Ewik Ewik komentáře u knih

Sametová píseň Sametová píseň Jude Deveraux (p)

"Sametovou" sérii mám nesmírně ráda. Už ani nevím, kolikrát jsem ji četla a kolikrát ještě budu. Ze všech bratří Montgomeryů mám nejradši právě Raina s jeho pověstnými dolíčky ve tvářích a hlavou tvrdou jako pařez.
Spolu s Alyx tvoří úžasně výbušnou dvojici plnou vášně. Jejich lesní slovní šarvátky mě snad nikdy nepřestanou bavit.

První půlka knihy je naprosto dokonalá a bez chybičky. Moc jsem se nasmála u nadávek, kterými Alyx Raina častovala. Druhá polovina byla vesměs vážnější s mnohem více konflikty. Raine je tu jako malé dítě, urážlivý a přehnaně zatvrzelý. I přesto nakonec jeho zdravý rozum vykoukne na světlo boží.

Jude Deveraux prostě umí. V jejích knihách je všechno, co mám ráda. Jiskrný, vkusný humor, láska a vášeň, ale hlavně báječní a stateční muži se svými důvtipnými protějšky. Zkrátka skvělé čtení.

09.03.2018 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Sérii nečtu popořadě a možná proto jsem byla i trošku překvapená. Tento díl je úplně jiný. Mnohem reálnější, vážnější a méně humorný (vzhledem k tématu asi nic divného).Přesto je kniha plná lásky, porozumění a kompromisu. Velké plus také je, že se opět setkáváme se starými známými, které milujeme možná ještě o něco víc.

Oproti předchozím dílům se autorka mnohem více věnovala psychologické stránce postav. Ze Sabriny jsem byla skoro až do konce knihy mírně zmatená. Na jedné straně cílevědomá a zásadová osobnost, která si zaslouží obdiv a úctu a na straně druhé osoba, kterou byste s chutí třásli až by jí zuby cvakaly, jak nesmyslně jednala.

Zato Tucker je dokonalost sama, možná až moc. Šikovný, laskavý a inteligentní gentleman se srdcem na dlani a láskou v očích. Dospívání a styl života obou postav však bylo velmi inspirativní, ale taky hodně sexy, co si budeme povídat.

Už teď se ale moc těším na všemi opěvovaného drsňáka Deana a jeho sekernicí Allie. :-)

24.02.2018 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Koukám, že kniha má poměrně nízké hodnocení. Tak nějak jsem ráda, že jsem na ně nedala, protože já si ji užila. Pravda, uznávám, anotace je tentokrát dost zavádějící, a tak nějak i zkomolená.
Opravdu nečekejte kdovíjak mrazivý thriller s temným rodinným tajemstvím, při kterém Vás bude mrazit a vstávat Vám hrůzou vlasy na hlavě. To vážně ne. Knihu bych určitě zařadila do jiné kategorie, možná by pak měla lepší hodnocení a nezklamala tolik lidí.
Na mě naopak působila jako velmi příjemná, čtivá, romantická oddechovka šmrncnutá lehkým napětím. Představte si velikou vroucí lásku, která trvá už od dětství, a najednou o ni přijdete a všechny sny a plány se rázem zhroutí. Je to o hledání nové cesty, druhých šancích a smíření se s pravdou i se sebou samým. Postavy byly velmi sympatické, vesměs pozitivní a přímočaré. Samotný příběh si lehce plynul svým tempem, postupně odkrýval staré rány a dával šanci novým lidem, vztahům a snům. A o tom to je...o hledání. Alespoň pro mě.
I temné rodinné tajemství jsem víceméně od půlky knihy tušila a občasná sobeckost a sebestřednost Aimee už se v závěru dala těžko omlouvat.
Konec by si taky zasloužil pár stránek navíc, aby nepůsobil tak zbrkle uzavřený, ale i tak jsem v epilogu překvapeně otevřela pusu se slovy: "No moc pěkný."

Za sebe tedy chválím knihu i pěknou obálku a věřím, že svého čtenáře si najde. Mě už má. :-)

21.11.2017 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Úžasná kniha, na kterou mám spoustu krásných vzpomínek. Spolu s mojí maminkou jsme ji četly, učily se básničky nazpaměť a poté mi je pomohla zpracovat do čtenářského deníku. Dílo "Maminka" a jeho láskyplné, zpěvavé verše plné vzpomínek a hlubokých citů mě vždy dojme. Jedna z mých oblíbených básní byla "Petrolejová lampa"

"Všichni už spí a měl bych spát,
však lampa bzučí. Stávalo se,
že zapomněl jsem poslouchat
a neuslyšel nohy bosé.
Maminka zavřela mi knížku
a já musil do pelíšku.
Byl bych ji celou přečtl snad.

18.10.2016 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Grišovská série patří mezi mé oblíbené, získala si mě od prvního dílu, ale...začátek posledního dílu by se dal nazvat poměrně táhlým a suchopárným. Jsem z toho trošku zmatená a i mírně rozčarovaná. Všechno se točí kolem Aliny, jejích dilemat a pitváním citů, kterými si ani není jistá. Děj se smrskl do její hamižné touhy po ohnivákovi, takže nezbyl prostor pro nic jiného.
Temnyj, jedna z nejdůležitějších a klíčových postav série hraje mrtvého brouka. Taková škoda! Mrzí mě, že si s jeho postavou autorka víc nepohrála a nedala mu prostor. Chyběl mi jeho pohled na věc, jeho pocity, myšlenky, pohnutky. Jeho nebezpečná aura. Scén s ním bylo žalostně málo na to, že je Alininým protipólem a táhne je to k sobě.
Přesto mě kniha bavila, hltala jsem stránku za stránkou. Mimo jiné jsem se moc nasmála u scén s Nikolajem. Ten kluk je rošťák a jeho smysl pro humor se mi postaral o zábavu.
Škoda jen toho uspěchaného finále a konce samotného. Jsem z něj maličko mrzutá, ale i tak na tuto sérii nedám dopustit a časem si ji přečtu znovu.

16.04.2018 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Jsem moc ráda, že jsem si tuhle báječnou třešničku na dortu nechala jako poslední. Pro mě je to skvěle vydařený závěr celé téhle žhavé a návykové série, ke které se moc ráda vrátím.
Ač se to v předchozích dílech nemuselo zdát, Dean je opravdu zlatíčko s velkým srdcem a bystrou hlavou, kdyby o tom snad někdo pochyboval. :-) Jeho i Allie jsem si velmi oblíbila, byla mi v mnoha věcech blízká.
S celou tou hokejovou partou jsem prožila super chvíle, a proto mě napadá jenom samá chvála. Kniha je maximálně povedená - od neskutečně sexy obálky až po žárem nadupaný obsah. Akorát ten konec nemusel být tak pohádkový a ve všem jít na ruku. :-)
Jediné, co mě mrzí je, že Fitzyho příběhu se nedočkáme. Určitě by to byla pecka.

02.03.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Přiznám se, že ač je námět originální, postavy silně narušené zvrácenými obsesemi a atmosféra je tíživá, z mého pohledu to ale není taková pecka, jak jsem očekávala. Do jisté míry jsem postrádala nějaké tempo a gradující napětí, ale narazila jsem na partičku pěkně zakomplexovaných narušenců. Pak jsem si představila sebe v situaci Jane - ano, zbláznila bych se.
Miluju technické vychytávky všeho druhu, nicméně dům, který mě kontroluje na každém kroku, ovládám ho pouhým pohybem zápěstí a chytrým telefonem, ale přitom sám je pánem, je to moc ujetý i na mě.
Vážně slušný thriller, s prvky, které do budoucna nejsou úplně vyloučené. K tomu všemu stačí blázen s jasnou vizí, a závěr? Přečtěte si ho.

02.12.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kdybych řekla, že se mi kniha "líbila", znělo by to žalostně uboze. Spíš bych tento zážitek popsala jako ohromující nebo strhující. Ještě teď ve mně vřou všechny pocity, které jsem prožívala během četby. Chtělo se mi brečet ze vší té bolesti a zrady, kterou si museli naši hrdinové projít. (Jak je možné, že se k Vám všichni najednou otočí zády?). Chtělo se mi křičet vzteky nad tou obrovskou bezmocí a nespravedlností. (Co všechno musí člověk obětovat, aby byl silný, bojoval, nevzdal se a také odpustil?). Konec mě opravdu dojal a celou mě prostoupil pocit vítězství a hlubokého zadostiučinění.
Tohle je opravdu nezapomenutelná a skvostně napsaná kniha.

18.10.2016 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Dojemný, citlivý, zábavný a krásný příběh veliké lásky, obrovské ztráty a objevování sebe sama. Kniha se četla velmi lehce. Byla sice o velmi bolestivé ztrátě, ale Holly měla něco, co ne každý má - milující rodinu, podporu skvělých přátel a neocenitelné, upřímné rady laskavého manžela - opravdového chlapa, který v těžké chvíli myslí na to, že jeho žena bude potřebovat pomoc...naučit se bavit a žít. Přímo před očima se mi odehrával jedinečný a velmi reálný příběh, který mě dokázal rozesmát i rozbrečet zároveň.

Nedávno jsem viděla i film s Gerardem Butlerem, kterého mám velmi ráda a dost mě překvapilo, jak filmaři celý příběh pozměnili a upravili. Některé věci mi nedávaly smysl, ale i tak se mi film moc líbil a nedám na něj dopustit, stejně jako na knihu.

16.01.2018 5 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Další z knih, která si mě sama vybrala. Její krásně melancholická obálka mě okamžitě upoutala, až jsem neodolala a s radostí si ji donesla domů.
Za odměnu se mi dostalo bouřlivého příběhu dvou lidí zkoušených rozdílným zázemím, názory, ale hlavně neochotou dělat a přijímat kompromisy. Přestali být párem a stali se tvrdohlavými jednotlivci.
Přesto se mi moc líbilo sledovat nový vývoj jejich vztahu, uzrávání jejich charakterů a snahu komunikovat a fungovat jako pár. Nebylo to jednoduché všechny ty vzlety a pády nebo spolknout vlastní hrdost, ale přesto jsem jim držela palce, aby svoji druhou šanci dokázali využít.
Moc chválím skutečně povedený citlivý příběh. Opět si s sebou kousek odnáším a doporučuji!

27.12.2017 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

"Když vztek, jak pára v kotli bez ventilu vře a napíná se potají...přijde muž, má v mlze zahalenou tvář a tisíc jmen. I KRYSAŘ mu říkají."

Nezpochybnitelný skvost české literatury, který se mi zařízl do srdce, jako vábivá píseň píšťaly.

Jazyk knihy je klidný a lehký jako kroky krysařovy. Nikam nespěchá, ale malými nenápadnými krůčky oznamuje příchozí katastrofu. Muž, který prošel nespočet zemí a měst, zahubil tisíce krys a nespoutaný šel dál. Až město Hammeln, a v něm mladičká Agnes, dostalo krysaře na kolena a rozpoutalo v jeho duši zmatek a bouři dosud potlačovaných citů.

Krůček po krůčku je krysař spoutáván, rozerván city, nejistotou a neklidem, ale také hlubokou a vášnivou láskou k Agnes. Odmítá slyšet výsměšný, vtíravý hlásek své mysli. Je krysař, mocná bytost, která by se neměla bát své moci a potlačovat ji. Brání se, dlouho a vytrvale, ale vztek a nejistota v něm pomalu hlodá a kypí. Až jednou překročí onu hranici, ze které už není návratu. Jeho bolest je obrovská a pomsta strašná.

Fascinovaně jsem následovala krysaře do Hammeln a naslouchala jeho tichým krokům. S hrůzou sledovala, jak hnusné to místo vlastně je. Jak omezení a sebestřední jsou jeho občané. Je děsivé sledovat tak živě lidské vlastnosti, nedostatky, zmařené sny a lhostejnost vůči bližním. Zkáza musela zákonitě přijít, pohár zčistajasna přetekl a výbuch byl omračující. Slyším jak se krajem nese zvučný a jasný hlas píšťaly. Svolává všechny a v příslibu kruté pomsty je vede z města ven. V té písní zaznívá bolest, stesk, výsměch, očekávání...už není cesty zpátky. Celý dav se zvolna ubírá k smrti, jako řeka se valí do propasti v domnění, že brány Sedmihradska se již otevírají.

Miluji Krysaře ve formě knihy a moc se mi líbí i muzikálové zpracování. Pro mě jsou jako jeden celek. Jdou ruku v ruce. Kdykoliv slyším muzikál dostanu neodolatelnou chuť přečíst si knihu a naopak.

26.02.2017 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Naprosto fantastická knížka. Jen nechápu, jak to, že se mi do rukou dostala až teď. Paige se mi líbila. Starostlivá, milá holka, která své pacienty má skutečně ráda.

Robertův "bubákovský" styl mi přišel moc legrační. Jeho Jekyllovské proměny přicházely náhle, stejně jako moje vnímání. Někdy jsem se smála, jindy jsem si říkala, jaký to není trouba. Avšak dojímala mě jeho starost a láska k nemocnému bráchovi. Trošku mě to donutilo přemýšlet, kolik sourozenců by se v tomto stavu o sebe chtělo starat. Ale Robbie si mě získal. I přes to jeho neustálé hudrání jsem byla do něj blázen. :-) Celou knihu jsem mu fandila. Skoro jsem brečela smíchy, když se ráno s kocovinou vzbudil v Mikově bytě a řval, že mu někdo přeřezal tkaničky. To jsou starosti takhle po ránu. :-)

Mikee byl sladkej, ale taky pěkně majetnickej. Na druhou stranu, kdo by nechtěl, aby o něj jeho drahá polovička s takovou starostí pečovala a rozmazlovala ho. I když za ten husarský kousek co předvedl, si zasloužil víc než jen krvácející nos. (Dobře ty, Paige!)

A co se týče Theressy a Jonnyho? Ty jsem si zamilovala snad úplně nejvíc. Johnny mě fakt bavil. Skoro celou knihu jsem se musela něčemu tlemit a velmi často i hlasitě smát. Fakt jsem to oběma bráškům nějakou dobu všechno žrala i s navijákem.

Tahle knížka je fakt báječná. Je to poklad a jsem moc ráda, že jsem ji četla. Můžu jedině doporučit!!! Donutila mě smát se i brečet. Moc se těším na další díl.

14.02.2016 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Pekárničkou v Brooklynu jsem odstartovala své seznámení s autorkou. Ženou citlivou a romanticky založenou. Její pekárna okouzlila nejen mě, ale i moji maminku, se kterou vyhlížíme každou novou knihu paní Caplinové.
Tato kniha je upřímně laskavá, romanticky veselá a celá sladce voňavá nejen úžasným pečivem, ale především spoustou báječných lidí, které si prostě nejde nezamilovat. Naprosto jsem se nechala vtáhnout do malého prosluněného bytečku nad malou pekárnou a strávila krásné chvíle s hlavními hrdiny, (i jejich skvělými přáteli) mezi kterými to jiskří od samého začátku. Jsou mladí, uvěřitelní a plní očekávání. Moc milá knížka, která si získala místo v mém srdci a ráda se k ní po čase zase vrátím.

29.03.2021 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Sérii jsem četla když to byla horká novinka. Jelikož jsem 50ti odstíny "nepolíbená" nemůžu srovnávat, co se čemu podobá nebo ne. Pravdou je, že při prvním čtení jsem se do této ústřední, narušené dvojice naprosto zamilovala a moc se mi líbily i další výrazné vedlejší postavy, milé a svérázné.
Teď s odstupem času se mi kniha líbí také, i když už nejsem tak bezprostředně nadšená, jako na začátku. Postava Gideona je neskutečně sexy, vášnivá, tajemná a příjemně vzpurná. Prostě pohádka. Co se týče Evy, no...už mě asi moc nebaví ten typ ublížených hrdinek chudinek, za kterými jejich vyvolený běhá jako pejsek, neustále se doprošuje a omlouvá. Tenhle stereotyp mě už trošku unavuje.
Přesto mi kniha zpříjemnila pár dní a popálila prsty svým žhavým obsahem. Také mě pobavily některé slovní výměny, pár jich mám zapsaných. :-) Další díly si určitě znovu přečtu, nad Gideonem si zavzdychám a Evu asi kopnu.
Příznivcům žánru ráda doporučím, určitě se bude líbit!!

09.05.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Hadrový panák je bezesporu vydařený debut s napínavým a znepokojivým námětem, ale jako TOP thriller roku bych ho osobně asi nenazvala. Nehledě na všechna ta superlativa a masáž kolem, je to přehnané.
Nicméně po první třetině, která se mi zdála poněkud táhlá, zato ale zábavná, se kniha parádně rozjela a já se od stránek nemohla odtrhnout. Svižné tempo udržuje napětí, které se stupňuje, případ se postupně víc zamotává a drama se točí i kolem značně narušeného detektiva Wolfa.
Také v některých částech by se dalo polemizovat o logičnosti jednání jednotlivých postav a vývoje případu jako takového.
Celkově mě ale kniha bavila, je čtivá, sugestivní a narušená, ale i přes některé nedostatky se těším na další díl.

05.05.2018 4 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Tahle malá knížečka s kouzelně snovou obálkou je o lásce. O lásce v jejích nejrozmanitějších barvách, o lásce osudové, hluboké, vášnivé, bolestivé, romantické, ale taky sobecké.
Je to jako intenzivní intimní vzpomínka, která se pomaličku dostává z hlubin bolavého srdce opět na světlo a vypráví neobyčejný příběh osudové lásky, která přetrvala roky.
Vychutnávala jsem si každou stránku, místy se mi chtělo smát, místy zase brečet.
Jindy mi bylo líto vztahu, kterému ubližovala citová nejistota a rozpolcenost.

Věřím, že tento citlivý, dojemný příběh lásky se bude líbit všem romantikům a jemným duším. V někom tento hořkosladký příběh něco zanechá, někdo ho už druhý den vypustí z mysli. Já jsem to první a určitě nelituji, že jsem knize dala šanci.

20.11.2017 5 z 5

Bezhlavě Bezhlavě S. C. Stephens

Už si ani nevzpomínám, kdy naposledy jsem četla něco tak hrozného. Jedna velká slátanina od začátku až do konce, kde mě vytáčelo snad úplně všechno. Napsat knihu o bezmála 550 stránkách chce odvahu, ale napsat takhle tlustou knihu o NIČEM, chce nervy.
Příběh se nikam neposouvá, dokola se opakují tytéž fráze a prázdné popisy a celé je to zaseklé v bodě, kdy musíme poslouchat hloupou, ufňukanou a neskutečně sebestřednou nánu, která jen koktá, nic rozumného z ní nevypadne, bulí od rána do večera a NEUSTÁLE vzdychá nad krásou a dokonalostí dvou kluků, které by si moc ráda nechala nejlépe oba. Jako vážně?!
Kniha je stejně jednoduchá a prázdná jako její "hrdinka". Od stylu až po obsah. Vážně, takhle odporná mi zatím žádná románová postava nebyla. Bezcharakterní, prolhaná, zbabělá a ještě k tomu nevěrná oportunistka, která si zasloužila naprosto všechno, co ji potkalo.
Jediné pozitivum pro mě představoval Kellan a pár dalších, kteří na mě působili alespoň trošku lidsky. Škoda, že jim autorka nevěnovala víc prostoru a hlavně péče.
Ne fakt, nad tímto příběhem se nelze zasnít, ani omylem!!

01.06.2018 1 z 5

Pověsti ze Skotské vysočiny Pověsti ze Skotské vysočiny George W. Macpherson

Velmi pohodové čtení na několik málo hodin, plné napětí, velkých hrdinů, víl a skřítků. Začínám chápat, proč jsou Skotové tak hrdí na svoji zemi, její historii a hrdinské báje opěvující spravedlnost a velké činy, ale také pokoru.
Vsadím se, že ještě dnes někteří nechávají stranou džbánek mléka pro skřítky a víly. Hezky a poutavě psané, pro každého, kdo se rád vrátí do dob dávno minulých a já bych některá ta místa opravdu ráda navštívila.

08.02.2018 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tohle je pěkně zvrhlá záležitost. Přilepená ke stránkám jsem skoro ani nedýchala. Není to typ knihy, kde by akce prýštila z každé stránky, ale ta nejistota, nervozita, co se bude dít dál. Jaké tajemství se skrývá za prosklenými stěnami skleníku a zvrácený zahradník vášnivě milující své krásné motýly. Děsivě morbidní.

Musím uznat, že nápad má kniha ohromný a potenciál ještě větší. Každopádně je to příběh, který je stěží uvěřitelný, ale kdo ví, co se skrývá v nejhlubších zákoutích lidské mysli. Za normálních okolností sociopata nepoznáte.

Naše vypravěčka, Maya, mě nutila číst dál a dál. Na svůj věk předčasně vyspělá, cynická a poznamenaná. Silně jsem prožívala kruté osudy motýlů, jejich trápení, zneužívání a bolest ze ztrát kamarádek..tohle pro mě bylo daleko horší než potoky krve, všechna ta nespravedlnost. Pokaždé když nějaké z děvčat proneslo své skutečné jméno a odešlo vstříc osudu, se mi chtělo brečet víc a víc.

Doporučuji a už se těším na další autorčinu knihu.

28.10.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Mám ráda Džordže Kúnyho a nesnáším Jacka!

Povedená psychojízda...až mi běhal mráz po zádech. Ani tu nemusely téct potoky krve, stačilo křupání kol na příjezdové cestě, bouchnutí domovních dveří a Jackovy kroky na schodech a tuhla mi krev v žilách.
Graciiny kroky byly perfektně promyšlené a logické, není tedy divu, že Jack je vždy o krok napřed. Obrovská bezmoc, osamocenost a strach odkapává z každé stránky, stejně jako odhodlání a pevná vůle zachránit před peklem milovanou sestru a z představy červeného pokoje mi je zle.

Trošku mě jen mrzí, že si autorka moc nepohrála s koncem. Mohla z toho vytěžit víc, potenciál byl velký a závěr zbytečně ukvapený. Ale i přesto to bylo skvělé čtení, napínavé a správně mrazivé.

03.07.2017 4 z 5