Gigy Gigy komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy, abych splnila položku - kniha od severského autora. Od tohoto spisovatele jsem si chtěla už dlouho něco přečíst, Sněhuláka jsem si vybrala na základě čtenářského hodnocení zde na databázi. Těch 91% co tu kniha má slibovalo hodně, ale navzdory tomu jsem byla poměrně zklamaná. Kniha mi přišla záživná, napínavá a čtivá pouze v pasážích, kde autor líčil Sněhulákovo řádění, jinak to byla celkem nuda a celý příběh se tak nějak vlekl. Kladně by se ještě dalo hodnotit poměrně úspěšné maskování osoby vraha až do konce knihy. Tak jako tak Nesbø nejspíš nebude můj šálek kávy, ale za zkoušku stál.

31.01.2017 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Jedna z nejkrásnějších a nejsilnějších knih, které jsem kdy četla. Kniha, která má příběh, srdce a hrdinku, která dokáže ženu motivovat k tomu, aby se stala o něco silnější a vytrvalejší.

26.01.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Od knihy jsem čekala celkem hodně, přeci jen jsem ji často vídala v rukou ostatních žen. Nicméně mě nenadchla ani neurazila. Provázanost jednotlivých příběhů je obdivuhodná, ale v množství žen, které vypráví své osudy, jsem se často přestávala orientovat. Možná kdyby autorka zvolila poloviční počet "hlavních hrdinek" a více propracovala jejich osudy, byla by kniha přehlednější a četla by se o něco lépe. Každopádně ji mohu doporučit jako oddechovou a nenáročnou četbu na deštivý víkend.

24.01.2017 2 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Nádherná kniha, která se četla úplně sama.

22.01.2017 5 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Příjemná oddechová četba, která místy dokonce i skvěle pobaví. Ideální pro dlouhé zimní večery :)

17.01.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Po dlouhé době nádherná knížka, která mě dokázala zaujmout a od které jsem se nemohla odtrhnout. Neváhejte a přečtěte si ji :)

07.01.2017 5 z 5

Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Marie Michlová

Příjemná kniha, která je nahuštěná spoustou informací. Přestože se o historii zajímám, obohatila mě několika novými a zajímavými poznatky.

07.01.2017 3 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Knihu jsem si přála k Vánocům. Na základě recenzí a komentářů jsem od ní čekala hodně, ale kniha mě neurazila ani nenadchla, proto také dávám 3 hvězdičky. Nicméně stojí za přečtení.

06.01.2017 3 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Knihy podobného žánru moc nečtu, přesto jsem byla nadšená.

20.12.2016 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Jedna z nejkrásnějších a také nejsložitějších knih, které jsem kdy četla. To, co skrývá příběh pod svým povrchem, je naprosto geniální.

20.12.2016 5 z 5

Sex po telefonu aneb Nezavěšujte se Sex po telefonu aneb Nezavěšujte se Irena Obermannová

Od knihy jsem neměla příliš velké očekávání, ale zklamala i jako "oddechovka".

20.12.2016 1 z 5

Deník Otty Wolfa 1942-1945 Deník Otty Wolfa 1942-1945 Otto Wolf

Kniha je velmi zajímavá a cenná z historického hlediska, jelikož líčí osudy rodiny Wolfů ("skrývajících se židů"), přínosné jsou rovněž informace o dějinných událostech v okolí Tršic na Olomoucku za druhé světové války. Z čtenářského hlediska ovšem tak atraktivní není, jelikož zápisy Otty Wolfa jsou spíše jen kusé informace o tom, co jedli a jak trávili čas, což bývá často jednotvárné a maličko nudné.

20.12.2016 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Jedna z nejlepších knížek :)

05.07.2015 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Přečteno jedním dechem během jediného večera! Parádní kniha :)

06.02.2015

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Nejprve se mi kniha vůbec nelíbila, ale jakmile Táňa potkala Alexandra, začala jsem jí přicházet na chuť. Nakonec jsem ji přečetla téměř jedním dechem během dvou dní. Je napsaná poutavě, což patří k jejím kladům. Jejím největším záporem je popis líbánek hlavních hrdinů, který mi přišel laciný a knihu mi znechutil. Celkově jsem ale spokojená a mohu ji vřele doporučit dalším čtenářům, kteří nejsou zvyklí na náročnou četbu.

28.08.2012 3 z 5