Gabba99 Gabba99 komentáře u knih

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Kniha se mi líbila, ikdyž po přečtení hodnocení jsem čekala více.. Více napětí více emocí, ale líbil se mi autorův popis vnitřních duševních pochodů..

11.04.2018 3 z 5

Odhalující osobní zpověď, která nutí zamyslet se i nad vlastními pocity, co si neseme z dětství, jak se sami chováme ke svým blízkým, jak je těžké prát se s ranami osudu... Z knihy byl hlad hmatatelně cítit, hlad po lásce, hlad po blízkosti, hlad po tom, najít cestu sama k sobě..

02.03.2018 4 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Knihu jsem si vybrala na základě tématu, kterým se zabývá. Místo děje je zasazeno do exotické Afriky, ale chyběla mě větší propracovanost postav a zápletky. Ale problematika léčiv je skvěle zachycena, nepřekvapuje mě, že se tyto věci dějí, vždyť již i ve vyspělých zemích nevíme, co je opravdové a co falešné. Otázkou je, jak tento boj, za kterým se skrývají mocní lidé a hlavně peníze, vyhrát. Ale i každé zrnko povědomí o těchto praktikách a vzbuzení zájmu v lidech může vést ke změně...

23.02.2018 3 z 5

Psychosomatická prvouka Psychosomatická prvouka Radkin Honzák

Kniha seznamuje s nejnovějšími poznatky medicínské vědy, nejzajímavější část je o střevním mikrobiomu, emocích a jejich vlivu na zdraví i výzkumu placeba. Pan doktor neopomíjí ve svém odborném textu i zpestření svými vtipnými glosami. Kniha je vhodná pro všechny, kdo se zajímají o zdraví a poznatky vědy.

20.02.2018 4 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

Musím přiznat, že jsem od třetího dílu čekala více, z této série byl druhý díl nejlépe propracovaný. Na závěr jsem musela půl roku čekat a možná to sehrálo roli, že jak jsem se moc těšila, tak mě to trošinku zklamalo, v kapitolách bylo spoustu vaty a proti tomu se závěr knihy dal více rozpracovat...méně popisovat ostrov apod. a více tam mohlo být o historii cestriim a líchů..Celkově ale skvělá trilogie.

07.02.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Pěkně napsaná kniha o tom, že za 2.sv.války docházelo i k dalším hrůzným věcem kromě perzekuce Židů. Je to pro mě nepředstavitelné, co si ti lidé museli vytrpět.. Doporučila bych to jako povinnou četbu, aby si lidé uvědomili jak se mají, až budou brblat, jak se mají špatně.

18.01.2018 4 z 5

Co napsat ještě jiného než předchozí hodnotící..no prostě ať je mezi námi více lidí jako Tomáš!!! Ještě lepší zážitek jako předchozí knihy. Kniha je takovou osobní reportáží z míst a se zážitky, se kterými se nejspíše sami v životě nesetkáme. Realita, tak jak je prožívána bez našich rádoby sentimentálních představ. V knize jsem našla přesně to, co jsem hledala, drsnost podmínek, upřímnost, laskavost, bolest, zmar a naději...Ke konci knihy jsem měla slzy v očích , podobně jako popisuje Tomáš..Obdiv k lidem co se věnují této práci!!! A bonus v knize - nádherné fotky, klobouk dolů!!!!!

15.01.2018 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Na knihu jsem byla moc zvědavá, neb jsem četla zatím všechny vydané knihy...román měl poetické kouzlo, které nacházíme i v jeho povídkách, autor je nepřekonatelný ve vyjádření jinak snad nepopsatelných věcí, pocitů..asi bych vytkla až zbytečnou rozsáhlost a vyvolávala ve mě spíše otázky či úvahy typu..proč člověk takto promrhá kus života?, nebo nepromrhá, ale všechno chce svůj čas? a nebo je to o tom, že nikdy není pozdě.....

04.01.2018 4 z 5

Skrytá škola: Návrat pokojného bojovníka Skrytá škola: Návrat pokojného bojovníka Dan Millman

Příběh knihy je zasazen do zajímavých částí světa, ale nejvíce mě asi zaujala až druhá část knihy, rozbor úvah deníkových zápisků, není to mnoho slov, ale jsou to slova, nad kterými je dobré se zamyslet a nechat je působit...Ale za mě je dosud nejlepší z Millmanových knih kniha Zákony ducha, jsou v ní všechny pravdy...

04.01.2018 4 z 5

Pohodová knížka, přečteno za jeden den. Kniha se mi líbila, ikdyž jsem od ní očekávala víc.., snad více o chemii mezi kolegy a více jejích osobních názorů na aspekty života..

27.12.2017 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Druhý díl opět nezklamal, krásně propracované postavy a prostředí děje. Autorka dokáže člověka přenést do úplně jiného světa plného tajemství, intrik, zvratů i naděje. Jen mě tíží na srdcí, že na další díly si ještě pěkně dlouho počkáme..

18.11.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nesouhlasím s níže uvedeným komentářem, k některým knihám musí člověk "dospět" a to nemyslím věkem, knihu jsem četla několikrát a obsahuje hluboké myšlenky o podstatě života vůbec.

14.11.2017 5 z 5

Milá knížka, moc se mi líbil i netradiční styl formou dopisů, kniha opravdu vtahla do děje a těšila jsem se na rozuzlení.

06.11.2017 4 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Nesouhlasím s kritickou odezvou, ale krásně to popsala kofee.. To, že my žijeme svůj život určitým způsobem, neznamená, že je tento dobrý či špatný a druzí, že by měli žít stejně. Nesouhlasím se způsobem, jakým rodiče své děti vychovávali, byl to drsný život, ale na druhou stranu, i díky tomuto životu se z dětí stali lidé takoví jací jsou a navíc přes to vše, dokázali držet při sobě. Zařadila bych to mezi povinnou četbu pro dnešní adolescenty, neb je to nejen pro ně zajímavá sonda do jiného než digitálního života.

30.10.2017 5 z 5

Kouzelná knížka, krásný , křehký příběh o tom, co je v životě nejdůležitější.. Měla by to být být povinná četba.

22.10.2017 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha inspirativní, k zamyšlení, postavená na jednoduchém příběhu. Myšlenky zde uvedené, jsem již znala z jiných zdrojů, ale nikdy není na škodu si tyto připomínat, protože v realitě na ně prostě zapomínáme. Důležité však je nejen o nich přemýšlet, ale také je zavést do praxe.

19.10.2017 4 z 5

Náhle, sami Náhle, sami Isabelle Autissier

Zajímavá kniha, přečtena za večer ráno. Nejvíce mě upoutal dějový zvrat v půlce knihy a to, jak se člověk musí vyrovnávat s následky svých rozhodnutí...

16.10.2017 3 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Kniha nebyla špatná ale asi jsem od ní očekávala více.. Obohatila mě hlavně o poznatky, že běžné věci, každý prožívá stejně i jinak zároveň..

12.10.2017 3 z 5

Sny jako zdroj sebepoznání Sny jako zdroj sebepoznání Marta Helingerová

Kniha přinesla to , co jsem očekávala. jednoduše zasvětí čtenáře do problematiky snů a nabídne možnosti jak tyto interpretovat a dále se jimi zabývat. Myslím, že je to jedna z možností, jak opravdu člověk může poznávat i sám sebe, svá zákoutí i nevyslovené touhy.

12.10.2017 4 z 5

Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Josef Jonáš

Jako příručka "první pomoci" při obtížích, kdy člověk hledá řešení v přírodních produktech, užitečná kniha.

12.10.2017 3 z 5