Šílený les

Druhý román ze světa Pohraničí. Těžko říci co přesně znamená styl high fantasy. Určitě elfy a trpaslíky, rytíře s těžkými meči, bitvy, v nichž nerozhoduje technická převaha nýbrž válečnický um a chrabrost, dobu v níž ještě moudrost převažuje nad vychytralostí. Šílený les jako by popisoval soumrak tohoto světa. Nebo jeho znovuzrození? Uvidíte uvnitř… 2. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26658/sileny-les-26658.jpg 467

Krvavé pohraničí (2.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Straky na vrbě

Kniha Šílený les

Malarkey
včera

Moje první setkání s hrdinskou fantasy Vladimíra Šlechty a klobouk dolů. Nakladatelství Straky na Vrbě mají opravdu dar na autory. Rázem se staly mým jedním z nejoblíbenějších vydavatelství. Vůbec nevadí, že Šílený les je druhý díl ze série Krvavé pohraničí. Četl jsem ho jako první a jelikož se jedná o samostatný příběh, tak to bylo jen o tom se v prvních desítkách stránkách vpravit do světa středověké fantasy, která se v průběhu naprosto krásně četla. Jednoduchý, ale nápaditý příběh ve mně evokoval pocity, jak kdybych hrál na počítači na přelomu tisíciletí ty nejlepší RPG té doby. Akce hodně, příběh má spád, postavy se Vám zažerou pod kůži. Celou tu dobu máte pocit, že takhle přesně si průběh toho příběhu představujete. Přiznám se, že vlastně vůbec nevím, proč bych knize neměl dát pět hvězd. A to i díky závěru, který je prostě, jedním slovem, epický.

šmerdžito
27.12.2018

Knihu jsem přečetl podruhé, jelikož jsem si koupil nové vydání a připomněl jsem si, že Šlechta prostě umí. Knížka je správná zálesácká fantasy, kde se děj odehrává na relativně malé ploše, s nemnoho postavami, a ono to stačí, funguje to skvěle. Po přečtení mám chuť si znovu přečíst celé Krvavé Pohraničí.

Leximort
23.05.2018

Pěkný temný příběh, dobrá zápletka a sympatičtí hrdinové. Knížka neustále udržuje a postupně graduje napětí, takže se čte jak po másle.

Bod dolů za příliš okatě vykradeného Vinnetoua. Druhý za popisné pasáže, které jsou ve srovnání se zbytkem tvorby slabší.

Fenixik
23.04.2018

Šlechta opět nezklamal. Konečně jsem se dozvěděl jak to dopadlo s tím šíleným Izironkem. I když jsem knihu přečetl až po sérii "Gordonova země", tak mi to vůbec nevadilo. Klasická oddechovka, kterou jsem měl hned přečtenou. Doporučuji.

avalonek
22.09.2015

Perfektní kniha.Hltala jsem ji jak vanilkovou zmrzlinu:-)Perfektní příběh,uzasnej konec.Takový knihy mám moc ráda..

honajz
10.04.2012

O hodně lepší než první díl, i díky jisté gradaci příběhu. Ten však přesto stojí na trochu hliněných nohách, kdy si občas neví s některými postavami rady, a i celkové směřování se podobá spíše hře na kličkovanou. To však nic nemění na tom, že autor je velmi silný v popisu prostředí, zvláště "trampské" části jsou vynikající, v popisu jednotlivých situací, líbí se mi, jak pracuje s časem (kdy v určité chvíli přejde do přítomného, aby zvýšil dramatičnost), skutečně jen škoda, že si víc nedokáže vyhrát s postavami a jejich charaktery, které působí sem tam jen nahozeně, a s pečlivějším budováním příběhu, kdy se zdá, že někdy jde vše dopředu trošičku nahodile. Ale čte se to dobře, pro mne daleko lépe než první díl, který už chvílemi nudil, a dokáže vtáhnout do tohoto imaginárního světa.