Gurus Gurus komentáře u knih

Tak nevím co se mi libilo vice. Jestli kniha nebo film... Film jsem viděl několikrát a to různé verze :) takze se povazuji za docela velkého fanouška a říkal jsem si jaká bude asi ta kniha. Z počátku se mi nelibila, ale P.K. Dick umí psát:). Ke konci jsem si říkal, ze nechci, aby ta kniha už skončila, že chci ještě zůstat ve světě Blade Runnera.

02.05.2017 5 z 5

V mrtvé zóně V mrtvé zóně Jakub Mařík

Tohle bylo lepší než předchozí díl, méně tříštění a přeskakování mezi postavami než v minulém díle. Sice konec mě uplně neuspokojil, ale celkově za 5/5. No teď, aby co nejrychleji vyšel díl pátý.

26.04.2023 5 z 5

Mexabo Mexabo Kristýna Sládečková

Příjemná oddechová. Párkrát jsem se dobře zasmál :). Vážně jak stopařův průvodce po galaxii.

02.10.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Asi zatím nejslabší díl. Řekl bych, že tady by bylo méně lépe. Začátek mě fakt nebavil, a pořád jsem si říkal kdy tam bude už konečně pěta dvacítka. Konec se mi celkem líbíl, až na jednu věc viz níže.

*SPOILER*
Nemám rád, když se hlavní hrdina nějakým způsobem změní/znetvoří. Neříkám, že Ilan je automaticky zrůda ale vystouplé naběhlé žíly a další věci....nevim proč zrovna musi vypadat jako Nasterea.

27.07.2021 3 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Je to erotická knížka se vším všudy. Nereálné situace několik orgasmů za sebou (muži) třeba i 5x. Ale je tam ještě něco co není na první pohled vidět a to, ze všeho moc škodí.
*Spoiler* Upřímně mi bylo líto jak to skončilo, Beatrice skončila sama a nemilovaná s chřadnoucím tělem. Konec na mě působil velmi depresivně.

29.01.2021 3 z 5

Proces změny Proces změny Martha Wells

Super jízda :), lepší než první díl. Konečně se dozvídáme více o našem Robokatovi, těším se na jeho další dobrodružství

10.01.2021 4 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Mě se Robokat líbí je to dobrej mix mezi člověkem a robotem, takže je to takový kyborg. Knížka měla spád a žádné hluché místo. O akci nebylo nouze už se těším na další díl

07.01.2021 4 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Jinak než za 5/5 to nejde, ale třetí díl se mi líbil o malinko více. V Chladu Chiméry, se nám posunuly příbehy všech a pár nových vzniklo, stejně prostě tahle série nemá konkurenci.

*možné spoilery a úvahy*
více méně to co jsem předpokládal se stalo, alespoň Císaři. Pokud na konci páteho dílu umře tak to mě naštve teda :-D.
Co mě překvapilo byla smrt Georga, ale dalo se to čekat. Byl to už spíš taková troska....
Mile mě překvapil Selinger, nakonec se zněho stal správňák.

04.12.2020 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Super pohádka pro dospělé. S manželkou jsme si jí předčítali před spaním :).
Pokud bych porovnal s filmem, tak film má větší spád, což se dá čekat. Ale nic se nevyrovná tomu si příběh pomalu vychutnávat čtením.

09.10.2020 5 z 5

No nevím, úplně mě to nezaujalo...v podstatě větší půlka jen otom jak se jde od vesnice k vesnici a jí se Dhal bhat a nebo se pije čaj. Asi jsem čekal více popisů prostředí a lidí. Ladík mi přišel jako takovej vesničan z vysočan...

08.07.2019 2 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

No nevím mám z knihy rozpoluplné pocity...bylo tam hodně dobrých částí, ale také hodně mdlých až nudných.

*nožný spoiler*
Třeba linka s Hilemorem mě ze začátku vůbec nebavila, ale ke konci to bylo asi to nejzajímavější spolu s Clayem. Celkově mi Hilemore připomínal Horatia Hornblowera :). Lizanne si většinu dobrý části vybrala na začátku a v pulce.... Závěrečné obléhání mě pak nudilo, až tedy na slečnu Krvavou, pokaždé když jsem to četl musel jsem se usmát.

tak když to shrnu tak:
Clay = Indiana Jones
Hilemore = Horatio Hornblower
Lizanne = no tady si nejsem jistý..:)

15.05.2019 3 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Tak jsem ji konečně dočetl :-) a je to příběh za 4/5. Proč?
Po technické stránce není knížce co vytknout. Technologie použité na cestu k Saturnu by opravdu mohli být za 50 let použitelné i s lidskou posádkou. Koukněte se co umí motory Vasimr již teď.
*Možné spoilery*
Nejspíš to byl záměr autorů, ale Číňani mi lezli strašně na nervy, jejich patolízalství a pochybné praktiky (sabotáž, atd..). Myslím, že pokud se něco nestane bude Čína za 50 let na stejné případně vyšší technologické úrovni než je USA a její spojenci. Rusko to se vyřadilo už dávno (stačí se podívat co předvádí dnes).
Naopak co mi přišlo opravdu zajímavé byl první kontakt. Někomu mohl připadat takový obyčejný a nic moc. Na mě působil uvěřitelně a první kontakt byl jednou z nejlepších částí knihy.
Začátek působil dost utahaně a než se vydali na cestu byla půlka pryč.

16.01.2019 4 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

Příjde mi vtipné číst knihu v těchto tropických vedrech, kdy vody ubívá a příroda umírá, skoro jako planeta země před Exodem nebo jako horký Newell. Teď ale zpět ke knize, která je lepší než první díl a ke konci jsem si řikal sakra to už končí a co bude dál? K tomu všemu má knihovna v Praze zavřeno. Já budu myšlenkami s Viktorii a Andrejem.
Teď nějaké mé postřehy. Linka na Newellu mě ze začátku nebavila, ale ke konci to byla jízda. Algor mě jako vždy bavil nejvíc a pak jsem si ještě užíval osudy Becka a Petrova...tešim se jak nakope prdel Danovi...doufám.

01.08.2018 5 z 5

Nájezdníci Nájezdníci John Flanagan

O něco slabší než první díl...hlavně začátek knížky. Místama mě až nudil. Ke konci mě ale Nájezdníci dost bavili :-), jsem zvědavej ským skončí Lydia...:-D

Flanagan se asi zatím nejvíc vyřádil na nasilnostech...v tom zatím Bratrstvo vede nad Hraničářovím učněm.

update: o hodně slabší než díl třetí

15.10.2017 3 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Když manželka koupila Prdočas tak jsem se vždy jako první vrhal na sloupek o odvrácené strany matky :-). Tato knížečka byla dárek k vánocům. Knížka je super a některé fejetony jsem již znal z časopisu.

Není to knížka, kterou by jste měli přečíst na jeden zátah, ale měli by jste si jí vychutnávat.

23.01.2017 4 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

AAaaaa :-) super, prostě super. Myslím, že tato kniha je ze serie zatím to nejlepší co sem četl. Je mi trošku líto, že je to knížka č. 10 a jen dvě to go...

*spoiler*

Líbila se mi poslední bitva a to tím, že to zas tak velká bitva nebyla jen ze začátku, ale pak se prokázal smysl pro čest ze strany Šigeura. No prostě super. Libilo semi, že se holky spřátelily.

Co mi vadilo a není to autorova chyba (možná), že holky působili nepřirozeně a opravdu šlo cítit, že je psal muž. :-D Alyss byla víc protivná než Evanlyn a to je co říct...

18.01.2017 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Druhý díl pro mě začal být více zábavný až v kapitole Temný les, a pak hlavně konec i díky konci jsem dal 4 hvězdy jinak bych asi dal 3. Není to špatné, ale Liou má problém s tempem a to už mi vadilo i u prvního dílu.

15.05.2024 4 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Výborná sbírka, hodnotím s velkým odstupem od dočtení. Zapoměl jsem si to odškrtnout :D

26.04.2023 4 z 5

Transport ledu Transport ledu Alastair Reynolds

*možné spoilery*

Knížka v půlce ztratila dech. Po přistání na Janusovi to byla, taková blamáž až do příchodu fontánovců. Nepochopil sem pak ke konci to nelogické jednání hlavních postav. Plus mínus jedinej kdo zůstával konstantní byl Perry a Bela...Světlana se chovala občas dobře a občas šílené. Pak ten konec....najednou Perry a Světlana opustí dítě co mají a ani se to v knížce nezmíní...chyběla mi tam nějak ta citová vazba na tu jejich Emily. Celkově konec mi přišel moc useklý.

07.12.2022 3 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Příjemný cestopis o zemi, kterou bych si přál jednou navštívit. Jak už tu někdo psal konec je trošku uspěchaný. To je asi tak jediná výtka, kterou bych měl.

13.01.2022 4 z 5