Noc hrůzy

od:

Noc hrůzy

Sympatický vrchní inspektor Scotland Yardu John Sinclair – muž se všemi klady i zápory – svádí často nerovný boj se zlem a nadpřirozenými silami. Temnota ležela nad krajem jako hrozivý stín. Je tu a tam se bledý měsíc prodral těžkými mraky. Pak se jeho skomíravé světlo rozlilo po malém hřbitůvku a staré, zvětralé náhrobní kameny dostaly zvláštní stříbřitý lesk. Chuchvalce mlhy zahalovaly potemnělá zákoutí hřbitova. Za hřbitovem ležela mokřina. Vítr sem zavál pach zatuchliny a rozkladu. Hrobovým tichem najednou zaznělo hlasité zahoukání sýčka. Muž, který onen zvuk náhodou zaslechl, sebou škubl. „To volá pták smrti. Hodina hrůzy nadešla!" zašeptal zděšeně a dal se do běhu. Utíkal rovnou k malé vesnické hospůdce, rozrazil dveře a těžce oddychuje se zastavil ve stylovém výčepu. V místnosti už bylo jen pár hostů a všem běhal po zádech mráz, když jim muž vyprávěl o houkání sýčka. „Brzy vstanou mrtvý z hrobů," řekl hostinský hrubým hlasem a i on cítil, jak mu naskočila husí kůže. Ostatní hosté jen sklesle přikývli. Cítili, že už teď mají mezi sebou jednoho neviditelného hosta. Hrůzu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32715/john-sinclair-na-sto-32715.jpg 3.731
Série:

John Sinclair - Na stopě hrůzy (1.)

Originální název:

Die Nacht des Hexers (1973)

Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
BarryBlack
11. června

Připomíná to filmy Eda Wooda.

Zewotanus
26.05.2017

Kdysi dávno jsem začal číst Sinclaira od sešitu očíslovaného tuším 220. Až později jsem se dostal k prvnímu dílu a musím říci, že je trochu jiný. Je jako dítě co se učí své první krůčky a s každým dalším sešitem, roste a získává zkušenosti. Přesto je to parádní čtení a super na čtení před spaním :)

Sahara
18.04.2016

Dobrý den,

prodávám sbírku John Sinclair - Na stopě hrůzy, Kabinet hrůzy a veškeré knihy, které vyšly. Možné prodat jako celek, ale i po částech, vše je na domluvě. V případě zájmu mě kontaktujte na Veronika.Doskocilova@seznam.cz

dobroslav9182
25.01.2015

Ach, takhle to tenkrát před lety začalo. James Bond nadpřirozeného světa svádí svůj první boj s magií a temnotou. Tehdy ještě bez svých přátel a bez (později) typických artiklů, jako je beretta nabitá stříbrnými náboji, či Johnova nejmocnější zbraň - prastarý stříbrný kříž. Naivní, pulpové, ale neskutečně kouzelné... Kde ty časy jsou :-)

Owain
21.12.2013

Též bych si je chtěla pořídít. Mám doma asi jen tři kousky, dřív se prodávaly normálně v trafikách, ale to už je tak 12 let zpátky =/ . Tak možná nějaký knižní antik? Info kde je sehnat by se taky hodilo =)

Ijunice
24.10.2013

Nevíte prosím vás, kde bych mohla koupit téměř všechna tato díla? Děkuji za odpověď.

honajz
22.07.2013

Na úvod docela vyvařené čtivo. Doktor Frankenstein se zde jmenuje pa russky, a pomocí média oživuje mrtvoly, které běhají po rurální krajině a rdousí živé na potkání. Až ve třetině knihy si to přihasí Sinclair, a chová se chvílemi jak nedovtipný pitomec. Výstavba příběhu je v jedné linii, vůbec to nedokáže vtáhnout, nepracuje se s tajemnem, jen s počtem mrtvol, až je to nudné a ubíjející - a to i na tak malém prostoru. Jakékoliv klišé člověka napadne, to tu je - naprdnutý hostinský s utěrkou, dřevěné stoly, mlha na hřbitově, noční vlak, hrad s tajnými chodbami, klátivé zombie... Nic, co by člověk neznal, neviděl, nečetl. Navíc psané stylem a jazykem nějakého puberťáka ze střední.

walkingdead
26.08.2012

Úvodní příběh populární hororové série německého autora s pseudonymem Jason Dark, která se po úvodních několika "oťukávacích" příbězích ustálila na velmi vysoké úrovni - ideální hororová oddychovka, která se dala přečíst za jeden nebo dva večery. Po určité době (100+ sešitech) se ale tématika vyčerpala a série začala postupně padat do průměru až těžkého podprůměru.

spider.rio
11.01.2012

Úplně první sešit John Sinclair ..