Knihu tedy doporučuji , obzvlášť lidem s poruchami spánku , ale i laikům , protože všichni spíme (nějakým způsobem) a musíme spát.

22.10.2020 5 z 5

Proč všichni odcházejí Proč všichni odcházejí Zuzana Dostálová

Moje druhá kniha od autorky ZD. Psaná pohledem malé holčičky ,nalézající malé a poté i velké věci v životě.

20.10.2020 4 z 5

Podle náhodného výběru Podle náhodného výběru Max Eisen

Další z knih , které mají co říct. Muselo to být šílený , to vše prožít a pak najít sílu znovu k dalšímu životu. Určitě doporučuji

19.10.2020 5 z 5

Pasáčci z Fatimy Pasáčci z Fatimy Manuel Fernando Silva

Čtivá kniha , na kterou mě přivedl autor S. Berry -Třetí tajemství.
Plně souhlasím s Chemiczka , dávám 5*

16.10.2020 5 z 5

Třetí tajemství Třetí tajemství Steve Berry

Výborná kniha pro toho , kdo má rád vše ohledně historie Vatikánů , papežů , pochopitelně též poselství z Fatimy , to vše a více autor zachytil v tomto románu. Medzugorii moje babička navštívila , a jako oddaná křesťanka přijela s naplněným pocitem i vírou. Rozhodl jsem se přečíst knihu Pasáčci z Fatimy , kniha SB k tomu taktně poukazuje. Zda mě nadchne, ovlivní či jinak nakopne uvedu v komentáři , až ji přečtu ( tedy jestli ).
Tato kniha u mě splnila očekávání dávám 5 *

14.10.2020 5 z 5

Ztracený řád Ztracený řád Steve Berry

Super kniha , pravda pro nás z Evropy trochu složitější. Pěkná obálka , ovšem originál je špica. Plně souhlasím se Stanas513. Kniha splnila mé očekávání.

11.10.2020 4 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Zajímavá kniha s ještě zajimavějším tématem o atentátu na MLK. Po letech se vracím k autorovi SB.

09.10.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Tak tomu říkám , super. Spousta věcí se určitě podobně odehrává kdekoliv v rodinách. Radost z maličkostí , pochopení či nepochopení rodiči , denní radosti , starosti a povinnosti , nám paní autorka ZD podala fakt příběh uvěřitelný, smutný , ale i pravdivý. První poznávání lásky a běžného života , rychlé dospění a starost o bližního , to jsou fragmenty , které nás formují všechny, někdo to má bohužel zadarmo, někdo ale zažívá poboné záležitosti v brzkém věku , aniž by to úplně plánoval. Odchod nejbližších je vždy bolestný, obzvlášť pro nedospělého. Autorka moc pěkně popsala vztah Štěpána k dědečkovi, mamince , ale i k otci , jeho partnerce a dětem.
Opravdu povedené dílo , dávám 5 *****

07.10.2020 5 z 5

První cesta kolem světa První cesta kolem světa James Cook

Ale ano , hezky napsaný denník JC. Pravda mapa by se hodila , ale to dobrodružství na moři, umírání posádky , poznávání domorodců , krajů , to muselo být krásné i drsné zároveň. Proto k této knize doporučuji knihu Idioti na plavbě kolem světa. Kniha již není v prodeji , přesto stojí za to si ji půjčit. Mě tedy též nadchla, zde mapy jsou a hlavně je to i o vzniku samotného plavidla v Ústí nad Labem, kousek pod Střekovem a obeplutí celé země.

05.10.2020 4 z 5

Juniper – holčička, která se narodila příliš brzy Juniper – holčička, která se narodila příliš brzy Kelley French

Zajímavá kniha jedné rodiny a především malé Juniper. Je to taková kronika, s čímž K. + T. French počítali. Ano, musí to být šílený sledovat malou jak bojuje či umírá před očima. Mám sestru, která přišla na svět též podobným způsobem. Sice vážila normálně , ale narodila se se všemi neduhy. Neměla dovynuté ledviny , přišly alergie (téměř na vše) astma. Na levé oko se ukázalo v brzké době téměř neviděla. Musela podstoupit plastickou operaci ledvinových záklopek, moč se ji vracela zpět. Léků brala plnými hrstmi . Z kraje též byla na hraně života a smrti. Obzvlášť v prvních dnech a rocích. Dnes je ji 30 pryč a pro změnu se projevily vedlejší účinky léků , které brala v dětství. Tzn. s ledvinami , očima je pod dozorem neustále. Tupozrakost ji zůstala, snad časem operace pomůže. A pochopitelně celkově se musí pořád hlídat. K tomu přibyla obezita. Narodila se v době výbuchu Černobylu , i to prý mohlo mít vliv na nenarozené děti té doby.
Proto chápu Frenchovi , že takovou to knihu dali dohromady. I kdyby to měla být jen historie pro Juniper , nás normálně rozené může poučit, a nastávající rodiče taktéž, co kdyby i oni měli prožít podobné...

05.10.2020 4 z 5

Tak tedy za mě 5 * , téma velice zajímavé. Vznik a konzumace drog , to je kapitola sama osobě. Za sebe mohu říct , že mě nějak drogy neberou , snad pouze kafe v jaké koliv podobě. V knize byla zajímavá dostupnost pervitinu pro veřejnost. I dětem , matkám s poporodními depresemi , studentům v době náročných zkoušek , tyto látky pomáhaly. O závislosti se moc nemluvilo , to až časem. Dovětek autora - drogy nemusí být špatné , to lidi k nim špatně přistupují - s tím se nedá nic než souhlasit
Opravdu čtivá publikace , též poukazující na naši zemi a "Výzkum a výrobnu drog" v Olomouci za protektorátu

27.09.2020 5 z 5