Galaty Galaty komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tahle kniha má v sobě víc, než by se na první pohled zdálo. Ostatně...která Backmanova kniha nemá? Nejprve si říkáte, s jakými blbečky máte tu čest, ale opak je pravdou. Je vidět, že lidé taky umí nebýt sobci... :-)

08.07.2020 5 z 5

Trny v čase Trny v čase Jan Tomeš

Musím se přiznat, že českou literární tvorbu téměř vůbec nevyhledávám a tato kniha je důkazem toho, že je to velká škoda! Knížka je velmi čtivá a děj krásně odsýpá. Mě to bavilo od začátku do konce a musím říct, že bych si knížku představovala klidně o 100 stránek delší. Hlavní postavy mi byly sympatické a nebylo to zbytečně moc přeslazené. Za mě plný počet. :-)

31.05.2020 5 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Přečteno doslova na jeden zátah. Ne, že bych YA literaturu vyhledávala, ale když už po ní sáhnu, tak to jsou vždy krásné příběhy, které mi něco přinesou. Hector a Cara, tak tyhle dvě postavy si musíte hned zamilovat. Knížka mohla být klidně delší a trochu víc se věnovat rodičům Cary i Hectora, protože věřím, že je hodně ovlivnili. Byla by to takový hlubší sonda do životů hlavních postav a lépe by se všechno propojilo. I tak dávám plný počet, moc mě to bavilo.

27.04.2020 5 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

No...jak jsem se na knihu velmi těšila, tak o to větším zklamáním pro mě byla. Nedovedu si představit, jak musí být náhlá ztráta partnera, či jiné blízké osoby, těžká a zdrcující. Muselo to být opravdu velmi těžké, jenže tak těžké, že se s tím autorka nemůže vyrovnat ještě dnes (alespoň tak to na mě pusobí) to nikdy není...Čas zahojí všechny rány a podpora přátel a rodiny, která se autorce dostávala, urychlí vypořádání se se ztrátou určitě. Hrozně mi vadilo, že se C. Stetterwall neustále v knize lituje, obzvlášť v pasážích, které věnuje vzpomínkám se zesnulým manželem. A přitom nám v knize v podstatě ukázala, jak příšerná partnerka byla. Zahodila i šanci na nový život s novým, milujícím partnerem, se kterým mohla mít to, po čem spousta žen touží. Uff, ne, prostě ne.

19.03.2020 2 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Moc krásná a dojemná kniha. Hned od začátku jsem se začetla a nemohla jsem přestat. Dnes jsem si i přivstala před prací, abych stihla dočíst poslední kapitoly. Ty kapitoly, které bych nejradši oddalovala, ale věděla jsem, že jsou nevyhnutelné. Příběh je zaměřen na motivy skutečného příběhu jedné statečné ženy, která se narodila s CF a statečně s ní bojovala a troufám si říct, že i navzdory této nemoci žila relativně naplno a to co dokázala, to jen potvrzuje. Opravdu krásné čtení a dokázala jsem se vcítit do této problematiky, i když kolem sebe (naštěstí, ťuk ťuk ťuk) nikoho s takto vážným onemocněním nemám a nikdy jsem neměla.

10.03.2020 5 z 5

Příšery templetonské Příšery templetonské Lauren Groff

Nemohu si pomoct, ale absolutně jsem se do knihy nemohla začíst a to jsem se na ní tak těšila...vzdala jsem to zhruba kolem str. 80. Nebudu tudíž hodnotit, abych zbytečně knize nesrazila hodnocení. Třeba jí někdy dám ještě šanci.

03.03.2020

Cesta na sever Cesta na sever Virginie Grimaldi

Konec dobrý, všechno dobré. Anna vychovává sama své dvě dcery, jednu dvanáctiletou pohodářku a jednu sedmnáctiletou puberťačku, která mě teda děsně štvala. I když musím říct, že její charakter nejspíš koreponduje s tím, jak to v dnešní době s náctiletými chodí. Anna už nemůže ustát neukočírovatelné dluhy a ztrátu zaměstnání a tak se rozhodne s dcerami odjet na roadtrip do Skandinávie, kde by se s nimi chtěla sblížit a najít něco, co by jí pomohlo s vyrovnáním se s realitou, která ji doma stále čeká. Bylo to milé, opravdu oddechovka, která mě ale bavila.

02.03.2020 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Smutné osudy odehrávající se v době kruté druhé světové války. Opravdu moc krásný příběh, zasazený do cirkusového prostředí, kde můžete dostat druhou šanci a znovu najít rodinu a zároveň se vám život může opět ze dne na den obrátit vzhůru nohama. Příběh o utrpení, lásce, záchraně životů, přátelství a odvaze. Musím dát plný počet, protože nemohu knize nic vytknout - překrásný čtenářský zážitek.

26.02.2020 5 z 5

Dívka z Brooklynu Dívka z Brooklynu Guillaume Musso

Nově objevený spisovatel, který nezklamal. Thrillery mám ráda a obzvlášť ty, které jsou propracované. Čtivý příběh o tom, jak vyjde na povrch tajemství, které mělo zůstat před okolím utajeno a zapomenuto. Děsivá minulost však Annu dožene a s tím přichazí i další zvraty a komplikace. Na konci knihy čeká ještě propojení, které jsem do poslední chvíle netušila. Celkově byl vývoj příběhu nepředvídatelný a vše se odhalilo až na samém konci knihy.

20.02.2020 4 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Na tuto knížku jsem se hrozně těšila...navnadilo mě skvělé hodnocení i obálka a musím říct, že nezklamala. Dojemný příběh o ztrátě dcery/sestry, která tragickou nehodou přišla o život. Zanechala tu svoji rodinu, která se s touto krutou skutečností jen těžce vyrovnává. Dokážou k sobě matka a dcera znovu najít cestu? V knize jsem si oblíbila i krásné myšlenky, které autorka zasadila do textu.

17.02.2020 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Pokud hledáte knihu, ve které se má objevit láska, soucit, porozumění, nenávist, odpuštění, rivalita, agrese, přátelství a především spravedlivost, tak sáhněte po této sérii. Miluju to! Miluju Medvědín a všechny jeho obyvatele. Miluju Backmana. Oba díly toho v sobě nesou tolik...v tomto případě se ani neumím rozhodnout, který díl byl lepší. V tomto dílu se mi hrozně líbily části, kde autor nastiňuje, jak to s postavami bude v budoucnu, takové milé vsuvky. Ráda bych se do Medvědína ještě někdy vrátila.

07.01.2020 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Já si nemohu pomoci a musím dát plný počet hvězdiček. Styl psaní autorky je opravdu zajímavý a nejdříve jsem se nemohla rozhodnout, zda mi vyhovuje nebo mě štve. Později však čtenář zjistí, že to do sebe všechno krásně zapadá. Námět knihy, styl psaní i ten konec, pro někoho možná až moc kýčovitý. Mně to do sebe zapadlo a kniha se mě velmi dotkla a zanechala ve mě krásný a hřejivý pocit...

27.12.2019 5 z 5

#VojtaZPoličky aneb jak jsem dobyl Ameriku #VojtaZPoličky aneb jak jsem dobyl Ameriku Vojtěch Klein

Výborná knížka. Vojta píše strašně vtipně a jeho příběhy vám prodlouží život minimálně o 50 let....a do toho všeho ještě výtěžek z knížky putoval na dobrou věc. Za mě vynikající kombinace!

03.08.2019 5 z 5

No já musím říct, že mě knížka zaujala už počátečním prologem a trvalo to až do poslední stránky. Divím se tak nízkému hodnocení, ale vlastně sto lidí, sto chutí. Hrozně se těším na další díly. :-)

11.10.2016 5 z 5

Nejsem si jistá, jestli jsem pochopila úplně vše, co se skrývá v této úžasné knize, ale ve finále mi to vůbec nevadilo. Příběh ve mně něco zanechal a tenhle hřejivý a milý pocit si budu dlouho pamatovat...

25.10.2014 5 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

K nevíře úžasná kniha s příšerně skvělým příběhem...

20.07.2014 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Souhlasím téměř se všemi kladnými komentáři...Je to výborná knížka, skvělý příběh, povedená obálka a pouze označení ,,jen pro silné povahy" ji škodí, protože je tam zbytečné... Já byla nadšená a těším se na další díly z této série. :)

12.07.2014 5 z 5

Střed se hroutí zevnitř Střed se hroutí zevnitř Elyn R. Saks

...podle mě se nic nevyrovná autentické výpovědi člověka...Příběh a vlastně život Elyn, o kterém se dozvídáme, je pro mnohé z nás nepředstavitelný. Sama nevím, jak bych s touto nemocí bojovala a zda bych to vůbec zvládla...Elyn je výjimečná žena, která přes nepřízeň osudu dosáhla obrovských úspěchů. Je pro mě obdivuhodnou osobností a jsem hrozně ráda, že jsem si její ,,příběh" mohla přečíst a nahlédnout tak do jejího života, na který je sama Elyn pyšná i přes to všechno, čím si prošla a prochází....

23.06.2014 5 z 5

Dějiny zemí Koruny české v datech Dějiny zemí Koruny české v datech František Čapka

Pro studenty historie či nadšence o české dějiny nezbytný pomocník :)

19.06.2014 4 z 5

Dopisy z planety Země Dopisy z planety Země Mark Twain (p)

Skvělé humorné dílo, které v mnohých utvrdí to, nad čím jsme tolikrát sami přemýšleli.
...Bůh je vševědoucí a všemocný. Je-li tomu tak, potom se nemůže stát nic, o čem by On předem nevěděl, že se stane. Nic se neděje bez Jeho dopuštění. Nemůže se udát nic, čemu se On rozhodne zabránit. Znamená to, že Stvořitel je pochopitelně zodpovědný za všechno, co se děje...Křesťan to s hlubokým přesvědčením připouští. A pak, když takto udělal Stvořitel zodpovědným za všechny bolesti, choroby a mizérie, jímž mohl zabránit - zcela normální křesťan se k Němu lichotí a říká mu Otče náš!...

14.06.2014 4 z 5