FoxFox FoxFox komentáře u knih

Velké sny Velké sny Sarah Lark (p)

Jakmile vidím v názvu knihy "zvěrolékař", je to pro mě jasná volba. I když u této knihy mě trošku odrazoval její rozsah, ale příběh se četl sám. Ke konci trošku rozvláčné, popisy politické situace nebyly tak zábavné jako ostatní drobné zápletky, ale autorka chtěla popsat situaci, za které se příběh odehrává. Už jsem si stihla vypůjčit i druhý díl a jsem zvědavá, jestli budu stejně nadšená.

25.01.2024 5 z 5

Zvěrolékař z Yorkshiru Zvěrolékař z Yorkshiru Julian Norton

Příběhy zvěrolékaře vlastnícího praxi, ve které kdysi ordinoval sám James Herriot. S jeho knihami se tahle srovnávat nedá, protože příběhy zvířat a jejich páníčků zmiňuje pan Norton v knize je okrajově, kdežto kouzlo Herriotových knih spočívalo právě v popisu barvitých povah obyvatel Yorkshiru. Jedná se spíš o vyprávění o životě veterináře Nortona, ze kterého mě asi nejvíc zaujaly jeho sportovní úspěchy.
Nicméně knížka se četla moc hezky, zvířata miluju a ráda si o nich přečtu cokoliv. Měla jsem to štěstí a už dvakrát jsem navštívila místa v Anglii, o kterých se tu píše, a ani jeden z autorů nepřehání. Krajina je to opravdu nádherná a doufám, že se tam podívám ještě několikrát.

08.09.2023 5 z 5

Pro pět ran blázna krále Pro pět ran blázna krále Karel Šiktanc

Jméno Karel Šiktanc mám spojené s nádhernými rozhlasovými pohádkami, které jsme každou neděli poslouchali na Českém rozhlasu. Vůbec jsem nevěděla, že pan Šiktanc píše i poezii. Na sbírku Pro pět ran blázna krále jsem narazila až zde na DK v seznamu e-knih zdarma. Bohužel asi nebudu cílová skupina, co se pan autor snažil ve verších sdělit jsem neodhalila. Zůstanu tedy raději jen u pohádek. :)

16.12.2022

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Kniha Jestli se probudí je psaná z pohledu dvou hrdinek - kamarádek Suzie a Rachel, které se střídají ve vyprávění svých příběhů. Musím říct, že v první polovině mě obě hrdinky neskutečně vytáčely, jejich chování mi přišlo velice naivní a neracionální. V druhé půlce už se děj více rozběhl a čtení mě bavilo o něco více. Jinak na to, že má kniha méně než 300 stran, jsem ji četla hrozně dlouho. Hodnotím jako průměr, neurazí, nenadchne.

13.04.2022 3 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Knihy od Jennifer Hillier patří mezi mé oblíbené a tak jsem se na Malá tajemství opravdu těšila. Tentokrát je ale příběh trochu jiný, než jsme od autorky zvyklí. Kniha byla míň dějová a víc popisná, kdy sledujeme linku dvou hlavních hrdinek Marin a Mackenzie. Jennifer ale psát umí, takže i když čtení nebylo tak akční a překvapivé jak obvykle, určitě jsem se nenudila. Jednu hvězdičku musím bohužel ubrat v porovnání s předešlými peckami jako Řezník a Sklenice srdíček.

30.03.2022 4 z 5

Nekonečně dlouhé odpoledne Nekonečně dlouhé odpoledne Inga Vesper

Autorka skvěle vykreslila atmosféru horkého amerického předměstí i společnost „Stepfordských paniček“. Detektivní práce vyšetřovatele Micka i černošské pomocnice Ruby byla krásně popsána, vše do sebe nakonec zapadlo. Tentokrát jsem pachatele odhalila dost brzy, postava mi od začátku přišla opravdu děsivá. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy pořádně začetla, ale stálo to za to. Určitě mohu doporučit.

16.03.2022 5 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Právě jsem dočetla poslední stránku, uf... Smekám před Michelle za její neuvěřitelnou statečnost. Je obdivuhodné, jak se zvládá vypořádat s minulostí, i když v důsledku to nejspíš bude proces na celý život. Tolik špatného, co si v životě zkusila, by vydalo na několik lidských životů.

03.03.2022 5 z 5

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Nenáročná, odpočinková kniha s příjemnou romantickou zápletkou. Hlavní hrdinka Viki v průběhu děje odhaluje několik rodinných tajemství. Na jednoho člověka jich bylo trošku moc, ale tento typ knížek je třeba brát s nadsázkou. Jednu hvězdičku strhávám za místy kostrbatý text, ale mám dojem, že příčinou může být spíš překlad, než samotná autorka.

28.02.2022 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Moje hodnocení knihy asi trošku ovlivnila lehká čtecí krize, ale bohužel mě Světla zimní noci příliš nenadchla. Téma určitě super, ale v knize mi chybělo víc děje a napětí. Začátek a konec bych klidně hodnotila pěti hvězdami, ale omáčka mezi tím mě nějak nebavila. Nejvíce sympatická mi byla postava Herr Neuhoffa.

09.02.2022 3 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Příjemná jednohubka přečtená za jedno odpoledne. Pro sledující Lucky a Nicole určitě stojí za přečtení.

11.10.2021 5 z 5

Město snů Město snů Beverly Swerling

Tahle knížka mi na mém TBR ležela hodně dlouho a nakonec jsem ji zvolila jako čtení na dovolenou. Není to žádná oddechovka, knížka je celkem bichle a dala mi docela zabrat. Nejvíce mě bavily části z lékařské historie. Za přečtení určitě stojí, dozvěděla jsem se spoustu nových informací.

07.09.2021 5 z 5

Pandemie Pandemie A.G. Riddle

V době, kdy autor knihu psal, možná tušil, že pandemie nás reálně někdy v budoucnu potká, ale určitě nepředpokládal, že to bude tak brzy.
Kniha Pandemie je osvěžujícím zpestřením v době psychothrillerové. Knížka se mi četla velmi dobře, krátké kapitoly rychle ubíhaly jedna za druhou, s větším množstvím postav jsem neměla problém. Návraty do minulosti jednoho z hrdinů tu někdo hodnotil jako zbytečně zdlouhavé, mě naopak bavily a mohla jsem si díky nim utvořit ucelenější názor na postavu. Celá kniha je taky prošpikovaná odbočkami k různým tématům, která někoho asi mohou otravovat, ale já je beru jako rozšíření obzorů. Smekám před autorem, který musel věnovat přípravě psaní knihy opravdu velké úsilí. Bohužel jednu hvězdičku musím strhnout za ten zběsilý závěr, ale kniha za přečtení určitě stojí.

09.07.2021 4 z 5

Bahnitá pole Bahnitá pole Hillary Jordan

Pěkně napsané, ale spíš odpočinkové čtení. Knížka mě nalákala i podívat se na film, který je podle ní natočený.

27.05.2024 4 z 5

Nikdy neříkej, že se bojíš Nikdy neříkej, že se bojíš Giuseppe Catozzella

Kniha podle skutečného příběhu, kterou si budu dlouho pamatovat. Donutila mě hodně přemýšlet, podívat se na problematiku zase z jiné stránky. Doporučuji si nevyhledávat informace dřív, než po dočtení.

27.05.2024 5 z 5

Neznámí Neznámí C. L. Taylor

Od autorky mám přečteno vše, co u nás vyšlo, a Neznámí patří mezi její nejlepší knihy. Při čtení jsem byla napnutá už od začátku a s každou kapitolou jsem čekala, co špatného se přihodí. Střídá se vyprávění několika postav, jejichž příběhy se v závěru protnou a společně se setkají. Oceňuji, že postavy se chovali racionálně a děj dával smysl. Zábavné čtení, v rámci žánru určitě doporučuji.

16.04.2024 4 z 5

Zvěrolékař v akci Zvěrolékař v akci Julian Norton

Super knížka, už druhá od pana autora a opět mě moc bavila. Příběhy veterinářů já prostě můžu, tahle byla dobře napsaná a ještě se odehrává na anglickém venkově, který miluju.

19.03.2024 5 z 5

Zvěrolékař zasahuje Zvěrolékař zasahuje Philipp Schott

Jedná se o soubor kratičkých úryvků ze života kanadského veterináře. V knize bohužel nejsou zpracovány příběhy zvířecích mazlíčků a jejich majitelů, ale spíše různá doporučení, jak se chovat u veterináře, co vůbec obnáší být veterinářem a podobně. Autor píše s lehkostí i humorem, ale knížka jen klouže po povrchu a žádné emoce ve čtenáři nevyvolá. Z poličky knih o zvěrolékařích mám mnohem raději jiné autory.

04.03.2024 3 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Tato kniha ležela v mé TBR poličce opravdu hodně dlouho, dokonce jsem se do ní několikrát pokoušela začíst, ale přečíst ji se mi podařilo asi až na třetí pokus. Autorka píše docela čtivě, ale těšila jsem se na téma španělské chřipky, která je dle mého názoru popsaná jen velmi povrchově. Spíš se jedná o duchařinu, takže pokud máte rádi tohle téma, myslím, že se vám bude kniha líbit. Já už znovu číst nebudu, ale špatné to určitě nebylo.

19.02.2024 3 z 5

Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Tomáš Kvapilík

Tomáše sleduji na sociálních sítích, nejvíce mě baví podcast, který točí se svojí manželkou Katkou. Zaujalo mě, jak rozumně a racionálně vždy oba mluví.
Kniha Mozaika duše je podle mého názoru primárně pro laiky, mezi které se řadím i já. Je zde zpracováno deset různých témat, některá mě bavila víc, protože mi byla bližší, a některá zase míň . V celkovém výsledku se ale jedná o poučné čtení, teď ještě jej co nejlépe aplikovat i do praxe. Grafické zpracování se mi líbilo a četlo se dobře.

25.01.2024

Gerald Durrell uvádí Nejlepší psí příběhy Gerald Durrell uvádí Nejlepší psí příběhy * antologie

Nechala jsem se nalákat jménem pana Durrella na obálce, ale kniha neobsahuje žádnou jeho povídku. Některé příběhy jsou super, jako třeba klasika od Jacka Londona nebo Jamese Herriota, ale ty už jsem četla v knihách samotných. O zvířatech čtu moc ráda, ale tahle sbírka povídek mě bohužel zklamala.

14.11.2023 2 z 5