Příšery templetonské

Příšery templetonské https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28858/bmid_prisery-templetonske-Vpn-28858.png 4 59 15

Autorce se v debutovém románu úspěšně podařilo skloubit několik rozdílných rovin vyprávění a žánrů v jednolitý čtivý celek s poutavým příběhem. Hlavní osu příběhu tvoří pátrání mladé hrdinky, vypravěčky Willie, po jejím biologickém otci. Mladá vědkyně se z osobních důvodů (je těhotná se svým školitelem z archeologie) vrací do rodného města Templeton ve státě New York. Musí se vyrovnat s novou životní situací a konfrontovat se se svou matkou. Přitom popisuje poměry, které panují ve městě, navazuje na stará přátelství a známosti a řeší své osobní vztahy. Její příběh hledání vlastních kořenů je neoddělitelně propojen s dějinami města. Vyprávění ze současnosti doplňují pasáže z historie města od dob osídlení po současnost. Ukazuje se, že dějiny města jsou zatíženy množstvím tajemství, záhadných a dramatických událostí. Stále přítomné je i téma záhadné příšery z templetonského jezera. Děj knihy nabízí mimo jiné moderní a alternativní pohled na americké dějiny, to vše navíc v hávu čtivé prózy s detektivními prvky. Kniha Lauren Groffové vzbudila po svém vydání mimořádný ohlas. Objevila se žebříčku bestsellerů New York Times, Americké asociace knihkupců (Book Sense Bestseller List) a mnoha dalších. Byla nominována na Orange Prize pro začínající autory a byla oceněna serverem Amazon.com jako jedna z nejlepších knih roku 2008 (Best Books of 2008). Vychází v jedenácti zemích. Lauren Groffová v tomto mnohovrstevnatém příběhu kombinuje prvky historie a tradice. Vypráví příběh o kořenech, o přátelství a o relativitě legend. - Daily Mail (UK) Bylo mi líto, když tenhle pestrý a nádherný příběh skončil. A to je pro román největší ocenění. - Stephen King Rozverný a hravý román o návratu domů... hned po několika stránkách je jasné, že paní Groffová umí psát – opravdu psát. - New York Observer... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

The Monsters of Templeton , 2008

Galaty
03.03.2020

Nemohu si pomoct, ale absolutně jsem se do knihy nemohla začíst a to jsem se na ní tak těšila...vzdala jsem to zhruba kolem str. 80. Nebudu tudíž hodnotit, abych zbytečně knize nesrazila hodnocení. Třeba jí někdy dám ještě šanci.

michaela2338
05.02.2019 5 z 5

Příběh mě uchvátil.

Alfinka
07.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha, četla se úplně sama...

kikidok
07.05.2017 1 z 5

Od knížky jsem čekala, že bude zajímavá, napínavá a že mě bude bavit. Jsem vážně zklamaná. Vůbec mě nebavila, prala jsem se s ní dlouho.. Přišla mi zbytečná, 500 stran o ničem. Naprosto nevyužitý potenciál.

MíšaS.
30.04.2017 3 z 5

Není to špatné, ale takové zdlouhavé a chvílemi se nic neděje.

Šárka_D
12.02.2017 4 z 5

Od knížky jsem neočekávala nic, proto mě mile překvapila. Bavil mě jak hlavní příběh ze současnosti, tak tajuplné vyprávění "historických" postav. Hlavní hrdinka Willie je lehce potřeštěná mladá holka, která moc neví, co se sebou, a která to nakonec zjistí na maloměstě v rodném domě, odkud "utekla" za štěstím do velkého světa.

bookemma
02.06.2016 4 z 5

V den své smrti příšera myslela na: ryby a ryby a ryby a ryby. A taky na bolest, staré křivdy a všechny pravdy, které jezero skrývalo. V hloubi duše ji trápily, a trápily ji tím více, čím více znala lidi. V jejím světě neexistovaly křivdy, trápení a lidská zloba. Byla šťastná. V den své smrti příšera myslela na lidi. A byla tma a tma a tma.. a kolem ní bylo ticho. A ticho a ticho.

Dymond
21.08.2015 3 z 5

Je to dobré čtení na odlehčení... Nemusí se u toho nijak přemýšlet a když se něco vynechá tak to nevadí...

Séboun
13.11.2014 4 z 5

Příběh byl velice poutavý, jen mi hlavní hrdinka občas šla svou arogancí a ignorantstvím dost na nervy.

4/5

Alma-Nacida
27.07.2014 3 z 5

Rozhodně zajímavá kniha, jen bych místy trochu zkracovala, hlavně začátek je poněkud těžkopádný.

q!p
04.01.2014 3 z 5

Asi po dvou letech od přečtení si stále vybavuji některé pasáže a nutí mě se zapřemýšlet :-D. Zvláštní, protože samotná kniha mě nebavila,...snad jen ta atmosféra - kdo ví?

BooksLucyKing
21.11.2013 4 z 5

Moc zajímavá oddechovka. Určitě stojí za přečtení.

Dašička
10.07.2013

Mě se to líbilo, mělo to spád, překvapivý děj a dobré rozuzlení.... dobré čtení na léto k vodě:)

Štěchýto
10.02.2011 3 z 5

Těšil jsem se, bylo to příjemné čtení, ale nic extra.

misssicccka
30.11.-0001 4 z 5

Kniha mi byla doporučena s tím, že z ní byli lidé "úplně hotoví". Možná proto jsem se na ni opravdu těšila a šetřila jsem si ji a pak jsem byla trošku zklamaná.
Příběh je to určitě zajímavý. Autorka určitě umí číst. Jen prostě já jsem ztrácela občas nit.
Určitě se ale těším na další dílo této autorky. Její styl má šmrnc a prolínání více rovin bylo dokonalé :).

prvotina

Lauren Groff