Juniper – holčička, která se narodila příliš brzy

Juniper přišla na svět o čtyři měsíce dříve, ve 23. týdnu těhotenství. Vážila 570 gramů, měřila 29 centimetrů, asi jako panenka Barbie. Hlavičku měla menší než tenisový míček. Její kůže byla tak průsvitná, že bylo vidět chvějící se drobné srdce. Juniper se narodila na samé hranici života a smrti a ve vzduchu visela otázka, zda je větším aktem lásky pokusit se ji zachránit, nebo ji nechat jít. Rodiče Junie se rozhodli její život vybojovat, a přinášejí vám tak neuvěřitelný příběh. Ve své vynikající monografii zkoumají, jakou sílu mají při záchraně lidského života vztahy, jakou moc může mít pouto mezi matkou a dítětem a mezi mužem a ženou. Spolu s nimi můžete sledovat jejich cestu od křehkého začátku po zázračné přežití. „Bez ustání nám umírala, přežívala, pak znovu umírala. Pomalu nám docházelo, že jediným východiskem je vytvořit pro ni svět mimo inkubátor. A tak jsme pro ni nekonečné noci tvořili možnou budoucnost a zpívali jí písničky o slunci, četli jí knížky, ve kterých děti uměly létat. Podělili jsme se o příběh, jak jsme bojovali, abychom o ni nepřišli. Pověděli jsme jí o tom, co z nás udělalo pokorné rodiče, i o tom, co nás zlomilo. Chyby i selhání, které se spolčily proti jejímu stvoření. Když se nám podaří zaujmout ji tak, že zatouží dozvědět se, co bylo dál, třeba se nám povede ji s námi udržet až do svítání.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355311/big_juniper-holcicka-ktera-se-narodila--2jv-355311.jpg 418
Literatura faktu, Biografie a memoáry

Vydáno: , BizBooks

Juniper: The Girl Who Was Born Too Soon, 2016

Kniha Juniper – holčička, která se narodila příliš brzy

GYROTOURBILLON
05.10.2020

Zajímavá kniha jedné rodiny a především malé Juniper. Je to taková kronika, s čímž K. + T. French počítali. Ano, musí to být šílený sledovat malou jak bojuje či umírá před očima. Mám sestru, která přišla na svět též podobným způsobem. Sice vážila normálně , ale narodila se se všemi neduhy. Neměla dovynuté ledviny , přišly alergie (téměř na vše) astma. Na levé oko se ukázalo v brzké době téměř neviděla. Musela podstoupit plastickou operaci ledvinových záklopek, moč se ji vracela zpět. Léků brala plnými hrstmi . Z kraje též byla na hraně života a smrti. Obzvlášť v prvních dnech a rocích. Dnes je ji 30 pryč a pro změnu se projevily vedlejší účinky léků , které brala v dětství. Tzn. s ledvinami , očima je pod dozorem neustále. Tupozrakost ji zůstala, snad časem operace pomůže. A pochopitelně celkově se musí pořád hlídat. K tomu přibyla obezita. Narodila se v době výbuchu Černobylu , i to prý mohlo mít vliv na nenarozené děti té doby.
Proto chápu Frenchovi , že takovou to knihu dali dohromady. I kdyby to měla být jen historie pro Juniper , nás normálně rozené může poučit, a nastávající rodiče taktéž, co kdyby i oni měli prožít podobné...

tiffani1212
30.05.2019

Nerozumím tomu. Sama jsem máma a jsem štastná, že jse v podobné pozici nemusela být. Ale něco se má prostě nechat na přírodě. Příběh se mi nelíbil.

micha-ella
26.12.2018

Je to příběh rodičů, které jsem obdivovala a zároveň je nenáviděla za to, že nechají své dítě trpět. Nedovedu si představit, že bych sama měla rozhodovat - jako oni - o životě nebo smrti. Síla!

lenkaabooks
12.08.2018

Tuto knihu nemůžu hodnotit žádnými hvězdičkami. Tato kniha je bojem o přežití silně nedonošené holčičky Juniper, o zoufalství a naději jejích rodičů, o nezměrném úsilí sester a lékařů. Není to vůbec lehké čtení.

MartinaF
04.10.2017

Zpověď rodičů, kterým se moc brzy narodilo miminko. Příběh o tom, jak den co den všichni bojovali o Junipeřino přežití.

Kniha pro mě nebyla až tak emočně vypjatá, ale byly chvíle, kdy jsem uronila slzy. Myslím si, že kniha vlévá rodičům předčasně narozených dětí trochu naděje, že v tom nejsou sami.