Všechny sny světa

Pokračování románu Bílá vlčice zavede čtenáře do Berlína roku 1945, okupovaného vítěznými spojeneckými armádami. Xeňa Fjodorovna Osolinová opouští Paříž a hledá mezi troskami německého hlavního města svoji životní lásku, Maxe von Passau. Ten se však vrátil z koncentračního tábora zlomený a teprve se musí vyrovnat se ztrátou nejbližších přátel a vybudovat si novou existenci. O štěstí a lásku usiluje také nová generace jejich dětí a přátel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92704/vsechny-sny-sveta-Avh-92704.jpg 4.673

Bílá vlčice 2.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Ikar (ČR)

Tous les reves dumonde, 2009

Kniha Všechny sny světa

broskev28

Druhý díl nezklamal - zpočátku mě rušilo časté připomínání předešlého děje, ale to se dalo pochopit. A naopak: o válce jako takové existuje spousta knih, ale o poválečné situaci jednotlivých zemí už méně. Jak správně říká jedna postava: Berlín, to je přímo epicentrum smrště, která zachvátila poválečnou Evropu . . .
Spousta historických údajů pro mě byla neznámá, teprve po přečtení téhle knihy dokážu pochopit vznik dvou německých států i Berlínské zdi. Ve spojení s osudy všech knižních postav to bylo skvělé čtení. Denacifikace, která vlastně neproběhla. Rusové, kteří rozhodně nebyli osvoboditelé; demontáž techniky do posledního šroubku a její odvoz do SSSR. Averze okupačních zón, rozdělení vlivu a moci.
A občas, podobně jako v předešlém dílu, zobecněná myšlenka, která stojí za zapamatování:
Existuje tolik způsobů, jak zradit své děti, napadlo ho, tolik ošklivých věcí, které po nás můžou zdědit, tolik způsobů, jak je zničit, protože dítě bude vždycky a navzdory všemu milovat své rodiče.
Smekám před autorkou!

katy238

I když má kniha dost otřesnou obálku, jedná se o pokračování, které v mnohém převyšuje první díl. Výborné čtení o poválečném Berlíně a zoufalství jeho obyvatel, které pokud nezničil nacistický režim, nové pořádky se o to aktivně snaží. Rozhodně doporučuji zájemcům o románovou tvorbu z této doby, bez přečtení prvního dílu se však u této knihy rozhodně neobejdete.

michaela7087
04.12.2018

Nádherné čtení, autorka umí čarovat se slovy. Knížku a její příběh jsem si naprosto užila. Nemůžu ani říct, který z dílů byl lepší, jestli první nebo druhý, oba byli dokonalé. Doporučuji.

helenkan
30.09.2018

První díl jsem sice nečetla,ale nijak mi to nezabránilo vychutnat si aspoň tenhle.

gigi77
17.05.2018

Pěkné čtení. Na rozdíl od ostatních komentářů, mne více chytl první díl "Bílá vlčice".

intelektuálka
02.12.2017

Kniha navazuje na první díl a je stejné úrovně. Xenie i Max přežili válku a setkávají se, ale jsou to jiní lidé. Otřeseni hrůzami války a ztrátami, které prožili.
I Nataša se musí vyrovnat s obrazem svého otce, Felix touží obnovit rodinnou tradici. Max jako Němec je znovu internován sověty a musí dokazovat svou činnost v odboji.Popis poválečného Berlína.
Podaří se hrdinům aspoň nyní najít vlastní životní cestu?
"Nejsem nic.
Nikdy nic nebudu.
Nemůžu chtít být něčím.
A tak v sobě nosím všechny sny světa."

Len2očka
29.10.2017

Tak jako první díl,skvělá.

hrosik3
28.07.2017

Určitě lepší než Bílá vlčice. První díl nás seznámil s postavami, ale teprve tady poznáváme jejich charaktery, myšlenky. Navíc v poválečném Berlíně se nemůžete nudit. Propletene osudy se rozvíjejí a uzavírají.Moc krásně se to četlo.Asi největší posun udělala Nataša s Alexem.

Theresa Révay
francouzská, 1965

Kniha Všechny sny světa je v

Právě čtených1x
dalších seznamech2x