Mexabo

Mexabo https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465311/bmid_mexabo-I9Q-465311.png 4 29 11

Humorné sci-fi, ve kterém se partička zdiskreditovaných vědců náhodou dostane do daleké galaxie. Nečeká je však žádná pohodová návštěva, ale pořádné drama. Dva Češi, Fin, Švéd a Španěl se sejdou na vesmírné stanici, aby zkoumali červí díru. Ale hned první objev je průšvih. Když pak nešťastná pětice zdiskreditovaných vědců opravdu objeví novou galaxii, nikoho to nezajímá. Praštěný profesor Polovodič a jeho doktorandka Pavla, syn mafiána Luis, alkoholik Jussi a erasmák Olaf tak přijímají pozvání mimozemské civilizace a na planetu Mexabo se vydávají na vlastní pěst. Jenže vše je jinak, než očekávali, a vesmírná exkurze se krátce po příletu mění v boj o život. Ještěže se jim dostane pomoci od citlivého robota Mí2718, který umí zazpívat všechny písně od Enriqua Iglesiase.... celý text

Switch
24.01.2024 4 z 5

Zábavné a trochu ulítlé dílko. Kniha mě bavila. Jednoduché a dosti nesourodé charaktery hlavních postav mě bavily. Planeta Mexabo a její mimozemští obyvatelé nabídli odlišný prostor pro fantazii. Nejvíc asi pobaví milovníky Stopařova průvodce po galaxii. Správně ztřeštěné. Doporučuji

Sklenička
07.10.2023 4 z 5

Co se stane, když lehce ztřeštěná banda okolo zneuznaného profesora přijme pozvání od mimozemšťanů do cizí galaxie na planetu Mexabo? Jak si mimozemšťané vykládají informace o pozemšťanech, které se jim povedlo vyčíst z haraburdí, které pozemšťané posílali červí dírou, aby ji prozkoumali?
Pohodové, lehce úsměvné čtení, které hodnotím někde mezi 3 - 4 hvězdičkami nakonec dávám 4 hvězdičky za svérázné chování robota s emocemi.

Denny456
12.02.2023 2 z 5

Tak tohle je celkem dost ujetina. Má to být vtipné, ale upřímně je to vtipné jen hodně málo a občas. Prostě nic moc nečekejte.

LenkaWal
12.07.2022 4 z 5

Ze začátku se mi to moc nelíbilo. Myslela jsem, že odložím na neurčito. Ale nakonec mě to i chytlo. Vadilo mi, že se všichni chovali jako puberťáci. Jeden, dva by šlo, ale všichni na mě byli moc. Jinak příběh super.

JosefJNovotny
14.06.2022 5 z 5

Mexabo je nesmirne kvalitni humorne sci-fi.
Detailne zpracovane postavy, prekvapivy zaver, skvele propracovany svet planetarniho systemu Mexa.
Skoda, ze kniha nema ilustrace, ktere by zajimave doprovodily barvity svet, ktery spisovatelka vytvorila.
Koupi neprohloupite - toto prevysuje obvyklou kvalitu na poli ceske humorne sci-fi.

maximus13
05.11.2021 4 z 5

Zajímavý počin, který mě velice mile překvapil. Super nápad s robotem, který se snaží být "lidský" a má ironické poznámky. Tato kniha nemá být konkurence A. C. Clarka a je moc dobře, že se zabývá spíše tím, jak to asi vypadá na jiné planetě. Chování mimozemšťanů, podmínky ve kterých žijí, jejich mentalita tak převládá nad nějakým hardcore sci-fi. Mě nejvíce pobavila sestava posádky, jejichž popichování na stereotypy jednotlivých národů prostupuje celou knihou. Je potřeba napsat, že je to velmi vtipné.

Gurus
02.10.2021 5 z 5

Příjemná oddechová. Párkrát jsem se dobře zasmál :). Vážně jak stopařův průvodce po galaxii.

WinterTess
28.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha… Pro milovníky Stopařova průvodce ideální četba :)

Samii
20.06.2021 4 z 5

taková zábavná nenáročná knížka. Čte se jedna báseň i se zasmějete

jaroiva
20.06.2021 4 z 5

Jednoduše psaná sci-fi, žádná velká věda, prostě akorát tak pro zábavu. Nelituji koupě a spisovatelce přeji hodně úspěchů.

Elieneth
15.06.2021 4 z 5

Milé české sci-fi s nepříliš překvapivými dějovými zvraty. Příběh je nicméně napsán čtivě, a i přes méně propracované postavy, děj knihy rychle odsýpá. Příjemná oddechová četba, která by mohla v některých místech být maličko dotaženější, aby zápletky občas nepůsobily příliš vykonstruovaně a jednání postav křečovitě. Nicméně autorka umí dobře budovat a dávkovat napětí stejně jako humor. Díky nepříliš složitému ději je toto jistě dobrá kniha do vlaku či na koupaliště.

české sci-fi

2023  63%Smrková Tišina