Pověsti ze Skotské vysočiny

od:


KoupitKoupit eknihu

Keltští hrdinové, víly a skřítkové, druidové, vodní koně, čarodějové, obři a vikinští nájezdníci - to vše najdete v této sbírce tradičních gaelských příběhů, které zněly po staletí u táborových ohňů a jež se vyprávějí dodnes. Všechny příběhy z mimořádně bohatého repertoáru George W. Macphersona byly předávány z generace na generaci jako součást ústní lidové tradice - stáří některých z nich se odhaduje na více než 2500 let. Vlákna těchto věčných příběhů se splétají do nádherného plátna, na němž je Skotská vysočina vyobrazena prostřednictvím mýtů a legend....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31312/povesti-ze-skotske-vysociny-31312.jpg 417
Orig. název:

Highland Myths and Legends (2001)

Žánr:
Literatura naučná
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
tereza1198
09.05.2018

Velcí hrdinové a hrdinky ostrova, tulení ženy, skřítci, války a příběhy z kterých přímo čiší kouzlo Skotska. Skotové jsou drsná cháska a život na ostrově Sky musel a musí být těžký a plný dřiny. Kniha se rychle a hezky čte.

Ewik
08.02.2018

Velmi pohodové čtení na několik málo hodin, plné napětí, velkých hrdinů, víl a skřítků. Začínám chápat, proč jsou Skotové tak hrdí na svoji zemi, její historii a hrdinské báje opěvující spravedlnost a velké činy, ale také pokoru.
Vsadím se, že ještě dnes někteří nechávají stranou džbánek mléka pro skřítky a víly. Hezky a poutavě psané, pro každého, kdo se rád vrátí do dob dávno minulých a já bych některá ta místa opravdu ráda navštívila.

DuncanIdaho
23.06.2017

Jde o soubor pěkných pověstí, které se doře čtou.

čef
25.05.2014

Zajímavé a věrně vyprávěné pověsti. Hodně podobné a přeci jiné než staré pověsti české. Po přečtení této knížky lépe chápu urputnou povahu Ostrovanů vzešlou z dennodenní bitvy o přežití.

Dandulka
18.12.2013

Po spoustě přečtených českých pověstí se mi tyhle skotské líbily. Jsou zase trochu jiné než ty naše, ale mají v sobě napětí a smysl pro spravedlnost. Je to takové pohodové čtení na večer.

ThePetinka
09.12.2013

Knížka je rozdělená na několik částí, které vždy obsahují podobné, poměrně krátké příběhy. Někdy to bylo trochu jednotvárné, jindy zase strhující a opravdu zajímavé. Mě osobně nejvíc zaujala povídka o vřesovém pivu, dokonce přemýšlím, že bych na tohle téma napsala nějakou krátkou povídku.
Pokud vás zajímá nadpřirozeno, pověsti a báje a také Skotsko, tak je to knížka určená přesně pro vás. Pokud ne, nejsem si úplně jistá, jestli by vás to nějak moc zaujalo, ačkoliv je to psané docela poutavým způsobem. Řekla bych, že je to spíš taková oddychovka, na deštivou sobotu.

Hipi
30.04.2012

Zajímavé pohádky pro děti i náročnější mýty pro starší čtenáře, z nichž ne všechny končí šťastně...Pěkné a plné fantazie. Jen ty náboženské příběhy mi přišly jako obyčejná křesťanská propaganda.