FlLys FlLys komentáře u knih

Hedvábná past Hedvábná past Markéta Harasimová

Tak teplota v dubnu v 7 ráno se např. v roce 23 pohybovala mezi 0 a 10oC, v podstatě je jen o málo vyšší než nejnižší denní teplota, nesouvisí s tou nejvyšší. Samozřejmě sedět venku v kožichu a pít rychle stydnoucí kafe může.

07.03.2024 2 z 5

Hedvábná past Hedvábná past Markéta Harasimová

Aaa jestli ještě jednou někde bude slovo pikantní, tak si asi vytrhám vlasy...
V knize bylo spoustu kiksů a podivností
V dubnu v půl 7 ráno sedí na zahradě a pije kafe a čte si knížku, tak určitě
Souloží na posedu a najednou vytáhne deku, přestože byli běhat, takže žádné zavazadlo
Jako vážně se chystaj souložit na místě činu, kde před pár dny ležela mrtvola? To jsou dobrý perverzáci, když dokážou bejt vzrušení
Podezřelýmu znovu odeberou DNA, sice ho maj v databázi, ale co kdyby se změnilo.
Je to škoda, že neprošla kniha nějakým kritickým čtením před vydáním, protože je jednak čtivá a i zápletka ujde

05.03.2024 2 z 5

Žena pro třetího krále - Královna Richenza Žena pro třetího krále - Královna Richenza Ludmila Vaňková

Vaňkovou jsem četla naposledy na střední a její knihy jsem milovala. Tato kniha se mi tedy nelíbila. Uznávám, že můj pohled je ovlivněn hlavně tím, že je zde Richenza vykreslená jako děvka a mrcha. O Richenze smýšlím jinak a ten pohled mám dle mého právě od Vaňkový.
Líbí se mi, že autorka umí oprvdu vsadit děj do historického období. S mnoha historickými skutečnostmi. Kniha ale není čtivá a děj neubíhá, v podstatě jsem se až na poslední čtvrtinu knihy musela do čtení nutit. Plytké postavy bez větších myškových pochodů. Ale přesto bych s Vondruškou nesrovnávala, Vaňková je za mě kvalitní literatura narozdíl od braku Vondrušky

27.02.2024 2 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Skvělé. Autorka umí vše poskládat velmi napínavě, ale zároveň logicky. Nikdo nedělá nic, co by neodpovídalo jeho povaze. Moc se mi líbí její popis přírody a prostředí. A taky, že se v jejich knihách vyskytují ekologická témata... Třeba taková likvidace invazních druhů (například lupiny) by mohlo být také plodné téma ;-)

14.07.2023 5 z 5

Dvě Markéty: Nenávist a láska Jana Jindřicha Lucemburského Dvě Markéty: Nenávist a láska Jana Jindřicha Lucemburského Jaroslava Černá

Občas je přemýšlení postav příliš současné, ale příběh pěkně zpracovaný, nenadchne ani neurazí

01.06.2023 3 z 5

Moje nervy Moje nervy Vítězslava Jabůrková

Hezká obálka a název. Nemám ráda nedočtené knihy, ale nedalo se. Neustále se opakující situace, žádnej vývoj a v podstatě děj. Přeskakování z myšlenky na myšlenku. A vlastně ani to nebylo do hloubky, povrchní. Možná to chtělo jen učesat, osekat a vypíchnout jen něco a byla by to kniha hezká.

16.05.2023 1 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Příběh celkem pěkný, ale konec se asi snažil být šokující, ale za mě tedy spíš nevěrohodný. Přijde mi že jej autorka vymyslela opravdu až nakonec bez ohledu na (konzistentní) chování a myšlení postav v předchozích kapitolách.

17.09.2022 3 z 5

Dědičky Dědičky Andrzej Pilipiuk

Přišlo mi (i u druhého dílu), že se pořád nic neděje jen něco chystá a veškeráý děj se odehraje na pár posledních stranách. Vlastně stačilo přečíst první díl. Dál už to byla jen taková omáčka. Ale četla se hezky. To zas jo. A chápu, že Moniku v podvazkách si autor nemohl nechat ujít

30.08.2022 2 z 5

Mít pro co žít Mít pro co žít Richard Roper

Kniha mi nepřipadá depresivní, spíš je tam naděje. Příběh dobrý. Čtivé. Ale konec je takový americký. Ani ty konfety nechyběly.

14.08.2022 3 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Kniha zajímavá, pěkně se četla. Postavy uvěřitelné. Jen mi trošku neseděla Iveta, nějak mě s tou mladou drzou ranařkou nejde dohromady ta uťáplá šatnářka.

07.06.2022 4 z 5

Sestřenky Sestřenky Andrzej Pilipiuk

Pěkně vymyšleno a napsáno. Jen občas mi přišlo, že to drhne, takové nejasnosti či protiřečení si, je možné že to bylo překladem.
A jinak musím vyzdvihnout materiální stránku knihy. Ač se to možná nezdá, kniha je dobře udělaná z dobrého papíru i inkoustu. dítě mi knihu hodilo do potoka, já si toho hned nevšimla a dobrý, pořád je ke čtení.

04.06.2022 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Čekala jsem něco víc. Chyba byla, že jsem si nezjistila nic o autorce. Že se vlastně jedná o autorku Večerů pod lampou. Jako kdybych to tak brala, tak bych asi hodnotila jinak.
Smíchání všech možných životních extrémních situací (proč řešit jen nechtěné těhotenství, hanbu u oltáře nebo domácí násilí, když tam jde přidat ještě rakovina a aby to znělo pěkně moderně tak i drogy) s hromadou lásky a hrdinkami, které vše zvládnou levou zadní, aniž by se jich to nějak zvlášť dotklo, nebo aspoň čtenář se nic moc do hloubky nedoví, z knihy dělá červenou knihovnu, kterou lze číst jen jako naprostou oddechovku při které netřeba zapojovat příliš mozkových buněk. Nejvíc mě teda točili autorčiny názory násilně vložené do úst hrdinek (o době minulé a současné).... A celulitida vážně nejsou špeky...
Jinak musím uznat, že je kniha čtivá a pobavila mě

22.05.2022 3 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Romeo a Julie? To asi ne, ale pěkné a pohodové čtení.

16.04.2022 3 z 5

Světlušky a jiné povídky Světlušky a jiné povídky Hannah Vincent

Nepochopila jsem, na mě asi příliš moderní, moc v náznacích? Vždycky se rozjel pěknej příběh a pak nic. Něco se stát mohlo, ale nestalo, nebo stalo? Pár povídek tedy bylo pěkných (měly konec, vyústění).

17.03.2022 2 z 5

Ne! Já nechci! Ne! Já nechci! Susanne Mierau

Kniha není špatná. Určitě člověku pomůže v tom, že dítě prostě dělá určitý věci a na rodiči je, aby to zvládl emočně ustát. Takže jako na zamyšlení dobrý. Ale fakt rady typu nechce si dítě čistit zuby, tak se prd stane když mu je nevyčistíte, mi moc nepomohly. Chybí mi nástroje jak dítěti stanovit hranice. Nikde v knize není doporučeno.

17.03.2022 2 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Povedená kniha. Hvězdu jsem ale musela ubrat za kostrbaté psaní, což je zjevně způsobeno tím, že se jedná o prvotinu. Ale druhou za ten závěr. Naivní. Nějak mi nestačí slubuju, že už budu hodný, takhle to asi nefunguje.

17.03.2022 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ke konci to bylo i docela vtipné, autor přestal používat rádoby vtipné vtipy typu: zaštěkal (ten pes ne hrabě), z nichž jsem už dostávala osypky

19.02.2022 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Člověk nemůže mít od takových knih velké očekávání. Trošku mi ze začátku vadilo, že je to takové dost nepravděpodobné, ale pak mě pohltil děj. Upekla jsem èclairky a vychutnala si to. ...
Knihu nedoporučuju pokud chcete zhubnout

18.01.2022 4 z 5

Pohled oknem Pohled oknem Jane Goodall

Naprostá pecka. Očekávala jsem strohý vědecký popis a dlouho se mi do knihy nechtělo pouštět. Ale přečetla jsem skoro jedním dechem. Napínavé, dojemné, emotivní, krásné. A jako máma na mateřský musím říct, že zatím nejlepší příručka na výchovu dítěte

16.12.2021 5 z 5

Mojmír: Cesta pravého krále Mojmír: Cesta pravého krále Renata Štulcová

Pěkná propracovaná kniha. Nápaditým způsobem propojené různé legendy. Nicméně příběh mě úplně nedokázal vtáhnout do děje. Hlavně ze začátku, ač napínavé situace, zdálo se mi že jen tak kloužem po povrchu. Chyběl mi vnitřní svět hrdiny a přímá řeč. Když pak začal mluvit ve snu s Ladou bylo to lepší.
Je to škoda, protože jinak by to byla dokonalá kniha.

24.09.2021 3 z 5