Gi-Gi Gi-Gi komentáře u knih

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

tohle bylo tak hnusný a hustý zároveň, musím říct, že mě dostala poslední strana - nechci spoilerovat, ale uuuffff

14.08.2023 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

ke knize jsem se dostala v rámci výzvy, ale musím říct, že Rachel mi byla strašně nesympatická. ani se mi to nečetlo dobře, pořád jsem čekala, co Rachel zas vyvede. uznávám, že alkoholismus vede ke lhaní, ztrátám paměti, agresivitě .... ale mně to prostě vadí.
no takže za 3

14.08.2023 3 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Asi se mi to líbilo :-) asi moc. Chalid je mi fakt sympatické a dzalal ještě víc... Zajímavé zpracování A příjemný jazyk

17.07.2023 4 z 5

Marie z Černobylu Marie z Černobylu Volodymyr Javorivskyj

Četlo se mi to trošku hůř, ale mělo to spád. Není to příjemné čtení, já třeba neviděla ani jeden ze seriálu o Černobylu a jsem za to ráda, protože mě deptala i ta kniha a to vlastně "čajíček", protože vše nechává na vaši představivosti... Tak když nechcete .... Ale dobřei to neudělalo... Asi bych po ní normálně bez výzvy nesáhla

28.06.2023 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

šmankote to mi to nešlo a to se mi to nelíbilo, teda, abych byla upřímná, některé pasáže byly vtipné, ale celkové vyznění mě tak deptalo. jako pravdivá byla asi ta stránka s Katie, jsme v tom všechny a každá nějak bojujeme, ale .... její řešení/neřešení mě spíš odrazovalo a už vůbec nebylo vtipné...Prostě finální nespokojenost.

30.04.2023 1 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Občas mě překvapuje, že o obyčejných věcech píše tak obyčejně a přesto se od toho nedokážete urvat.

02.04.2023 5 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

zápisník alkoholičky jsem nečetla, šla jsem rovnou sem :-), myslím, že ten kdo tím neprošel či neprochází, ať už pití (či jiná závislost) samo či soužití s člověkem, který pije, stejně nemá šanci pochopit. protože nikdo nedokáže pochopit, proč je bližší láhev než dítě nebo že za láhev všechno. literárně mi to přijde napsané pro lidi, a doufám, že kniha bude mít ten účinek, jaký autorka zamýšlela.

09.02.2023 2 z 5

Ta druhá žena Ta druhá žena Daniel Silva

vysoká hra, možná to není tak akční, ale je to pořád dobrý, Silva mě opět potěšil, a fakt jsem čekala, jestli ho najdou a odhalí a výsledek: přečtěte si to

07.02.2023

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Já si zamilovala Jeruzalém a izrael, jako běžná turistka... Dějiny jsem znala jen povrchně. Tušila jsem, že je to složitější.... Jak moc mi ukázal až Jakub szanto a jeho kniha. Klobouk dolů - mistrně ukazane oba světy spojené dějinami, horou a věčným bojem.

30.12.2022 5 z 5

Kam tě vítr zavane Kam tě vítr zavane Rainbow Rowell

(SPOILER) Tak to zachránila po druhém díle jsem se fakt bála, na druhou stranu mě překvapuje míra "jiných" - že se člověk hledá, tomu rozumím, oceňuji, že se nebála otevřít téma a mit hrdiny gaye, huraa, ale v jedné partě dva páry v partě pěti lidi, aniž by to tušili, i mě přijde divný

22.11.2022 4 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Tak tahle byla fakt luxusní, ale že jako luxusní. Nejdříve mě zaujal příběh, quebec, jiný psaní a jína natura. Vražda se tam řeší jakoby mimochodem. Ale ten druhý, na pozadí, co je vlastně na popredi, je fakt výborný a strategický a úplně mě ohromil

27.09.2022 5 z 5

Nezdárný syn Nezdárný syn Rainbow Rowell

(SPOILER) Jak jsem byla nadšená z nedej se... Tak tady mi to trochu drhlo, jako četlo se to samo a 4 hvězdy to má za neotřelý příběh, ale i sama autorka priznava, že napsat pokračování je těžké... Tak ukončila knihu tak, že bez pokračování to prostě nepujde. Vztahy na zacatku = vztahy na konci. Ani o pid se to nehnulo. Vlastně ani penny a micah. Prostě nic.

27.09.2022 4 z 5

Rok (na) draka Rok (na) draka Lucie Pilátová

Jako začátek luxusní, to jsem se smála a smála, ale pak se to trošku zhroutilo. Myslím, že autorka věděla kam chce dojít a tak se tam dostala, ale za cenu nedodelanych postav a nedovypraveni příběhu. Něco mi tam vyloženě chybí...

27.09.2022 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Prvni setkání s autorem a úplně mě nadchlo. Takže se těším na další. Hrdinka mi trochu připomíná jd roob a její Evu, ale v pohodě... Jinak hlavního padoucha jsem opravdu nehadala

27.08.2022 5 z 5

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

Film jsem nikdy neviděla, takže jsem šla nepolibená příběh silný a o lidech... Občas si člověk zavari sám, občas mu ostatní pomohou. Jazyk mi nesedl, bylo pro mě komplikované to číst, ale vlastně se mi to libilo

19.08.2022 3 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

i láskou můžeš zničit :-)

19.08.2022 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

lama vede :-D, prostě jonasson, jako audiokniha na cestě do práce a Martin Stránský je prostě luxusní, Masaj ve stockholmu je fakt skvělý,

Sestry Sestry Kamila Hladká

zajímavý vhled do života řádových sester, jedna z nich snad byla i má spolužačka v ročníku, spousta krásných myšlenek, které stojí za to uchovat

Trhlina Trhlina Jozef Karika

(SPOILER) ha, tak tam nikdy nepojedu :-), chápu hodnocení, chápu nadšení ale byly chvíle, kdy jsem to musela odložit, protože byla tma, a nejhorší je, že se vlastně vůbec nic neděje

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

první kniha o Harrym, a v cca půlce mě fakt naštval, takže jsem musela knížku odložit a nemluvila jsem s ním, ale pak zvítězila zvědavost a knihu jsem dočetla, čtivá super, přerušení fakt bylo jen o Harrym :-)

19.08.2022