gallovl gallovl komentáře u knih

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Ze začátku jsem se musela prokousávat, ale pak to jelo šupem. Film jsem viděla několikrát a musím říct, že jak film tak kniha jsou moc povedené.

19.06.2015

Stalker Stalker Lars Kepler

Uf, to byly nervy! Něco trochu přitažené za vlasy, ale jinak hodnotím kladně.

09.06.2015 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Je to napínavé, čtivé, poučné a čtenář drží Motýlkovi palce od začátku až do konce .
Konečné smíření pro mě bylo docela překvapením, protože jsem usuzovala, že ani v tomhle se hrdina nevzdá, ale krom hovoru s Bohem nelze než souhlasit.

03.06.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Fascinující a přece tak pravdivé.
Takhle dopadneme, už se na tom pracuje spousty let!

19.05.2015 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Asi nejslabší kousek z trilogie, úroveň/napětí/spád šli postupně dolů.
Na konci se Figurky celkem zdařile rozběhly, ale celkově mi to nezapadalo díky novému nejlepšímu kámošovi, kapele atd.

11.05.2015 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Je to čtivé, příběh letí s ostrovním větrem o závod (stále mi hučí v uších a na tváři jsem cítila bodající déšť - tak podmanivě dovede autor vykreslit atmosféru), nicméně vyústění se dalo vytušit.

24.04.2015 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Slaďárna, ale přežila jsem.

10.04.2015 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Slabší průměr, trochu zbytečně komplikované, nepovedený konec.

26.03.2015 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Krásná a bolavá kniha.
Má to hloubku, styl a vysokou úroveň - víc než vřele doporučuji.

11.03.2015 5 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Kniha by se dala považovat za dobrou, kdyby si autor odpustil část o hlubokých modrých očích, nejkrásnější bytosti a jiné bláboly - románek mezi Annie a Tomem byl jako z červené knihovny - odsunul na druhou kolej hlavní linii, naprosto potlačil krásu koní, přírody a tajemna, kterou člověk očekával na každé stránce.

10.03.2015 3 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Náročné, komplikované čtení, ale zvládla jsem to, plácám se po ramenou;-).

06.03.2015

Vladimír Dlouhý Vladimír Dlouhý Lenka Kohoutová

Čekala jsem trochu víc.

25.02.2015 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Celkem mě udivoval kontrast technického a mentálního pokroku.
Vždyť oni už v šedesátých letech minulého století používali myčky nádobí, děti si hrály s barbinama, ale v předsudcích a mentálně byli 100 let za opicema, a to nejen v Mississippi.
Trochu jsem se bála, že to bude sladký románek naivní, vysoké a asi ne moc hezké Skeeter, když se tam objevil Stuart, ale autorka tomuto trendu naštěstí nepropadla a musím uznat, že chvílema jsem měla na krajíčku.
Ještě musím vypinknout celkem dost tiskových chyb, což samozřejmě nelze připsat na vrub autorce, ale pro mě to znamená dost rušivý element, který snižuje hodnocení.

24.02.2015 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížku jsme četli ve čtvrté třídě a jako dítě jsem to vůbec nepochopila, navíc jsem získala velice negativní postoj ke knihám. Nakonec jsem se k ní po letech vrátila (díky ségře) a vše bylo zapomenuto a od té doby čtu a čtu. Prince jsem četla snad už 7x a určitě ne naposledy.
Jen je třeba četbu dobře načasovat, rozhodně bych to necpala malým dětem.

09.02.2015 5 z 5

Země prokletých Země prokletých Liliana Lazar

Jsem na rozpacích, proto hodnotím tak nízko.
Pasáže o "víře" a bohu byly místy k popukání (omlouvám se všem věřícím), ale taky mě dost nudily. Na druhou stranu mě děj něčím vtahoval a určitě se k tomu někdy vrátím.
Děj by mohl být klidně zasazen do našeho absurdistánu (pravděpodobně kamkoli jinam), protože věřím, že takových porevolučních hrdinů tu máme taky mraky.

05.02.2015 3 z 5

O smutné továrně O smutné továrně Radovan Lipus

Krásná kniha s krásnou vazbou.
Pokud máte děti, přečtěte si to s nimi společně.

30.01.2015 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Smekám před hlavní hrdinkou a ostatními, kteří si museli projít něčím podobným.
Je to krutá realita, nicméně bych ocenila větší prokleslení postav, ale to by asi ubralo na autentičnosti.

30.01.2015 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Tohle jsem vzala do ruky, protože jsem potřebovala změnu po všech těch detektivkách a koncentrácích a jo, pokud nechcete nijak náročnou četbu, zkuste to.
Něco bylo úsměvné, něco slabší, ale jako oddechovku doporučuji.

16.01.2015 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Kdyby to nebyl Nesbo, asi bych nedočetla, protože jsem se dost ztrácela v tom množství jmen.
Na druhou stranu jsem si rozšířila obzory o situaci v severské zemi za 2. světové války.

09.01.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pardon za chybejici diakritiku.
Ano, pribeh Minky byl poutavy a psychicky narocny, prezila koncentrak, takze se neni cemu divit, ale to okolo byly romanticke blaboly pritazene za vlasy a konec se vubec nepovedl - to konecne zjisteni bylo celkem usmevne. Celkove to bylo zklamani.

27.12.2014 3 z 5