Gabrinela Gabrinela komentáře u knih

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Větší část knihy jsem četla se zadrženým dechem. Příběh, převážně samozřejmě Niamh, mě oslovil a vtáhl tak, že jsem se pravidelně při cestě vlakem do práce probrala jen tak tak. Místy jsem předstírala jarní alergii... Doporučuji jako jeden z nejemotivnějších a nejvíce citlivě a inteligentně napsaných románů, které jsem v poslední době četla.

29.03.2017 5 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Doporučuji všem k přečtení. Kniha mě bavila celou dobu, byla plná zajímavých zápletek a pohledů. Jak už poznamenal někdo pode mnou, knize by slušela nálepka edice Světových bestsellerů.

23.03.2017 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Úžasná kniha. Po dlouhé době jsem přečetla knihu, kterou bych si za nějaký čas chtěla přečíst znovu. I s koncem jsem spokojená, nemám ráda, když kniha skončí černobíle:-), ale tak nějak na obě strany, jinak v tom cítím kýč a na ten jsem alergická.... Dávám 5 hvězdiček a všem doporučuji.

14.03.2017 5 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Četlo se vcelku dobře, ale připadalo mi, že skoro celou knihu čekám a čekám, až se "něco" stane. Škoda, že jedním z vypravěčů nebyl otec, knihu by to určitě hodně oživilo.

02.03.2017 3 z 5

Dovolenkáři Dovolenkáři Emma Straub

Opravdu podivuhodný počin. Že je to blbost, to bych odpustila, nemůže se autor zavděčit všem a své čtenáře si asi najde, ale co v knížkách nesnáším, jsou překlepy a chyby. Z těch chyb mi šla hlava kolem, jednou "Postovi nebyli na dovolené celé roky" a o 10 stránek dál "si dovolené vždycky užívali". Charles s Lawrencem vyrazili "už ve tři odpoledne předešlého večera", oduševnělé obraty jako"...nesnažili se ani o zdvořilou vlídnost, s níž by kupříkladu ignorovali plynatost jinak hodného psa." Dočetla jsem do str. 89. Na víc nemám:-)

01.03.2017 1 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Kniha určitě není pro každého. Mně se více líbily Osudy a možná bych to být autorkou těm čtenářům trošičku více ulehčila, místo tisícero opakování charakteristik Lancelotovy povahy by mohla využít prostor k většímu vysvětlení jednotlivých epizod, trošku jsem už byla unavená z toho naznačování. Rozhodně však hodnotím jako zajímavou knihu.

20.02.2017 3 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Půjdu proti hlavnímu proudu zdejšího hodnocení, já jsem se u knihy bohužel nudila, bylo to moc jednoduché.

20.02.2017 3 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Myslela jsem si, že půjde o velké drama, drama to bylo, ale jako čtenář jsem si celou dobu připadala jako za zamlženým sklem. Spoustu věcí jsem si musela domýšlet, představovat, no nebylo to špatné, takové jiné. Autorka píše i básně, já jsem tam tu poetickou duši cítila.

02.02.2017

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Kdyby z knihy utekly všechny dokola opakované úvahy a zbyla by jen zápletka jako taková, dala bych plný počet. Takhle jsem často po otočení stránky pátrala na nové dvoustránce, zda se tam vůbec nachází nějaká přímá řeč, tedy v této knize jediná akce. Ale i tak můžu doporučit k přečtení.

23.01.2017 3 z 5

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

Všem čtenářům románů doporučuji, stojí za přečtení. Pouze ze závěru jsem byla trochu na rozpacích, ale nechci psát podrobnosti, abyste nepřišli o překvapení:-)

23.01.2017 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

No nevím. Příběh by se mi i líbil, ale na mě to bylo moc takové sentimentální, uplácané, stokrát omílané stejné věci, jak byli jedno tělo jedna duše. Až mě to ani nebavilo. Všimla jsem si ale jedné zajímavé věci, která se v knize objeví málokdy. Čtenář ví něco, co se do konce příběhu nikdo jiný v knize nedozví. Pak jsem si uvědomila, že to byla asi hlavní věc, která mě držela u čtení až do konce této knihy. Zvědavost, kdy to vyplave na veřejnost. Vyplavaly jen náznaky, konkrétní epizoda nikoli.

02.11.2016 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Velice povedená kniha, všem můžu doporučit. Než jsem dočetla k závěrečné pasáži, měla jsem pocit, že jsem opravdu nic lepšího v poslední době nečetla. Závěr mě trochu zklamal, bylo to moc uspěchané v porovnání s tempem celého vyprávění. Přesto dávám 5 hvězdiček.

02.11.2016 5 z 5

Bouřlivý čas Bouřlivý čas Charlotte Link

Mě kniha nebavila, další díly si nepřečtu. Chyby mě naprosto iritovaly, lze pochopit jeden dva překlepy v celé knize, ale v průměru na každé stránce, takovou odfláknutou práci snad nikdo nikomu nezaplatil. Ještě to snížilo celkový dojem z této průměrné knihy.

09.09.2016 2 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Nuda, průšvih. Celou dobu jsem čekala a čekala, že se o Anně něco dozvím, nějaký psychologický důvod toho jejího zmaru, ale nic. Smýšlení hrdinky jsem nepochopila, autorka neposkytla žádné vysvětlení. Pobavilo mě, jak se matka tří dětí, žena v domácnosti - Hausfrau, naprosto nezdržuje doma a nechává si hlídat a vychovávat děti včetně miminka tchýní, která je samozřejmě dle všech pravidel protivná a nepříjemná. Takže asi proto jí svěřuji děti, že? Pro mě byla kniha zajímavá pouze z pohledu člověka, který zná Švýcarsko.

21.07.2016 2 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Silný příběh, po dlouhé době jsem večer neusínala u knihy, a to mám za sebou pořádnou porci "světových bestsellerů":). Chtěla bych moc povzbudit a pochválit českou autorku. Všem doporučuji k přečtení!

20.07.2016

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Ničím výjimečná kniha, trošku utahané, jsem už ráda, že jsem dočetla. SPOILER!!!!!! Po dočtení rozuzlení jsem toho názoru, že autorka čtenáře vyloženě podvedla. U příběhu psaného v ich formě to beru tak, že příběh se skutečně dle dané osoby stal tak, jak popisuje (kromě případů např. výpadku paměti, psychického onemocnění apod, které odlišnost vysvětlí), ale vlastně 3/4 knihy nám někdo něco říká a pak nám najednou řekne, že to bylo úplně jinak? To mi připadá vyloženě amatérské. Škoda.

20.07.2016 2 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Knížka se čte rychle a lehce. Doporučuji rodičům dospívajících dětí, najdou inspiraci k zamyšlení. Není to trhák, ale bavila mě.

01.07.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Začátek, příběh Sophie, byl pro mě strhující. Autorka mě dostala tou atmosférou, místy pro mě čtení bylo až vyčerpávající:). Vyzdvihla bych originální scénku s prasátkem:). S nástupem Liv bohužel kniha ztratila to výjimečné kouzlo. Kniha se mi dále líbila až na konci, kdy jsem se dozvěděla rozuzlení. Bohužel současný příběh byl na mě moc naivní, obyčejný, klasická červená knihovna, kterou nečtu. Škoda, nemůžu dát proto plný počet hvězdiček, ale určitě doporučuji k přečtení.

22.06.2016 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Kniha mě zklamala. Rozuzlení mě vůbec nepřekvapilo, celé to bylo předvídatelné, někdy až trapné a podivuhodné:), spousta linek jakoby načatých a nedořešených, což by v kvalitní knize dle mého názoru být nemělo. Asi daň za - v porovnání s dalšími tituly stejného žánru - menší rozsah. Za což však autorce na druhou stranu děkuji, vysvobození přišlo brzy:)

15.05.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Půjdu proti pozitivnímu proudu, ale na mě moc velká romantika a nemám ráda takový ten laciný prvek prvoplánového soucitu s postavou, zkrátka vydírání daným tématem, klišé.... klasický romantický příběh pro ženy, trošku nechápu tak vysoké hodnocení, není to ničím výjimečné.

10.05.2016 3 z 5