Gerald Durrell uvádí Nejlepší psí příběhy

Gerald Durrell uvádí Nejlepší psí příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6523/bmid_nejlepsi-psi-pribehy-Wz4-6523.PNG 4 42 5

Neobyčejné příběhy o poutu mezi psem a člověkem vyprávějí světoví autoři. Všechny příběhy – dojemné, legrační - mají jedno společné: lásku k našim čtvernohým kamarádům, k životním průvodcům člověka, kteří svou bezmeznou oddaností a nezištným přátelstvím nás zušlechťují. Příběhy: Chceš mě ?-Eric Parker, Paměti žlutého psa-O. Henry, Tricki Woo-James Herriot, Bez srdce-Hugh Walpole, Blesk-Samuel A. Derieux, Z lásky k člověku-Jack London, Když přišel Riquet-Anatole France, Jimmy, pes mého života-Arthur Bryant, Teem, lovec pokladů-Rudyard Kipling, Zkazil se-P.G. Wodehouse, Chlapík-Joyce Strangerová, Brok-James Douglas, Montmorency-Jerome K. Jerome, Několik psů ze Slunečné-Albert Payson Terhune, Pojďme si udělat výstavu voříšků-Cecil Aldin, Dandy, příběh psa-W.H. Hudson, Verdunská Kráska-Alexander Woollcott, Psí větba-G.K. Chesterton, Inteligentní a oddaní-Jilly Cooperová, Konec-Virginia Woolfová.... celý text

Literatura světová Povídky Příroda, zvířata
Vydáno: , Ivo Železný

Best Dog Stories , 1990

Lucif
18.02.2024 3 z 5

No, nejlepší psí příběhy to nejsou - některé jsou pěkné, jiné ne - bohužel jsem se také nechala zlákat jménem mého oblíbeného autora Geralda Durrella, ale není to od něj a je to znát (jeho knihy jsou většinou na 5*). Nicméně každý milovník psů si tam jistě najde několik hezkých příběhů.

FoxFox
14.11.2023 2 z 5

Nechala jsem se nalákat jménem pana Durrella na obálce, ale kniha neobsahuje žádnou jeho povídku. Některé příběhy jsou super, jako třeba klasika od Jacka Londona nebo Jamese Herriota, ale ty už jsem četla v knihách samotných. O zvířatech čtu moc ráda, ale tahle sbírka povídek mě bohužel zklamala.

lenka6751
05.01.2021 2 z 5

Z knihy jsem zklamaná. V knize jsou příběhy mnoha autorů. Některé byly čtivé, mnoho jsem jich však přeskočila protože mne nezaujaly.

Vydrýsek
24.10.2020 4 z 5

Škoda, že kvůli alergii nemohu mít tohoto čtyřnohého mazlíčka doma. Po přečtení knihy bych si nějakého pořídila. Durrelle, skvělý nápad poskládat tuto knihu. Díky především za příběhy Jacka Londona, Joyce Strangerové a Jerome K. Jeromeho.

sabina2329
02.06.2015