Deník Otty Wolfa 1942-1945

od:


KoupitKoupit eknihu

První vydání originálního, ve světě ojedinělého textu: deníku patnáctiletého Otty Wolfa, který si začal psát v létě 1942, když se - spolu s rodiči a starší sestrou Felicitas - uchýlil do úkrytu v okolí obce Tršic u Olomouce. Otto deník vedl skoro po tři roky (ve střídajících se úkrytech v lese a v zahradě, přímo v obci a nakonec v blízké osadě Zákřově) až do své násilné smrti v dubnu 1945. Záznamy jsou dokumentem o osudu jedné židovské rodiny, o pozoruhodné solidaritě desítek prostých lidí, kteří riskovali životy, aby Wolfovy zachránili před transportem a téměř jistou smrtí. Jako by v pozadí se odehrává život vesnice se svými pohřby, svatbami, žněmi či nečekanými vstupy gestapa, i válečné dění, které otřásá celou Evropou. Předmluvu napsal L. Václavek, doslov napsal I. Klíma, který text krátil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33352/denik-otty-wolfa-33352.jpg 49
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Sefer
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Toffee
30.12.2016

Zajímavý pohled nejen na každodenní život skrývajících se židů, ale i těch, kdo jim pomáhali. Vůbec si nedovedu představit, že to vydrželi. Jsem ráda, že jsem to četla.

Gigy
20.12.2016

Kniha je velmi zajímavá a cenná z historického hlediska, jelikož líčí osudy rodiny Wolfů ("skrývajících se židů"), přínosné jsou rovněž informace o dějinných událostech v okolí Tršic na Olomoucku za druhé světové války. Z čtenářského hlediska ovšem tak atraktivní není, jelikož zápisy Otty Wolfa jsou spíše jen kusé informace o tom, co jedli a jak trávili čas, což bývá často jednotvárné a maličko nudné.