gallovl gallovl komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Děkuji pane Šulci za osvěžení dávno zapadlých pocitů, že ne všichni Češi myslí (mysleli) jen na to, jak někoho oškubat, znemožnit a potupit.
Napsal jste to báječně a doufám, že budete v tomto trendu pokračovat.
Vzdávám hold všem, kteří to nevzdali!

03.10.2018 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Dobrá česká detektivka, navíc z mého rodného kraje, takže jsem se cítila jako doma - trochu jsem tušila, jak se věci mají, protože jsem viděla tv seriál. Jako bonus je třeba zmínit dobré vystižení venkovské "idylky".

31.03.2021 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Moje oblíbené místo na planetě, zatím tedy jen z knih, ale doufám, že se tam jednou podívám, natolik mě autor přesvědčil o výjimečnosti a krásách tohoto místa. Navíc naprosto zajímavé téma, proto nezbývá než palec nahoru a 5 hvězd!

12.11.2020 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Silná káva, film je proti tomu odvar. Přestože se hlavní hrdince čas dost vlekl, mně stránky běžely jedna za druhou, opravdu jsem místy tajila dech a doufala ve šťastný konec, i když jsem věděla, jak to dopadne.

24.12.2018 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Je to čtivé, příběh letí s ostrovním větrem o závod (stále mi hučí v uších a na tváři jsem cítila bodající déšť - tak podmanivě dovede autor vykreslit atmosféru), nicméně vyústění se dalo vytušit.

24.04.2015 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Klasika, King nezklamal - tuhle mám asi nejraději, a to asi hlavně proto, že tady se nevyskytují žádné nadpřirozené jevy - krom "hrdinky" samé;-).
Je to napínavé, má to spád - chvílemi mi tekly nervy, zvlášť, když dotáhla kladivo!

27.11.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Byl to dárek, ale děkuji, příště opravdu ne. Na další díly rozhodně ani nesáhnu.
500 stran vzdychání, jak je pan božský nádherný a úžasný a bla bla bla. Nene, děkuji.
Na druhou stranu ne v každé knize se vyskytuje tak otevřeně téma sex. praktik - to asi nejvíc čtenářky přitahuje (nepočítám, že by tohle hltali muži).

27.11.2014 odpad!

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Doufám, že už nic dalšího pod Miléniem nevyjde, tohle si Stieg nezaslouží. Wonder woman a Milénium k sobě nepatří!

15.01.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavé, čtivé, ale některé věci hodně přitažené za vlasy a ta záchrana na konci, trochu superhrdinské?

10.01.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Na jednoho staříka nějak moc povedených akcí, ale i tak jsem se bála jak dlouho ne.

11.01.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika, kterou by si měl přečíst každý, aby věděl, co nás čeká - dřív nebo později.

10.08.2015 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Fascinující a přece tak pravdivé.
Takhle dopadneme, už se na tom pracuje spousty let!

19.05.2015 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Celkem mě udivoval kontrast technického a mentálního pokroku.
Vždyť oni už v šedesátých letech minulého století používali myčky nádobí, děti si hrály s barbinama, ale v předsudcích a mentálně byli 100 let za opicema, a to nejen v Mississippi.
Trochu jsem se bála, že to bude sladký románek naivní, vysoké a asi ne moc hezké Skeeter, když se tam objevil Stuart, ale autorka tomuto trendu naštěstí nepropadla a musím uznat, že chvílema jsem měla na krajíčku.
Ještě musím vypinknout celkem dost tiskových chyb, což samozřejmě nelze připsat na vrub autorce, ale pro mě to znamená dost rušivý element, který snižuje hodnocení.

24.02.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pardon za chybejici diakritiku.
Ano, pribeh Minky byl poutavy a psychicky narocny, prezila koncentrak, takze se neni cemu divit, ale to okolo byly romanticke blaboly pritazene za vlasy a konec se vubec nepovedl - to konecne zjisteni bylo celkem usmevne. Celkove to bylo zklamani.

27.12.2014 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Až na to, že jsem prouklízela jednu noc na hradě, jsem se skvěle bavila;-).

26.04.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Haha, vyfetovaná hlava se stane mstitelem/spasitelem s vynikajícím plánem, stihne sbalit obětavou ženu a nakonec happyend??!!
Jeho procházky do a z vězení jsou také úsměvné.
Jak už někdo zmínil níže, je to uvěřitelné asi jako povídačky při draní peří.

27.04.2016 3 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Asi nejslabší kousek z trilogie, úroveň/napětí/spád šli postupně dolů.
Na konci se Figurky celkem zdařile rozběhly, ale celkově mi to nezapadalo díky novému nejlepšímu kámošovi, kapele atd.

11.05.2015 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Krásná a bolavá kniha.
Má to hloubku, styl a vysokou úroveň - víc než vřele doporučuji.

11.03.2015 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Paráda, konečně děj v pro mě známých místech! Bo, její nesmrtelnost a všecko značkové a nejlepší mi šli na nervy od prvních stránek, ale nakonec jsem to hodila za hlavu a držela jí palce. Díky autorovi za super přiblížení válečné Ostravy!

02.06.2018 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Krásná kniha, vyvolala ve mně spoustu krásných i bolavých vzpomínek na dětství. Prožívala jsem všecky krásy i křivdy s Čiperou a vzpomínala i na Helenku Součkovou.

23.03.2016 5 z 5