Lobbista

Po totálně prohraných volbách udělí odstupující americký prezident překvapivě milost Joelu Backmanovi, muži, který si z dvaceti let, na něž byl odsouzen do vězení, odseděl pouhých šest. Omilostnění kdysi tak mocného právníka a lobbisty, který je i po letech proklínán, protože všem lidem, s nimiž přišel do styku, údajně přinesl jen a jen neštěstí, způsobí ve Washingtonu skandál. Prezident je obviňován, že přijal od Backmana úplatek, za nejasných okolností umírají lidé, kteří by s případem snad mohli mít něco společného. Nikdo netuší, že k milosti přiměl prezidenta šéf CIA a že je tento krok pouhou pastí na omilostněného - v jistém smyslu jde o nepřímý, ale téměř jistý rozsudek smrti. CIA totiž zajímá jen to, kdo Joela Backmana dříve či později přijde zavraždit. Joel sám tuší, že milost, se kterou absolutně nepočítal, má nějaký skrytý a pro něj nebezpečný důvod. Poté, co je tajně převezen do Itálie, si snaží užívat té trochy svobody, která je mu dána, i když si musí změnit své jméno i identitu a je mu znemožněn jakýkoli kontakt s blízkými. V starobylé Bologni se začne vedle povinného studia italštiny, procházek po městě a objevování nových restaurací věnovat i plánům, jak obelstít ty, co jej neustále sledují. Cítí, že je čím dál tím víc ohrožen a že musí začít jednat...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1897/big_lobbista-XD3-1897.jpg 4122
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Broker, 2005

Kniha Lobbista

111moni
31.10.2019

Trochu nevím, co si myslet,buď já od Grishama očekåvæm více, nebo to byla jedna ze slabších knih.Trochu napětí, ale ne zase moc na to,aby člověk musel mít pocit,že musí číst dále,milostná a nemilosrdný pletka,rodinné vztahy ,které zůstaly kladné, vražda.Za mě taková nedovařená polívka,žádná velká konspirace,pronåsledovåní,klidné přechody hranic.Autor to umí rozhodně lépe.

Wladimirski
01.12.2018

Celkově povedený špionážní thriller, nijak zvlášť překombinovaný. Poutavý nástup děje, občas vtipná hláška (CIA, FBI či jiná část abecedy...). Druhá třetina knihy je pravda nudnější (italské čekání na to, co se stane dál), ale kdo vydrží, tomu se dostane čtivého zážitku dynamické poslední třetiny knihy, která čtenáře vtáhne do děje.

princeznaaura
17.04.2018

Kniha je zbytecne nafouknuta, zejmena v pasazich integrace v Italii.Opravdu me nezajima co meli k obedu nebo jaka slovicka se zrovna naucil.Takze tyto popisky preskakuji a tim padem jsem mela knihu prectenou za den.

kn23
03.03.2018

Grisham je istota, nesklame ma asi nikdy

Pedro69
25.11.2017

Tento spisovatel nikdy nezklame.

hnusák
28.07.2017

Čtivě popsané fiktivní (?) zákulisí politické mašinerie, kde se nikdo neštítí ničeho a postupný přerod namyšleného a mamonem zkaženého právníka v drobet lepšího člověka. Určitě doporučuji k četbě.

ivulka15
14.07.2017

Dobrá kniha,u Grishama snad ani nejde šlápnout vedle.

Kerberos
17.06.2017

Grihama ráda čtu,dobrý příběh,Itálii mám taky ráda.