Minehava

Román z doby neolitu naší země vypráví dramatický příběh dcery náčelníka kmene Medvědů. Únos, strastiplný únik ze zajetí, dobrodružné příběhy tří statečných chlapců, to jsou orientační situace napínavé knihy, jejíž děj se odehrává na přelomu matriarchálního a patriarchálního řádu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40747/minehava-40747.jpg 4.3279
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Minehava

Miro.slav

Po "Lovcoch mamutov" moja chlapčenská duša našla doma dakedy dávno aj tento skvost. Síce vo mne nezanechal také odozvy ako "Lovci mamutov", ale rozhodne to bolo napínavé a nenudilo. Ktovie ako by som knihu vnímal teraz po rokoch.

Anasa
20.10.2018

Je to jednoduché - dvakrát nevstoupíš do téže vody. Už mi zkrátka není dvanáct, abych Minehavu hltala tak jako kdysi třeba Hrdinu Nika. Nicméně se četla dobře a určitě bych dala nejméně čtyři hvězdičky. Závěr to však jednoznačně zhoupl k horšímu hodnocení. Tak zjednodušeně podané vysvětlení, jak došlo k převratným změnám v rodových tradicích už jsem nestrávila.

Pavelpi
18.08.2018

Od Štorcha mám nejradši Lovce mamutů a hned potom Minehavu.Celkem zajímavé a částečně i poučné.Já vím,že dneska to děti moc nezajímá,protože mobil nebo tablet je pro ně bohužel daleko víc.Rodiče jsou většinou radši,když je děti neotravujou a tak je většinou ke čtení knih nevedou.Pak se ale divíme,že děti knihy vůbec neznají.Jako povinná četba mi to tenkrát vůbec nevadilo.Únos Minehavy a dobrodružné osvobozování bylo moc napínavé a zajímavé,takže jsem si to rád přečetl.

SSTknihy
19.06.2018

Věřím, že pro mnohé to je kultovní kniha jejich dětství, pro mne to bylo utrpení v podobě povinné četby. Když jsem v knize po letech listovala, překvapilo mě, jak zajímavě a čtivě je psaná, ale v době, kdy jsem ji četla, mě nijak neoslovila.

čtenářka301
18.06.2018

Kniha mého dětství, u které jsem snila velké sny o divočině a dobrodružství. Myslím, že takovéhle knihy mají co říci i dnešním dětem, je důležité znát historii a chápat, že to jak to tu vypadá dnes není samozřejmost. A také si počíst o nějakých pořádných hodnotách jako čest a odvaha.

gersie
13.01.2018

Hezky se čte , zajímavé vyprávění z dob dávno minulých. Pan Štorch má velice bujnou fantazii a proto nám nabídnul hezký příběh i když pro dospělého občas úsměvný a pro děti občas otravný ( např.vysvětlování nového řádu ).

EliškaPřekližka
23.10.2017

Škoda že nemohu dát více než pět hvězdiček... Když mi bylo asi 13, milovala jsem Štorchovky, a i jim trochu podobné knihy od Michelle Paver, ale Minehava u mě vždy jednoznačně vedla. když jsem na ni před pár měsíci narazila v antikvariátu, ještě ve staré plátěné vazbě, nějak mě pohltila nostalgie, a já ji prostě musela mít! A i když jsem tvrdila, že jsem ji koupila pro své budoucí děti, tak jsem si ji stejně znovu přečetla i já :)

JointlieKat94
23.09.2017

Minehava mě naprosto dostala. Sháněla jsem jí skoro 2 roky, a jak jsem byla nadšená, když jsem se mohla začíst.. :) strašně mě překvapilo, že byla v okolí mého bydliště, o to víc se mi to líbilo. Minehava byla statečná, a chytrá žena. Líbila se mi, stejně jako Sokolí oko a Havranpírko. Kniha byla neskutečně napínavá, přečetla jsem jí za cca dva dny, a půl, možná. Příběh se mi moc líbil. ;)

pravěk dobrodružství

Eduard Štorch