frantisek8863 frantisek8863 komentáře u knih

Legie prokletých Legie prokletých Sven Hassel (p)

Zajímavý pohled na válečné běsnění. Do jaké míry to má vypovídající hodnotu z té "druhé" strany válečného konfliktu si netroufnu odhadnout,ale je to dobře čtivé.

27.12.2018 4 z 5

Hádanky naší minulosti 1, Kam odešli Keltové? Hádanky naší minulosti 1, Kam odešli Keltové? Jiří Bílek

Celá série je vhodná k doplnění informací a osvěžení historie, která ovlivňovala dění zde ve střední Evropě po velmi dlouhou dobu. Od pravěku až po nástup Habsburků na český trůn. Dobře zpracované informace, které se dobře čtou. Co by na to řekl studovaný a znalý historik nevím, ale mě se to líbilo.

Noční můry v Elm Street 1 Noční můry v Elm Street 1 Jeffrey Cooper

Hororová klasika, ve své době pojem.

27.12.2018 4 z 5

Noc hrůzy Noc hrůzy Jason Dark (p)

Strašidelná krátká oddechovka, od které jsem nic moc nečekal. Jen to, že mě trochu postraší a v autobusu zabaví. Začal jsem se sešity na učňáku a se mnou to četla půlka třídy. Některé příhody byly dobré, jiné slabé až nudné. Později jsem si sešity kupoval pouze podle názvu a avizovaného obsahu.

26.12.2018 3 z 5

Pověsti z Chodska Pověsti z Chodska Jindřich Šimon Baar

Hezké pověsti a obrázky.

26.12.2018

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Už je to dlouho co jsem tuto knihu četl, přesto má své kouzlo a napětí. Později jsem si ji užil více jako film.

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

Dodnes mám knihu v salátovém provedení, protože v době vydání prošla z ruky do ruky, jak na učňáku tak i na intrernátě. Jednoduchý, ale dobře vykreslený děj, prostá strašidelná oddechovka s občas nechutnými detaily a erotikou. Pro mě slušný horor, co nezklame a udrží při plném napětí až do konce.

25.12.2018 5 z 5

Barí, syn Kazanův Barí, syn Kazanův James Oliver Curwood

Pokračování po Vlčákovi Kazanovi, dobré, drsné i smutné.

Vlčák Kazan Vlčák Kazan James Oliver Curwood

Čteno společně i s Barí,syn Kazanův v jedné knize. Jako kluk jsem to četl na několikrát a ke knize se vracel. Občas jsem u knihy tápal a jindy byl napnutý jak se děj posune, ohromen drsnou přírodou a jindy dojatý osudy postav.

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

I přes velikost knihy, jsem rád, že jsem se toho nezalekl a přečetl si ji. Kniha se četla velmi slušně i přes dostatek informací, které nenudili a citlivě doplňovali děj, aby kniha měla svižný dějový spád. Autor musel načerpat a prokousat se mnoha informacemi z mnoha oborů, aby to mohl později zapracovat do namazaného příběhového stroje. Tak, aby to nerušilo, nikde nedrhlo a udržovalo v napětí. Hvězdičku jsem sundal za závěrečné a strohé setkání s Yrr. Ovšem, jako celek vše vede k zamyšlení o naší konzumní společnosti a planetě.

15.12.2018 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Má nedůvěra, odkládané setkání s první severskou krimi a slušně gradující děj mě silně zasáhl . Byl sem spokojen s vyprávěním a místy překvapen zvraty. Žádná hluchá místa, každá informace má svůj smysl a důvod. Prudce čtivé.

24.11.2018 5 z 5

Královna smrti Královna smrti Miroslav Žamboch

Po prvním díle, jsem čekal kam se to vše posune, bohužel se to zvrhlo v Kulhánkovinu. Dočteno jen s povinnosti, za mě slabota a podprůměr.

24.11.2018 2 z 5

Smrt zrozená v Praze Smrt zrozená v Praze Miroslav Žamboch

Kniha mě docela mile překvapila a dokázala skoro do konce držet v napětí. Pár věcí okolo Mariky a okolo podivného společenství trochu místy drhlo, ale nic co by se nedalo snést.

24.11.2018 3 z 5

Džungle Džungle Clive Cussler

Má prvotina od autora, na začátku dobrý start a myšlenka. Pak to vzalo svůj vlastní směr a už to jelo jako po másle, jen mě udivilo, co vše jde dělat se zlámanou klíční kostí a se super superpočítačem.Bylo to slušně čtivé.

24.11.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Obalit příběh, místní legendou, pár postavami , mysteriozním tajemstvím a cestou za hledání pravdy, kdy se fikce a skutečnost prolíná byl výborný nápad. I když jsem k příběhu z počátku přistupoval jako k hororu, kniha mě nevyděsila, ale dobře se četla. Jen závěr vyprávění vede k zamyšlení co se to vůbec stalo. Díky knize jsem si později o Tribeči zjistil víc informací.

18.09.2018 4 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Upíří příběh, víceméně zajímavě pojatý, ale nic extra jelikož jsem narážel na dost podobností s Cestou krve, které jsem četl před touto knihou. Zřejmě záměr, že autor vykrádá sám sebe?

12.09.2018 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

O proti Písečnému muži to bylo slabší, tento příběh má několik rovin, kdy se prolíná minulost s dneškem. Postavy se postarají o zápletku, napětí a zvraty tak se kniha dá svižně přečíst. Při odhalování střípků Joonova osobního života jsem začal číst knihy podle posloupnosti vydání.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Naprostá detektivní klasika, jako kluci jsme byly uchváceni atmosférou strašidelného vyprávění, chmurným venkovským panstvím, zrádnými bažinami a smrtící rodinné kletbě.

28.08.2018 4 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Opět zajímavý pohled na muže co se vrátili poraženi z fronty do poválečného nového Německa. Na komplikovaný život, starosti s inflací, s nelehkou politickou a hospodářskou situací, které otevřela cestu k nástupu nacismu. Při čtení jsem se musel trochu soustředit a vytrvat u některých pasážích. Ovšem jako celek to má velkou vypovídající hodnotu a kvalitu.

28.08.2018 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvělá kniha o dospívajících mladících a jejich umírání v 1. světové válce. Kdy je válečná realita , utrpení a zbytečná smrt v rozporu s celospolečenským německým nadšením k válčení. Pro autentický popis krutého válečného běsnění a pozdější Remarquevův pacifistický postoj se pro zfanatizované nacisty stal zakázaným spisovatelem. Podle mě je to nejlepší kniha od Remarqua.