fiona007 fiona007 komentáře u knih

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Překvapilo mě, jak mě knížka dokázala vtáhnout do děje. Velmi zajímavé dívat se na příběh z pohledu Čtyřky/Tobiase, hrozně mě bavili poslední tři kapitoly, kde je příběh popsán také z jeho pohledu, ne jen z pohledu Tris.

13.05.2015 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Dlouho jsem se na tuhle knížku nemohla dostat až jsem na ní narazila v knihovně a říkám si, proč ne teď:-)
Musím říct, že je to hodně rozdíl od třeba Jane Austenové, řeší se tu láska, nenávist, lidské chyby. Nevím, jestli za to, co se stalo s panem H. je jen jeho problém, nebo za to může i Kateřina. Každopádně ta nenávist a pomsta mě úplně nedojala. Navíc to nadpřirozeno na začátku a ke konci, nevím, jestli se tam hodí. V konečném součtu nicméně hodnotím kladně.

22.09.2014 4 z 5

Žít a nechat zemřít Žít a nechat zemřít Ian Fleming

Moje první bondovka po literární stránce. Knížka je překvapivě čtivá, docela i naučná, napínavá. Bond samozřejmě dokonalej, jen mi bylo líto, jak skončil Leiter, nadchla mě závěrečná scéna v moři. Doporučuji.

18.09.2014 3 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Z první a druhé části jsem byla nadšená, druhá polovina knížky mě nebavila. Mohlo se přeskočit až k velkému finále. Příběh byl vymyšlený dobře, celou dobu mi Iga bylo líto.

16.08.2014 3 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Zajímavý náhled na život ve Francii/Paříži. Zasmála jsem se, ale k srdci mi příběh úplně nepřirostl.

15.08.2014 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Asi nejslabší díl celé série. Je hrozně natahovanej ten začátek, jakmile se Harry dostane do školy, je pod neustálým dozorem Dolores (už jen podle jména je protivná).
Líbí se mi akt vzdoru ve formě Brumbálovy armády. Je tu i Harryho první láska Cho Chang.
Konec knížky je ve znamení soubojů. Tady je mi Harryho hodně líto, ale jeho zachráncovský komplex je tady hodně zřetelný.
Celkem hodnotím 4 z 5.

12.08.2014 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ve čtvrtém pokračování čarodejnické série o Harry Potterovi mě nadchlo propracování Ministerstva kouzel, resp. jeho zaměstnanců a příprav na Mistrovství světa ve Famfrpálu a připravovaného Turnaje tří kouzelníků. Líbilo se mi zapojení dalších kouzelnických škol. Trochu lituju Harryho a jeho kamarádů, protože se stali terčem bulváru, což pro ně muselo být fakt náročný.
Závěr knížky a (spoiler) znovuzrození Voldemorta mě překvapilo, byla jsem hodně naměkko, když provedli kouzlo Priori Incatatem, líbilo se mi odhalení Hermiony ohledně Rity, prostě super.
Tohle každopádně už není pohádka pro děti.

12.08.2014 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Hm, trochu tam cítím Agathu a její černoušky, ale ani zdaleka toho autorka nedosáhla.
Příběh mi připadal takový nedomrlý, už vidím vyšetřovatele, jak si jde po obědě lehnout, protože je unavený.
Rozuzlení přineslo aspoň nějaké překvapení, ale jinak teda nic moc.

12.08.2014 2 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Eragon a vůbec celá série o Dračích jezdcích je poměrně náročná. Nápad byl skvělý, zase něco jiného, vytvořený svět byl super, ale ten příběh byl neskutečně zdlouhavý. Dalo by se to smrsknout do půlky. Líbí se mi postava Broma a Safiry, jak jinak. Eragon je docela rozmazlenej a moc si věří.

07.08.2014 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

... až za ušima, asi tak. Příběh mě vtáhnul do děje, ale už bych to nečetla v noci :-)

07.08.2014 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tohle se teda povedlo. Napětí od začátku do konce.

07.08.2014 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

První knížka, co jsem četla. Hrozně mě nadchla postava Beáty a celýho vyšetřovacího týmu, překvapivý byl příběh kolem Anny a určitě mě dorazil ten konec.

07.08.2014 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Zase mě překvapilo, kolik se toho dá vymyslet. Knížka má pěkný děj, rozhodně zde nechybí napětí, tajemství,romantika - jak jinak.
Joo, první knížka mě nadchnula

06.08.2014 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Super pokračování, stejně dobrý jako první díl, trošku se to zamotává (takový milostný trojúhelník), akce tam pořád je, romantika taky, navíc další nadpřirozeno.

06.08.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Při čtení jsem si říkala, no to snad nemyslí vážně! Zmrtvýchvstání na denním pořádku, rozbití vytvořenýho světa. Po přečtení a náhledu na celou triologii, tohle všechno odpustím a dávám palec nahoru. Dneska moc nikdo neumí to, co udělala autorka. Pěkně jsem si na konci pobrečela :-)

06.08.2014 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Bohužel jsem si přečetla nějaké recenze před předčtením, takže jsem se na druhý díl dívala skepticky.
Už to nebylo tak nabušený jako první díl, pořád ale dostatek romantiky, akce. Každopádně mě to chytlo a četla jsem opět v kuse, takže hodnocení dobrý.

06.08.2014 4 z 5

Dívka ze záhrobí Dívka ze záhrobí Åsa Larsson

Předchozí knížky byly pohádky s trochou tajemna, ale tohle začíná být pro děti docela drsný příběh.
Postavy jsou skvěle napsané, Vigga s Alrikem máte pořád rádi a Simona s jeho tátou Thomasem prostě nesnášíte.
Příběh graduje a je plný lekacích momentů. Doporučuju nejenom dětem.

21.11.2015 4 z 5

Moonraker Moonraker Ian Fleming

O něco lepší než předchozí díl, začalo to nevinně v karetním klubu, pokračuje to dramatem kolem Moonrakeru a skončí to (přece vám to neprozdadím :-)
Líbilo se mi celé vykreslení situace, nápad, příběh je naprosto strhující.

18.09.2014 4 z 5

Faktor Merde Faktor Merde Stephen Clarke

Zase o trochu horší než předchozí díl, takový neurazí - nenadchne, ale pořád se to dá číst a je to sranda.

15.08.2014 3 z 5

Merde Impossible Merde Impossible Stephen Clarke

No klobouk dolů, tenhle díl oproti posledním dvěma, stál za to.
Byla tu i akce nezvyklá na angličana Paula Westa, hodně mě bavila příprava svatby a konečné rozuzlení.

15.08.2014 4 z 5