Fenixik Fenixik komentáře u knih

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

Kniha se mi hodně líbila, protože jsem věděl co od ní očekávat. Věděl jsme, že zní nedostanu žádné zázračné rady jak se dožít 120 let. Jde v ní především o změnu obecného myšlení jak přistupovat k momentálnímu limitu našich životů. Jde o téma, které štěpí společnost. Sám jsem si to vyzkoušel , když jsem se chtěl podělit o znalosti nalezené v knize ze svým okolím. Jen málo, kdo to dokázal přijmout racionálně a vést normální diskuzi, většinou jsem se setkal s negativní reakcí a odmítáním.
Proto tuto knihu doporučuji těm, kteří chtějí být připraveni na budoucnost.

29.03.2021 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Někdy jsem se v tom náhlém sledu událostí dost ztrácel a musel jsem se vracet abych si to pěkně urovnal. Kniha mě hodně bavila můžu doporučit.

17.07.2020 5 z 5

Až budou viset Až budou viset Joe Abercrombie

Mockrát se mi nestalo, že mě bavil více druhý díl knižní série než ten první. Příběh skvěle pokračuje postavy se vyvíjejí i umírají, představený Glokta opět perlí. Líbí se mi tři dějové linie příběhu. Za mě plné hodnocení.

20.02.2019 5 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Po dlouhé době co jsem přečetl knihu ve velmi krátké čase. Přiběh dobrý i když jsem měl místy pocit, že námět si autor vypůjčil z již existujích příběhů, na druhou stranu co dnes není inspirováno něčím co již bylo jednou napsáno.

09.08.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha mě hodně bavila. Nejvíce se mi líbilo rozdělení dějových linií v Ledovém paláci podle času to bylo super. Určitě můžu doporučit.

08.06.2020 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Tato kniha mi dlouho ležela v knihovně a nějak jsem po druhém dílu neměl chuť začít tuhle knihu vůbec číst. Nakonec jsem se i k dočtení musel nutit.
Průběh knihy byl hodně předvídatelný. Asi mi nesedl styl jakým je kniha napsaná. Pro mě je nejlepším dílem trilogie první díl.

13.04.2020 3 z 5

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Zajímavý pohled na svět zvířat. Kniha mi dala pár nových poznatků, ale jako milovník přírody už jsem toho hodně viděl i sám. "Tajemný život stromů" byl pro mě mnohem lepší knihou, proto jedna hvězda dolů.

05.02.2020 4 z 5

Poslední argument králů Poslední argument králů Joe Abercrombie

Výborný závěr trilogie.

14.07.2019 5 z 5

Rychlé čtení Rychlé čtení Tony Buzan

Knížku jsem četl, protože mě zaujala a chtěl jsem techniku rychlého čtení uplatnit při své práci, kdy je kolikrát nutné přečíst rozsáhlou dokumentaci v co nejkratším čase a není nutné si zapamatovat úplně vše. Rychlé čtení se mi hodí i při denním pročítání různých článků. Avšak na beletrii a podobné knihy tuto techniku z mého pohledu nemá cenu uplatňovat, protože u toho relaxuji. To je můj názor.

02.06.2019 4 z 5

Šílený les Šílený les Vladimír Šlechta

Šlechta opět nezklamal. Konečně jsem se dozvěděl jak to dopadlo s tím šíleným Izironkem. I když jsem knihu přečetl až po sérii "Gordonova země", tak mi to vůbec nevadilo. Klasická oddechovka, kterou jsem měl hned přečtenou. Doporučuji.

23.04.2018 4 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Můžu vřele doporučit, knížku jsem přímo htal. Posledních sto stránek proletělo mezi mými prsty ani nevím jak. Musím si blesku rychle opatřit další díly.

25.09.2018 5 z 5

Utopie pro realisty Utopie pro realisty Rutger Bregman

Kniha z mnoha dobrými názory a řešeními, se kterými bych se dokázal ztotožnit. Autor podává téma nepodmíněného příjmu atd. čtivou formou podloženou mnoha studiemi což se mi osobně líbilo. Kniha určitě stojí za přečtení.

04.03.2018 5 z 5

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

Po dočtení trilogie Gordonova země a souboru povídek "Válečná lest" jsem se dostal k vlastně první knize z Krvavého pohraničí. Musím říct, že některé z další knih pana Šlechty byly více dobrodružné, ale jako úvodní to nebylo vůbec špatné. Bylo příjemné sledovat jak vlastně dopadl hrdina pohraničí Gordon Fee. Už teď mi leží na stole kniha "Šílený les" a jak to tak vypadá u pana šlechty ještě nějakou dobu zůstanu.

15.01.2018 5 z 5

Zahrada sirén Zahrada sirén Vladimír Šlechta

Přečteno jedním dechem. Dobrá odechovka.

24.01.2017 5 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Knížka super. Jednoduchou formou podává principy cirkadiánního režimu našeho těla. Jelikož již nějaký čas testuji omezené stravování i tak mi tato kniha dála spoustu nový informací. Mezi hlavní řadím časově omezený příjem jídla před spaním. Od té doby se mi spí opravdu mnohem lépe mohu doporučit.

13.12.2021 5 z 5

Kukaččí mláďata Kukaččí mláďata Vladimír Šlechta

Šlechta nezklamal a knížku jsem přečetl opět velice rychle. všechno do sebe parádně zapadalo. Trochu mě mrzí že se krvavé pohraničí ubírá spíše ke klasickému člověčímu světu, z kterého se pozvolna vytrácí magie a mystické příšery a nastupují naopak ty lidské. Proto jedna hvězda dolů. Uvidíme jak to půjde se "Zimou v Thonnierice".

15.05.2020 4 z 5

Prvních 20 hodin Prvních 20 hodin Josh Kaufman

Vůbec nestojí za přečtení.

03.03.2020 odpad!

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Když jsem viděl v knihkupectví novou knihu od Abercrombieho neváhal jsem a hned jsem ji koupil, ale bylo to celkem zklamání. Trilogie první zákon byla super a čekal jsem podobný styl, bohužel je tato kniha napsané moc přímočaře. Chyběl mi styl líčení 3 dějových linií, který se mi tolik líbil u minulé trilogie. No prostě na krvavou devítku a nato jak vracel všechny kolem sebe do hlíny se nedá zapomenout.

03.03.2020 3 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Po dvou předchozích knihách, jsem čekal trošku lepší konec. Přišlo mi jako by autor knihu dopsal z donucení, jako by spěchal s jejím koncem. Proto jedna hvězda dolů.

27.08.2018 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Super pokračování prvního dílu. Vřele doporučuji.

27.08.2018 4 z 5