gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

V mých teens letech snad nejoblíbenější knížka. Četla jsem ji několikrát, neustále jsem si v ní listovala a prohlížela si fotografie.
Ale úplně jsem na ni zapomněla, až tady jsem na ni narazila a připomněla se mi.
Četla jsem i o levhartici Penny, ale ta mi tak k srdci nepřirostla. Elsa byla jedinečná, úžasná, nádherná. Fascinovala mě.
Ač jsem knížku dlouho nedržela v ruce, doporučuji k přečtení.

22.04.2016 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Perfektní! Kniha mi splnila vše, co jsem od ní očekávala. Bylo to mrazivé, hrůzné, psychopatické. Larissa mi ze začátku svým chováním trochu vadila, ale pak jsem ji pochopila. A Rafe? Ten to měl dobře propracované. A tááák mě iritoval, svou drzostí, vlezlým chováním, překračováním hranic, prostě vším.
Já jsem si knížku ,,užila" a doporučuji.

14.09.2015 5 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Knížek o 2. světové válce a koncentračních táborech je stále třeba, aby připomínaly, jakých zvěrstev a nechutností je schopný lidský tvor. Aby jsme nikdy nezapomněli!
V průběhu čtení jsem musela knížku občas odložit, udělat si přestávku Některá fakta uváděná v knížce mi zvedala žaludek.
Helena měla opravdu velké štěstí. Ale v mých očích to Franze lepším neudělalo. Škoda, že o Franzovi se toho moc v knížce nedozvíme. Jak se choval k ostatním, jaká byla jeho skutečná náplň práce.
A souhlasím se Sarah01, chybělo mi tam něco o době po válce. Jak se Heleně dařilo atd.

29.05.2015 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížka se mi líbila. Dobře se četla. Téma je víc než zajímavé.
Pravda je ta, že při čtení z historických archívů jsem trochu pozornost ztrácela. Ale jinak mě knížka bavila.

13.05.2015 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Lisa Renee Jones

Pro mě druhý díl dost propadl. Dočetla jsem jen z důvodu, že jsem chtěla vědět co se stalo s Rebeccou. Celkově to bylo takové rozevláté, Sara mě nebavila vůbec. Chris byl o.k.
Nudilo mě ,,praní se s démony z minulosti".
Škoda, na začátku měla série dobře našlápnuto, vypadalo to zajímavěji, než nakonec dopadla. A třetí díl určitě číst nechci..

15.04.2015 2 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

I když se jedná o erotický román, na první erotickou scénu je třeba si počkat až do půlky knihy. Protože se nejedná o plytký román plný sexu, ale je zde i pozoruhodná zápletka ohledně nalezeného deníku, který patří nezvěstné Rebecce a celkem uvěřitelný příběh jako omáčka ze zajímavého prostředí kolem výtvarného umění. Hl hrdinka Sara je mi sympatická svým smyslem pro humor, je pohotová. Občas moc přemýšlivá. A erotiky je tak akorát.
Knížka mě bavila, četla se dobře. Bezvadně jsem si u ní odpočinula. Za mě spokojenost.
Určitě si přečtu další díly, abych věděla, jak to dopadne.

05.04.2015 4 z 5

Zrnko pravdy Zrnko pravdy Zygmunt Miłoszewski

Pěkně a důmyslně vymyšlená zápletka. Pachatele jsem do poslední chvíle nevěděla.
A velice zajímavé je pozadí a prostředí, do kterého je příběh vsazen. Autor nám odkrývá myšlení polských lidí.
Vyšetřovatel je na povrchu tvrďák, ale uvnitř je citlivý a lidský. Je cynik, ale tak akorát.
Kdo máte rádi detektivky, doporučuji.

01.03.2015 5 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Život Medy Mládkové byl, a je, opravdu úžasný - co zajímavých osobností potkala, kolika zážitky a prožitky obohatila svůj život. Její entuziasmus, odhodlání, píle a zarputilost jsou obdivuhodné a záviděníhodné.
Paní Medo, smekám před Vámi.

Na knížce, kromě jiného, oceňuji i přítomnost fotografií.

23.11.2014 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

S prvotinou autorky se nedá vůbec srovnávat, a to především ústředním tématem knihy a prostředím. Knížka se mi líbila, celkem rychle jsem ji měla přečtenou. Určitě je zajímavé samotné prostředí. I hl.hrdinka mi byla celkem sympatická Držela jsem jí palce, přestože závět byl lehce předvídatelný.
Nicméně mi to přišlo tak jako čtení pro II. stupeň základní školy. Podle anotace jsem čekala trochu něco jiného. Po přečtení jsem měla podobné pocity jako po přečtení V šedých tónech: pěkná, ale vracet se k ní nebudu. Přestože ve mně zanechala o něco lepší dojem než V šedých tonech.

27.09.2014 4 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Po přečtení anotace jsem se na knihu těšila. Přišlo mi to jako zajímavé téma. Ale čekala jsem trochu něco jiného, víc psycho. Tady z toho autorka udělala maličko parodii na psychologický román.. Ten styl mi zrovna moc nesedl.
Ale kniha mi otevřela nový obzor jak vnímat sourozence, utvořila jsem si nový pohled na sourozenecké sdílení.
Hrdinky mě obě dvě v podstatě trochu iritovaly. nejvíc mi přišla zbytečná postava Catherine.
V závěru knihy jsem si říkala, ještě že to je vymyšlené. Protože bych jinak bych za nimi vyrazila a obě dvě bych něčím praštila po hlavě. Zasloužily by si to.

03.09.2014 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Smutný příběh o krutém osudu lidí, kteří se ničím neprovinili. Obdivovala jsem jejich sílu a odhodlání vydržet a přežít. Jak i v té největší nouzi, kdy byli nuceni žít v nelidských podmínkách s minimem jídla, nemocní a bezmocní, si navzájem pomáhali a nemysleli jen na sebe, A i přes to všechno si dokázali zachovat tvář a svoje přesvědčení.
Knížka je čtivá. Ale upřímně musím přiznat, že i přes ústřední děj, který vykresluje smutné osudy lidí a kruté zacházení s nimi, kniha ve mně nezanechala moc velký dojem. Ale beru to tak, že je to prvotina autorky a budu se těšit na další její knížky, v kterých, doufám, se bude autorka dál rozvíjet.

07.08.2014 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Skvělé, napínavé, takové, jaký má psychothriller být. Knížka naprosto splnila mé očekávání. Čtivé, měla jsem přečtené za dva dny. Zápletky tak akorát, nic bych neubrala, a ani nic nepřidala.

03.08.2014 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Přečetla jsem 1/4 a odložila. Styl psaní mi vůbec nesedl a i děj mi přišel nějak přitažený za vlasy.

02.08.2014 2 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Moc hezky napsaný příběh o experimentování a vědeckém pokusu. Charlieho mi bylo chvílemi líto, hlavně v místech, kde psal, jak se k němu ostatní chovali a dělali si z něho legraci. Bylo mi z toho vnitřně smutno. Kniha je psaná formou denních zápisů Charlieho, o tom co cítí, jak co vnímá. Jak vnímá sám sebe, změny, které se s ním dějí. Jak najednou vnímá své okolí, zároveň se mu vrací vzpomínky z dětství. Hlavně vztah jeho matky k němu, tak z toho mi bylo hodně do pláče.
Chystám se i na představení do divadla, v hl.roli Jan Potměšil, jsem moc zvědavá.

14.06.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Je mi líto, ale já nijak nadšená jsem z této knížky nebyla. Četla se dobře, ale přišlo mi to takové nanicovaté. Na konci žádné slzy nepřišly, žádné vlny emocí na mě nedolehly. Průměrná kniha. Škoda, zdála se tak nadějná. Hvězdy 3a1/2.

21.03.2014 3 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Kniha mého srdce. Neustále se k ní vracím, přečteno mnohokrát. Marnivý Nero, zamilovaný Vinicius, romantická a něžná Lygie, ochranitelský Ursus, samolibý Petronius, všechny je miluju.

Edit: Po několika letech jsem se ke knize letos (2015) vrátila. A zjistila jsem, že některé knihy je lepší nechat už jen jako v hezkou vzpomínku v hlavě. Je lepší si ponechat iluze. Některé věci mě dost iritovaly. Ale Petronius je pořád ,,k sežrání".

20.03.2014 5 z 5

Kniha, po které sáhněte, když budete chtít vypnout, odpočinout si. Emočně se zrelaxovat. Hezké čtení.

10.03.2014 4 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Hledala jsem inteligentní román pro ženy. Prostě aby to nebyla úplná tuctovka. Padlo mi do oka toto, asi i právě proto, že jsem přečetla jinou knihu autorky Skříň plnou Diora, a ta se mi líbila.
V případě švadleny jsem se nemohla začíst. Ani jsem se moc nenamáhala. Odkládám nedočtené.

06.11.2022

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Oproti zvyklostem zde mě asi víc bavila současnost. V podstatě jsem se do knihy naplno začetla až téměř k samému konci.
Dohledávala jsem si i šaty zmíněné v knize, to doporučuji. Je to příjemný doplněk. Jedny nádhernější, než druhé. Hned bych je vzala na sebe.
Za mě stačí ****. Zase taková hitparáda to nebyla. Čekala jsem víc.

17.08.2022 4 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa píše vždy skvěle, všechny její thrillery má perfektně vymyšlené. Nejinak tomu bylo i v případě Panenky, po celu dobu čtení jsem byla napnutá, jak se jí povede všechny postavy propojit. Ještě v polovině knihy mi to přišlo nemožné. A možná právě proto, jak jsem byla po celou dobu napnutá, jsem nakonec z toho rozuzlení byla trochu zklamaná. Příliš komplikované. Někdy fakt znamená méně je více.
Ale jinak jsem si čtení užila, jako vždy u knížky od YS.
Takže doporučuji.

30.07.2022 4 z 5