Hrdina Nik

Povídka Hrdina Nik je ohlasem dob dávno minulých, v němž Štorch probouzí k životu hrdiny nad jiné statečné, předky to skutečných bojovníků, kteří o dvěstěpadesát let později stáli u kolébky tvořícího se českého státu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40744/hrdina-nik-40744.jpg 4.2221
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Hrdina Nik

Vivienca

Ke knížce jsem se vrátila asi po třiceti letech... Překvapilo mě, jak je pro mě stále čtivá a zajímavá. Perfektně napsaný román s historickými reáliemi.

de_baques

Parádní příběh, knížky od Štorcha jsou naprosto výjimečné především historickým obdobím, kterému se standardně autoři nevěnují.

Miro.slav

Kniha má 60 rokov, ale fakt sa na ňu nechytajú niektoré dnešné braky. Spolu s mladým hrdinom Nikom prekonávame turbulentné udalosti na území strednej Európy v 7 st. (dochádza k stretu Slovanov s Avarmi a k avarskej porážke v r. 623, dosadeniu Sama na trón slovanského nadkmeňového zväzu a následnej vojne s franským kráľom Dagobertom v r. 631). Nechýba avšak ani opis avarského hrinku, na scénu nastupujú slovanské božstvá ako je Perun, Černobog či Svantovít, nechýba vyslanie Sicharia k Samovi či označenie Slovanov ako "pohanských psov". V knihe ale absentuje hradisko Wogastisburg. Okrem Nika som si obľúbil starého Avara Chunzáka. Odporúčam.

P. S.: po zistení, kto bol vlastne Nik, som si musel pustiť album "Slovanská krev" od Adultery.

kaaba
21.03.2018

dojemná, napínavá, poučná, oblíbená

Atanone
14.05.2017

Ze všech Štorchových knih tuhle jsem vždycky obrečela

EvikU.
09.04.2017

Četla jsem ji jako povinnou četbu na základce. Moc se mi líbila.

haki34
20.11.2016

Co dodat .. Knizka u ktere se taji dech ;) A ano, i kdyz na zakladce jsem asi jeste nebyla tak precitlivela jak nyni po detech, tak jsem Nikuv konec obrecela...

ELMA
12.10.2016

Představa, že si v době Sámově říkají soudruzi a junáci, je pro mě poněkud absurdní :-)