Evus Evus komentáře u knih

Pocahontas, Indiánská princezna Pocahontas, Indiánská princezna Mari Hanes

Jako malé se mi kniha velmi líbila, pěkně zpracovaná historie, bohužel ne pravdivá, nicméně velmi čtivá

03.03.2013 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla, příběh pohltí a nepustí, dokud ho nedočtete

02.03.2013 5 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

První "pattersonovka", která mě vtáhla do této série, naprosto perfektní detektivní zápletka, zajímavé rozuzlení

27.02.2013 4 z 5

Merde Impossible Merde Impossible Stephen Clarke

V porovnání se zbytkem série tedy žádná sláva, ale stejně jsem se celkem bavila... Jen je vidět, že autorovi docházejí nápady

24.02.2013 3 z 5

Sólový let Sólový let Roald Dahl

Docela zajímavě vyprávěná biografie, nejvíce se mi líbila ta Africká část, ale jinak se celá kniha četla skoro sama

17.02.2013 4 z 5

Stopy v písku Stopy v písku James Patterson

Zajímavá detektivní kniha s opravdu nečekaným zvratem. Sice mi to nepřijde jako úplně dobrý nápad, ale na tu větu, kde se vše objasní, jsem zůstala zírat jako na zjevení, což se jen tak nějaké knize dosud nepovedlo, takže 4*

10.02.2013 4 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Poněkud zvláštní na to, že jde údajně o autobiografii

07.02.2013 3 z 5

Smrtící zrození Smrtící zrození J. D. Robb (p)

Konečně pořádná Dallasová, výborný příběh, výborný překlad, super počtení

03.02.2013

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nezapomenutelná klasika české literatury, kdo jí jako malý nečetl, má výrazné mezery ve vzdělání

27.01.2013 5 z 5

Supervědátor Supervědátor Eoin Colfer

Knížku jsem četla dřív než Artemise a zvládla jsem jí několikrát. Výborná oddechovka, u které se nemusí myslet, s nečekaným rozuzlením

27.01.2013 4 z 5

Mizerové Mizerové John Connolly

Už si děj knihy moc nepamatuju, vím ale, jak mě zaujala svou atmosférou. Velmi povedený detektivní příběh až s hororovými prvky

27.01.2013 4 z 5

Džudo: Průvodce bojovým uměním Džudo: Průvodce bojovým uměním Alex Butcher

Hezky zpracovaná kniha s dobrými fotografiemi, doporučuji především začátečníkům, kteří se chtějí seznámit s tím, co judo vlastně obnáší

27.01.2013 3 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Jako vždy výborně napsaný příběh, oblíbené postavy v čele s Evou Dallasovou. Akorát by si nakladatelství mělo po překladatelích knihy taky recenzovat, protože překlad byl naprosto příšerný, z některých ženských postav se stali muži a naopak, staří přátelé si po třiceti dílech začli vykat... 4* za příběh a že mám tuto sérii moc ráda

26.01.2013 4 z 5

Milá knížka plná drobných zamyšlení o všedních věcech, výborné počtení na zimní večer k šálku čaje... Po přečtení se možná začnete na některé věci dívat jinak a brát život méně vážně a víc si ho užívat...

26.01.2013 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Působivá kniha s nadsázkou napsaná o nelehké době. Můžu být jen ráda, že jsem měla to štěstí narodit se, až když skončila

11.01.2013 4 z 5

Opalin podraz Opalin podraz Eoin Colfer

Zajímavá napínavá knížka, četla jsem ji ze série první, tak jsem zvědavá na další, tedy předchozí díly

04.01.2013 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Úžasné zakončení úžasné fantasy

23.12.2012 5 z 5

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Perfektní Merde! pokračování, doporučuji nečíst na veřejnosti, pokud nechcete, aby se po vás lidé otáčeli a divili se, čemu se smějete

13.12.2012 4 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Ve chvíli, kdy se na scéně objevil asi tak 20. José Arcadio Buendía, jsem poněkud přestala vnímat rodinné vazby všech postav, přesto byla kniha velmi zajímavá a strávila jsem nad ní příjemné chvíle. Určitě je do dáno i tím, že mám tento žánr ráda

05.12.2012 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Knihu jsem přečetla za chvíli a mám z ní poněkud rozporuplné pocity. Místy je velmi patetická, nedává smysl, hlavně ve chvíli, kdy se hlavní hrdinka má rozhodnout, jestli si vezme předáka té společnosti... A sci-fi taky nic moc. Celkově mi připadá, že tady psal Čapek pod svou úroveň, minimálně pod úroveň toho, co jsem od něj zatím četla. Za morální ponaučení 3*

05.12.2012 3 z 5