gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Zúčtování Zúčtování John Grisham

J. Grisham zase trochu jinak. A zase to stálo za to. Část z války se mi moc nelíbila, přišlo mi to trochu encyklopedické, místy jsem i přeskakovala, ale jinak ostatní části knihy byly super. Uvěřitelné, popsané s dokonalostí vlastní J.Grishamovi.
Doporučuji.

23.09.2019 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Taková milá bláznivina pro zasmání s úplně nejvíc americky sladkým happyendem.

30.08.2019 4 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Přiměřeně napětí, přiměřeně lásky, přiměřeně litarárna. A vznikl z toho fajn příběh. Celou dobu jsem byla zvědavá na vysvětlení zápletky. Pro Jane Austenovou to dopadlo dobře. Z mého pohledu byl ten konec trochu přitažený za vlasy.
Přesto milá knížka, která místy pobaví, místy pohladí.
Doporučuji.

22.08.2019 4 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Jako vždy 5*, J.G. nezklame.

26.11.2018 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Zajímavá a čtivá. Akorát bych za sebe uvítala na začátku každé kapitoly uvedení času. Trochu jsem se v tom čase ztrácela.
Jinak skvělá práce napoprvé.

29.08.2018 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Sama nerozumím, proč mě to nebavilo, i přesto, že šlo o velmi zajímavé téma. Nadto předešlé dvě autorovy knihy se mi líbily moc.
Tentokrát jsem byla naladěná na jinou vlnu a se čtením jsem se musela přemáhat. Taky mi to trvalo docela dlouho dobu, než jsem se dostala ke konci.
Přesto ji doporučuji k přečtení, třeba zrovna vás bavit bude.

18.06.2018 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Opět super čtení od Kate Morton. Své fantazii popustila uzdu sice až příliš, chování Eleanor opravdu bylo nepředstavitelné, ale je to přeci jen fikce, pohádka, tak jí to můžeme odpustit. Příběh mě bavil a knížka se mi četla dobře.

15.01.2018 5 z 5

Jako v zrcadle, jen v hádance Jako v zrcadle, jen v hádance Jostein Gaarder

Moc se mi líbily ilustrace, jsou takové snové. Odpovídají celkovému duchu příběhu. Knížka je též snová, nadpozemská. Andělská. Místy příliš filozofická, na to, že je primárně určená pro dětského čtenáře.

26.11.2017 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Nadšení většiny zde nesdílím. pro mě nebyla kniha ničím výjimečná a nezapomenutelná. Příběh jezera a lidí žijících kolem může být fikce, ale umím si představit, že se klidně mohl stát. Namimu autorka na záda teda naložila osud, přišel mi hrozně bezútěšný, bez světla na konci tunelu. Čtení mi vůbec nepřinášelo radost, byť se mi četla dobře.

15.07.2017 3 z 5

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

O humorné knize mám jiné představy. Vtipnými bonmoty zrovna neoplývá. Ale z celkového pohledu po dočtení mohu říct, že je úsměvná. Ale nenudila, takže jsem ji i přes výhrady že vlastně nevím, čemu se má smát dočetla až do konce. A to bylo dobře, protože závěr knihy je nejlepší a dojem hodně vylepšil.

01.04.2017 4 z 5

Lobbista Lobbista John Grisham

John Grisham je pro mě záruka dobrého a kvalitního čtení. Jeho knihy jsou čtivé, zajímavé. Příběhy dobře promyšlené, hlavní hrdinové chytří a sympatičtí. Vždy vše dobře dopadne. Takže i Lobbistu jsem měla poměrně rychle přečteného. A druhá kniha, jejíž děj je přesunut do itálie, já miluju Itálii. Jídlo, kávu, města, jejich řeč. takže na mě knížka i z tohoto důvodu udělala opravdu velký dojem. Přesto, že je tento román z části politický, mám raději prostředí právníků, tak mě bavil.
Za mě spokojenost. Velká.

28.01.2017 5 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Hvězdy v případě této knihy nedávám, neb mám pocit, že se moc hodnotit nedá.
Yossi není spisovatel z povolání a příběh je dle skutečné události, takže ani fantazii a nápad hodnotit nelze. Knížka jako taková mě začala bavit asi až tak od půlky.
Rozčilovalo mě, jak se v začátku řešilo kdo s kým ka a kdo s kým neka, no jak děti v mateřské školce. Měla jsem za to, že se to mezi chlapy nenosí.
Co se týká pohnutek a rozhodnutí, já bych asi dokázala pochopit počáteční euforii a to vrhnutí se do dobrodružství po hlavě. Proč se pustili do džungle s Karlem, Karl působil jako charismatická osobnost a dokázal nadchnout ostatní, ale to následné rozdělení už moc ne.
I když v konečném důsledku zřejmě přes všechny peripetie to Kevinovi a Yossimu zachránilo život. Kdo ví, kde je konec Marcusovi, který zůstal s Karlem.
No, Yossi může být rád, že to takhle dopadlo, snad si z toho vzal ponaučení.

28.08.2016

Nevěrné ženy pijí sauvignon Nevěrné ženy pijí sauvignon Věra Fojtová

Bylo to úsměvné, hodně předvídatelné. A ty dialogy, :-D Ale to není smích, že by to bylo vtipné, ne. Přišlo mi to místy dost směšné.
Dočetla jsem ji do konce, ale další díly číst nebudu, protože mě to nijak nenadchlo. Ani zápletkou, ani stylem. Závěrečný pocit z celé knihy: nenadchne, neurazí.

27.08.2016 3 z 5

Všechny sny světa Všechny sny světa Theresa Révay

Stále pěkné čtení, čtivé, bez výkyvů, kvalita ve druhém díle zůstala zachována. Z čehož jsem měla radost.
Bylo to zajímavé, v mnohém naučné.

23.04.2016 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Tolik pochvalných komentářů, vysoké hodnocení, nadšení okolí, no nedalo mi to a pustila jsem se do čtení také. A já se těšila, přesto, že se nejedná o můj obvyklý žánr. Těšila jsem se na pohádkový příběh pro dospělé, kde bude chrabrý rytíř a odvážný bojovník v jedné osobě, který zachraňuje ostatní před temnými silami. Tak ten tam byl, ale jinak to byla docela nuda. Naprosto se ztotožňuji s komentářem Dani3. V první polovině knihy se nedělo skoro nic. Vyprávění bylo rozvleklé, bez náboje a špetky napínavosti. Vždycky jen záblesk čehosi, který zase rychle vyhasl. Autor mu nedal prostor se rozhořet.
A pak přišel závěr, který trochu mé hodnocení vylepšil. Škoda, že se celá kniha nenesla v podobném duchu.

30.01.2016 3 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

K této knize už bylo řečeno vše, jen bych opakovala už napsané. Zkrátka, souhlasím se všemi komentáři přede mnou. Stojí za přečtení.
Excellente.

23.11.2015 4 z 5

Toxická spojení mužského rodu Toxická spojení mužského rodu Maira Papathanasopoulou

Hvězdy dávat nebudu, neb jsem ji ani nedočetla.
Jidáš líbal skvěle se mi líbila, tak jsem sáhla po dalším díle autorky. Ale tady to je tak nereálné. Čtivá kniha je, to ano. Ale ten příběh jako takový? Myslím, že psát o jednání a myšlení druhého pohlaví není jednoduché. Vcítit se a jednat jako ,,ta druhá strana". Neznám Řeky, ale myslím, že obecně se chlapi tak nechovají, jak se nám snaží autorka podsunout. Přijde mi to celé strašně přitažené za vlasy, nereálné, neuvěřitelné. Jedna věc je nechat své hrdiny jednat podle skutečnosti a jedna věc je nechat je jednat podle toho, jak my by jsme si přáli, aby jednali.
Dočetla jsem do půlky a dál už na to nemám náladu, ani trpělivost. Škoda.

07.09.2015

Něco vypůjčeného Něco vypůjčeného Emily Giffin

Začnu obálkou, ta se mi vůbec, ale vůbec nelíbila. A pokračuji tím, co je uvnitř. Styl Emily Giffin mi sedí, čte se dobře, baví mě. Knihu jsem měla přečtenou za jeden den. Ale v porovnání s Kam patříme je příběh Rachel, Darcy a Dexe průměrný. A k postavám: Darcy bych za kámošku nechtěla určitě, Dexe bych poslala, vy víte kam, a Rachel? S tou bych si asi rozuměla, ale za první družičku bych si ji nevybrala ;-)

24.08.2015 3 z 5

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

V prvních dílech to mezi Evou a Gideonem opravdu jiskřilo, bylo to fakt žhavé. Nyní už je jejich příběh zvětralý, jak tři dny otevřené pivo.
Nechápu, o čem chce autorka ještě dál psát. Jo, a jo, chybí tam ten americký, přeslazený happy-end.
Já bych se spokojila, kdyby to skončilo se třetím dílem.

12.07.2015 3 z 5

Kam patříme Kam patříme Emily Giffin

Inteligentně a čtivě napsaný psychologický román pro ženy. Zajímavé téma, hlavní postavy mi byly všechny sympatické. A proto mně ani ten happy-end, naštěstí umírněný bez přehnané oslazenosti, nijak nevadil. Doslova jsem se na něj těšila a všem jsem to dobré přála.
Snad jediné, co bych vytkla, a to překladatelce, že pro sloveso ,,broukat", které bylo snad na každé druhé stránce, v českém jazyce existuje mnoho dalších synonym.
Styl autorky se mi líbil, určitě si přečtu některou její další knihu.

06.07.2015 4 z 5