gigi77 gigi77 komentáře u knih

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tento díl bych vyjádřila jako fest zašmodrchané klubíčko, kde hlavním tématem je aktuální rasová nesnášenlivost. Zároveň autorka dala prostor vyvinout osobnost některých kolegů hlavní hrdinky. Bylo to originální, čtivé, závěr akčně vrcholil, hlavního negativního protagonistu jsem neodhalila ... překvapeni na konec.

18.09.2019 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Dobře propracované. Vhodně zakomponované kapitoly vyprávění vraha, přestože jsou velmi surové, celý děj dokonale doplňují. Detektivka pro ženy mě jako ženu zaujala. Téma dospívajících dětí z asociálního prostředí, nezajištěných, nechtěných a zneužívaných, je velmi drsné. Doma mám puberťačku ... silně mě to jímalo.

10.08.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tohle se opravdu moc povedlo. Chytlo mě za srdce a z mysli se nevytrati. Kniha mě zcela vtáhla a celou jsem si ji prožila do detailu.

01.06.2019 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velmi silný osudový příběh, který jsem četla se zatajeným dechem, husí kůží a slzami z utrpení a dojetí. Kdyby všechny knihy byly takové, skončím nejspíš na kardiologii s bolavým srdcem.

“Svět je plný zlomených lidí a žádné špitály, ústavy ani žaláře nedokážou spravit jejich těžce zkoušená srdce, poraněné mysli a utrápené duše.”

28.04.2019 5 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

S posledním dílem si moje duše toužící po nekomfortním cestování užila pěknou dávku dobrodružství. A ty naděje !!! zcela naplněny velkolepým závěrem … po letech utrpení a při takových ztrátách na lidských životech … ten román si to přesně tak žádal a já “neplačka” měla husinu i jsem zamáčkla slzu.
V dnešní době “našeho blahobytu”, je taková životní cesta nepředstavitelná. A já jsem si ji díky této trilogii alespoň špetku prožila a všem lidem, kteří museli byť jen z části podobnými útrapy projít, smekám. Grace byla postava silně nadnesená, avšak bez takových osobností by to nefungovalo … lidé jsou zlí a hodní, ale také obětaví a každý máme v sobě od každého trochu.
Díly na sebe zcela navazují. S ohledem na vývoj hlavních postav, doporučuji číst postupně.

24.07.2021 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Odlehčené čtení plné osobních vztahů.
***
Nedoporučuji pro ty čtenáře, kteří se chtějí nadechnout s první stránkou a vydechnout až s tou poslední. Prvních 200 stran se mi táhlo pomalu několik týdnů, ale pak to začalo nabírat detektivní spád, který jsem slupla jako malinu.
***
Erika touží pochopit příčinu chladného chování své zesnulé matky, postupně se ji odkrývá dramatické tajemství mezi přáteli, jenž se odehrálo na konci druhé světové války. V knize se tak nerušeně prolínají dvě časové osy.

19.06.2021 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Z knihy mám rozporuplné dojmy ... dějová linka 1944-1945 byla určitě zajímavým hnacím motorem, vše brzdila současná linka. Za mě se měla autorka držet jednoho příběhu, konkrétně mladé Elsie.
Autorka vsadila s prvotinou na dobře prodejné téma, toť vše, co bych pochválila

27.12.2020 2 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Nezklamala. Ušito jinou jehlou než předchozí díly, není třeba je číst postupně, alespoň zatim ne. Jednoho z pachatelů jsem tušila téměř hned, jak se objevil na scéně, vůbec mi to nevadilo, měla jsem o to větší radost na konci, že můj úsudek nezklamal. Jdu shánět další díl, tato autorka si zaslouží můj čas :-)

25.08.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Co napsat ... stojí to za přečtení ... téma evokuje mnoho myšlenek a závěrečných dojmů ... je potřeba číst mezi řádky. Moc mě nebavila současná linka, ale chápu, byla nutná. Říkala jsem si, no jo další kniha o holokaustu, další autor přihřívá polévku, ale tentokrát je to zpracované hlouběji, autorka si vyhrála, použila nejen minulost a současnost ale navíc i neskutečný příběh, který je klíčový k celkovému smyslu. Knihu čtěte pomalu, vnímejte detaily, prožívejte, uctívejte nevinné i ty “zoufalé”.

22.07.2019 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Absolutní citová exploze ...

Jsem nadšená ze stylu jakým je romantika psaná perem muže - nerozvláčně a přitom plně ... má spád, nevyzrazuje pointu, nepostrádá napětí.

Jde o vyprávění jednoho slušného mladíka zamilovaného do dobře vydržované kurtizány. V pravém slova smyslu analýza myšlenkových postupů hluboce zamilovaného muže, milence, žárlivce a neskutečného ješity.

Měla jsem možnost porovnat její dva překlady a daleko více sedí překlad starších vydání od paní Věry Kopecké.

Na pařížském hřbitově Père Lachaise leží nejnavštěvovanější hrob. Stojí na něm: Marie Duplessis. Tuto miloval jistý A.D., syn autora Tří mušketýrů.
Poslední věta románu zní: "... příběh je výjimečný, neboť kdyby byl obvyklý, nestálo by za to o něm psát."

05.10.2017 5 z 5

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Nechala jsem se pohltit, přenést do 19 století a cítila jeho pachy, nebezpečí i touhu po přežití. Moc příjemné čtení nejen do letních dnů.

24.07.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak tohle mi sedlo. Děj pěkně plynul, napětí se přiměřeně hromadilo a za finále jsem dojatě vděčná. Kniha mě doslova dostala. Určitě se pustím i do dalších dílů, tentokrát si budu zapisovat jména, abych se nemusela vracet :-) bylo jich tam poměrně dost. Přemýšlím, že se podívám i na film, ale obavám se konfrontace s vlastní představivostí.

03.08.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Román je tragický, velmi dojemný a poměrně dobře čtivý. Za to dávám 4 hvězdy, na 5 mi tam něco chybělo.
Afghánistán je z dlouhodobého hlediska oříšek, který je nám opakovaně představován médii jako hrozba. Román navíc vystihuje i druhou stranu mince a odhaluje kdejakou skrytou třetí. Kniha v člověku rozžhaví spoustu myšlenek a názorů, ale ty si nechám pro sebe.

14.05.2019 4 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Promyšlené, neotřelé. Nechá vás nahlédnout pod pokličku tajemství filmového průmyslu, jehož zneužití je spolu s neurologickými výzkumy podstatou této krimi ... nedoporučuji číst jedince se sklony k paranoie :-)

Rozhodně se nejedná o uchvátanou rychlokvašku plnou obvyklého klišé. Četla se mi poměrně pomalu, ale vůbec mi to nevadilo. Jednotlivé kapitoly dobře navazovaly bez přetržení nitě, takže jsem se nemusela vracet pro osvěžení paměti. Oceňuji i romantickou linku, která nebyla nijak přehnaná a příjemně zapadla.

Elegantně naservírovaný závěr se obešel i bez přehnané akce a krveprolití, případ vyřešen, klapka, konec ... a přesto se ještě stihla otevřít Pandořina skříňka. A já tuším, kdo zatím je ... a nebo jsem úplně mimo a něco mi uniklo :-)

10.04.2021 4 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Mám tuto autorku velice ráda. Její knihy jsou napínavé a zároveň romantické, zkrátka pro ženy. Jinak tomu nebylo ani v tomto případě.
Jediné, co mi příliš dobře nesedlo a za co ubírám jednu hvězdu, byla první sexuální scéna. Připadala mi tzv. "nahrubo" naškrábaná a v celkovém kontextu působila jako nedotlučený hřebík v plaňkovém plotě, který krásně lícuje. Prostě mi tam tak nějak divně trčela :-)

17.10.2020 4 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Skvělé !!!
Drsné prostředí, politická špína a do toho špetka emocionálně silné romantiky ... skvělý autorův styl, slova tvořící neotřelé věty, živočišnost vtahující čtenáře do děje ... tím vším si mě autor získal.

16.03.2019 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tak toto mi osvěžilo knihovnu a já rázem omládla o 20 let :-). Kniha mě vrátila zpět do dívčích let, frčelo Beverly Hills 90210, v tomto případě však bez cenzury nevhodných slovních obratů a s erotikou na reálné úrovni. Shrnuto: čtivé, osvěžující, příjemné.

12.11.2018 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kniha je skvěle podaným svědectvím mentální negramotnosti, privitimismu a prospěchářské zhýralosti té doby. Ke knize je třeba přistupovat s dávkou trpělivosti a chutí pochopit myšlenkové pochody, které jsou pro dílo stěžejní. Nečekejte strhující děj, ale zlehka popsané kruté reálie.

27.05.2018 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tento romantický skvost jsem vytáhla o dovolené z kufru mé dcery. Doslova jsem hltala stránku po stránce. Četla jsem v originále (v angličtině) a udělala jsem dobře. Překlad do jiného jazyka často nevyjde nejlépe a v případě této autorky to platí dvojnásob, neboť Odvrácená tvář lásky v češtině mi přišla zcela fádní.
Takže další její knihy budu číst už jen v originále.
"Though Lovers be lost, love shall not."
"Love is sacrifice, sacrificing your own happiness for another.
When youre willing to give up the things that mean the most to you just to see someone else happy, thats real love."

04.08.2023 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

První část knihy současné dějové linky byla od této spisovatelky nečekaným zklamáním (to snad ani nebylo z jejího pera). Po rozvláčném úvodu do časové linky Anny Halvorsenové se může čtenář těšit na dějově zajímavější part. Avšak následující skok do dalších pokolení odbytých s rychlostí blesku a navíc zcela předvídatelné rozuzlení mě usvědčilo, že si toto 5 hvězdiček u mě nezíská.
Chce to trpělivost a přivřená oka, celkově to není špatný příběh.
Už jsem začala číst třetí díl a tento mě zatím velice chytl už od začátku :-)

09.08.2021 3 z 5