frantisek8863

NašeptávačNašeptávačDonato Carrisi

Kniha mi byla doporučena, díky vychválení obsahu jsem očekával více. Ale to je má chyba, že se má osobní očekávání nenaplnila, prostý průměr. Dalo se to slušně číst, mělo to spád a nějaké napětí. Děj později rušilo překombinovanost detektivky a extrémní zvraty. Zkusím druhý díl, zda spisovatel dozrál do lepší formy.

20.11.2021

Údolí strachuÚdolí strachuArthur Conan Doyle

Dvě kapitoly a časové prolínání dobře provedou jedním Holmesovským příběhem.

04.11.2021

Alien SexAlien Sex* antologie

Až na pár jednotlivých povídek se případná originalita a provokativnost utápí v nudě a nezáživnosti celé antologie. Často jsem se musel nutit do čtení, naštěstí jsou to krátké povídky, tak se to dalo přežít. Za mě osobně, přes provokativní název a sci-fi tématiku z toho všeho zbylo jen silné zklamání.

04.11.2021

Věž zajatcůVěž zajatcůThomas Thiemeyer

Dějová linka opět jede velmi svižně, doplní se informace k zániku lidstva a zvraty které vedou k opět otevřenému konci nechávají dost prostoru, aby následný třetí díl měl dostatek materiálu na pokračování.

16.09.2021

Město přeživšíchMěsto přeživšíchThomas Thiemeyer

Trochu zvláštní postapo pro mladé čtenáře, ale číst se to dá slušně. Je to srozumitelně podané a děj má spád. Bavilo mě odkrývání informací, jen se Skandinávskou mytologii našroubovanou do USA jsem si nemohl zvyknout. Rozhodně jsem zvědavý na další vývoj.

16.09.2021

Zápisky mladého lékařeZápisky mladého lékařeMichail Afanasjevič Bulgakov

První setkání s Bulgakovem. Jo jo,mladičký vesnický lékař tvrdý chleba má...

Setkání s RámouSetkání s RámouArthur Charles Clarke

Sci-fi klasika nezklamala, poutavý a plynulý děj, dobře promyšlené.

09.09.2021

Případ pro exorcistuPřípad pro exorcistuMichal Sýkora

Povedená česká detektivka. Znal jsem film, tak mě kniha v ničem nepřekvapila, ale také nenudila. Rozhodně se poohlédnu po dalších knihách, ty jsem určitě neviděl.

09.09.2021

Návrat domů s třetí rotou kolem světaNávrat domů s třetí rotou kolem světaVladimír Rogl

Dobře čtivá kniha o působení minulých generacích legionářů v Rusku a pohled do jejich běžného, ale těžkého života.

Conan: Třetí krok do hlubinConan: Třetí krok do hlubinJaroslav A. Polák

Trochu pohádka, propojení Howardova světa a Lovecrafta.

ŠpuntŠpuntArkadij Strugackij

Kostra příběhu je dobrá a zajímavá, ale způsob podání mě nezaujal, místy nuda.

09.09.2021

Kocovina šumavského létaKocovina šumavského létaMartin Sichinger

Náhodný výběr a milé překvapení, roční znalost Vimperka a popisované místní názvy pomohli osvěžit paměť na již zapomenutá místa a lépe jsem si užil děj. Vylíčená doba nepůsobila depresivně, byla víceméně v něčem jednodušší, v něčem složitější a trochu komická. Slušně čtivé, ještě se podívám na další knihy od autora.

Hannibal - ZrozeníHannibal - ZrozeníThomas Harris

Poslední díl co mi chyběl do série Hannibala Lectera. Přesto, že to zde teprve vše začíná. Dobře napsané, držel jsem mladému Hannibalovi palce.

Smutek poručíka BorůvkySmutek poručíka BorůvkyJosef Škvorecký

Skvěle vyprávěné detektivní povídky jsem si užil. Poručíka Borůvka se jeho slabostmi mi byl sympatický a odpočinul jsem si u čtení.

Zelený děsZelený děsJoseph Thomas Sheridan Le Fanu

Sbírka strašidelných a hororových povídek. Chápu, že jsou napsané ve vzdálené a jiné době, ale při čtení jsem se nudil, možná až na ty dvě poslední.

08.09.2021

Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesaBlůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesaRadek Coufal

Zvláštní a neobvyklé. Ze začátku a místy v určitých fázích děje jsem váhal, zda to dočtu, ale chtěl jsem se dozvědět závěr celého snažení.Název popisuje vše, jde o pohádkovou, mystickou detektivku z Českého lesa, kde by méně informací příběhu pouze prospělo.

PulsPulsStephen King

Dobrý nápad, podrobně popsané a slušně čtivé. Druhá polovina knihy mě osobně nesedla. Přeprogramování , telepatie a levitace telefoňáků byl na mě překombinovaný a neuvěřitelný vývoj. Taktéž, jsem postrádal pointu vysvětlení příčiny pulsu a hlavně, jak to vše dopadlo. Ale zklamaný nejsem.

08.09.2021

Tma a prázdnotaTma a prázdnotaCarrie Ryan

Co díl, to nová hlavní postava a nová komunita. Opět se propojují osudy minulých postav. Všemi třemi díly se opakuje linie citových pochybností, litování se, nevyspitatelné emotivní kotrmelce, alespoň to zachrańuje hororová atmosféra. Jako celek je trilogie s dobrými a slabšími místy vhodná k dočtení. Jen si nejsem jistý, že kvůli slabinám stojí za to se k trilogii někdy později vrátit.

22.04.2021

Vlny zmítané smrtíVlny zmítané smrtíCarrie Ryan

Druhý díl se mi líbil víc, ikdyž se opakovala romantická konstrukce v izolované komunitě ohrožované nemrtvými.

Zpráva z HáduZpráva z HáduEdita Dufková

Milpé překvapení z české sci-fi. Parádně se četla a nemusel jsem se prokousávat hluchými místy, nebo zbytečnostni. Jak píše Metla, také bych byl zvědavý na další osudy kolonistů, Teiranga a Země.

22.04.2021

Mise, která musela selhatMise, která musela selhatS. Birdman (pseudonym)

Místy ploché, ale akční sci-fi. Beru to, jako nenáročné a oddechové čtení.

21.04.2021

Kronika konce světaKronika konce světaS. Birdman (pseudonym)

Místy jednoduché, útlé, ale dobře napsaná postapo z domácího prostředí. Klidně bych zvládl více stran, nebo i pokračování.

Cesta do WoodburyCesta do WoodburyRobert Kirkman

Druhý díl dával větší smysl než první a byl zajímavější. Chování hlavních postav bylo trochu podivné, ale bylo to slušně čtivé. Co bylo pro mě hned na začátku nepochopitelné, v extrémním světě hladových zombíků co se volně toulají světem dostane skupina dospělích s dětmi skvělý nápad, že si klidně postaví na volném prostranství u lesa malé stanové městečko.Bez zabezpečení a hlídek, je to opravdu bezpečné místo pro ně samé a jejich děti?

PrašinaPrašinaVojtěch Matocha

Příběh je slušně čtivý a potěší i dospělého. Co na začátku bylo skvělé a originální se k závěru změnilo v podivnost. Moderní Praha a zvláštní a tajemná starobylá čtvrť Prašina, kde lidé žijí jako v minulých stoletích má své kouzlo a čeká na odhalení tajemství.

23.02.2021

Slunce na útěkuSlunce na útěkuFrantišek Niedl

Mika si opravdu moc nejde oblíbit, pěkný vořežprut a kňour, ale ke konci jsem ho částečně vzal na milost. Jen doufám, že se Mike v závěru mílí. Čtivý a víceméně uvěřitelný příběh mě celkem potěšil.

23.02.2021

Les rukou a zubůLes rukou a zubůCarrie Ryan

Izolovaná vesnice a orignální téma ohrožení komunity se dalo rozumě číst. Milostný čtyřúhelník se svými aktéry, jejich podivnými jednáními a rozhodnutími spíše kazil příběh. Snažil jsem se díky náznakům odhalit v jaké době se děj odehrává, ale tajemství odolává. V druhém díle by snad mohlo být více indícií.

23.02.2021

Muž z ledovceMuž z ledovceErich Ballinger

Dobře napsaná pravěká detektivka. I když jsem znal věci okolo nálezu Ötziho, tak mě závěr mile překvapil.

10.02.2021

Nájezdník z PustinyNájezdník z PustinyTomáš Sekerka

Drsné postapo vyprávěné pohledem dvou klíčových osob, které žijí v naprosto rozdílných spoolečenstvých. Skvěle se to četlo, nenudilo a dokázalo mě udržovat v napětí. Ke konci jsem si kladl otázku, jak Erikova anabáze a jeho klanu skončí, když se tak rychle blíží závěr. A konec prvního dílu rozhodně překvapil :o Poskytnuté informace dávají málo odpovědí což je jistě záměr k pokračování. Super, takže kde je druhý díl?
Osobně byla pro mě zajímavější a poutavější, než knihy českých "mistrů" fantasy, který staví děj jen na brutalitě a vulgaritě. Je dobré se trochu lišit.

31.01.2021

Vražedná léčbaVražedná léčbaJames Dashner

Závěrečný díl opět nenudí a opět jede velmi svižně, možná až moc svižně. Hororové prvky, otázky, hledání odpovědí a klamání jsou ku prospěchu vyprávění. Místy mi to přišlo zbytečně překombinované stejně jako role Teresy a ZLOSINa, ale to nejednodušší řešení si autor a ZLOSIN nechal na závěr. S trilogií jsem spokojen, je originální, skvěle a napínavě napsaná. Klidně se k ní ještě později vrátátím.

23.01.2021

Spáleniště: ZkouškaSpáleniště: ZkouškaJames Dashner

Skvělé čtení, pokračování plné zvratů, klamání a boje o přežití.

23.01.2021