Falda Falda komentáře u knih

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Skříň plná Diora - Natasha Lesterová ⭐⭐⭐⭐⭐
Nesuď knihu podle obalu! Vyplatilo se.
Kniha je skvost, který dal autorce hodně práce. Opírá se o skutečné příběhy a události druhé světové války. Kniha je nádherná i smutná. O lásce i smrti. Hrdinech, statečnosti i zklamáních. Proč jen všechny krásné příběhy stojí na základech takových zvěrstev, které se v minulém století děly...
Dlouho jsem nečetla nic tak krutě krásného.

"Nic na světě nás neomezuje kromě hranic, které si sami vytvoříme. Není nic, co by nás mohlo zastavit!"

17.04.2021 5 z 5

Po dloooouhé době opět přečteno. V dospělosti to člověk vnímá již trochu jinak, ale bylo krásné ponořit se do jiného světa. Ilustrované vydání je opravdu nádherné. Příběh samozřejmě taky. Je zde sice několik nesrovnalostí, ale tento kouzelnický svět je ten nejlepší. Skvěle se to četlo!

14.03.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

K tomu snad nejde ani nic říct. Naprosto vysilující kniha. Karel a Viktor mi budou chybět....četla jsem hodně knih na téma holocaustu, ale žádná mě snad tolik nezasáhla, jako tato.. Ten příběh byl neskutečný.

17.09.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka byla poutavá od samého začátku.Stále jsem doufala, že to dopadne jinak, než to dopadlo, ale všechny knížky nemůžou končit happyendem nebo tak, jak by si člověk přál. Je to první knížka, ve které jsem se potkala s kvadruplegikem a opravdu se mi líbila.

15.07.2016 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

V životě jsem z knihy neměla strach... cca prvních sto stran nuda, ale pak to začalo.. vtáhlo mě to neuvěřitelně do děje, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, při čtení jsem měla divné pocity až strach, svýravé bolení v břiše. Musím dát 5 hvězd, protože tohle se mi ještě u knihy nestalo. Plus jsem projela snad všechny články, shlédla videa z knihy a už teď vím, že na Tribeč nikdy nepojedu, ať je to smyšlené, jak chce..

21.09.2018 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Tato kniha není krásná pouze obalem, ale i uvnitř. Prolínání dějů, postav a časů bylo perfektní.

29.01.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tak tohle byla jízda! Opět další skvělá kniha od autorky. Ten konec jsem vážně nečekala. Každou chvíli jsem měla podezření na někoho jiného a dopadlo to zcela úplně jinak. Skvělé.

14.06.2020 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Tohle je opravdu psychologická spoušť. V knize se mísí snad všechno, přes vraždu, romantickou linku až po vyšinutí postav. Za mě super kniha plná všeho. Bavila mě od začátku až po neuvěřitelný konec.

03.04.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Ne, ne a ne... nelíbila se mi. Občas byly lepší momenty, kdy jsem četla s odhodláním.. ale většinu času jsem se do knihy musela nutit, abych ji dočetla. Čekala jsem něco uplně jiného... Za mě tedy zklamání

10.01.2019 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Nic nového, ale přesto nádherná, oddechová kniha s krásnou obálkou. Autorka bravůrně popsala Dánsko, postavy byly velmi příjemné. Kniha se četla sama. Hurá do dalších!

03.05.2021 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Výborné zakončení skvělé trilogie! Sympatické postavy, zajímavý a čtivý děj.

28.11.2020 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Opět to bylo moc rychlé a naprosto skvělé. Pan Boček by ty knihy mohl psát trochu delší. Čte se to samo, pobaví to, nic komplikovaného :) Jen ten konec byl useknutý a budeme muset čekat, jak to všechno dopadne. Miluju aristokratku!

29.10.2020 5 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Kniha přečtena jedním dechem. Bavila mě velmi a byla stejně dobrá, jako ta první. Prolínání erotiky a detektivky je prostě super. Takové to knihy bych mohla číst stále dokola. Už se těším na další.

12.01.2020 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tuhle sérii mám moc ráda a četla jsem ji několikrát. Tento díl byl krásným zakončením. Bude chybět.

04.11.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tak je to Harry Potter, takže to musí být skvělé. Četla jsem v ilustrovaném vydání a opět paráda!

20.03.2021 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha volně navazovala na první díl. I když jsem si toho z prvního dílu moc nevybavila, tak jsem se dokázala celkem rychle zorientovat. Příběh byl zajímavý, bylo to zase něco jiného. Čtivě napsáno. Určitě si přečtu i třetí díl.

28.10.2020 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Jedním slovem bomba. Jedna z nejhezčích, nejromantičtějších knih, kde se děj prolíná druhou sv. válkou a přítomností. Velmi dobře se mi četla a přidávám se k obdivovatelům.

03.06.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

K tomu asi není co dodat. Bravůrně napsaný román, který se zabýva rasismem. Po Vypravěčce další pecka. Autorka to psaní opravdu umí.

30.04.2021 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Boží, oddechové letní počteníčko. Kniha se četla sama. Postavy byly skvělé.

08.07.2019 4 z 5

Prázdniny na moři Prázdniny na moři Katie Fforde

Skvělé letní a oddechové čtení. Nenáročná literatura, která neurazí. Postavy se mi moc líbily, děj krásně ubíhal.

03.07.2019 5 z 5