Evus Evus komentáře u knih

Roboti úsvitu Roboti úsvitu Isaac Asimov

Výborná detektivka s mojí oblíbenou postavou Daneelem. Bylo zajímavé číst jména planet a vzpomínat, jak je navštívili Janov Pelorat a Golan Trevize v sérii Nadace o takových 25 000 let později úplně pusté nebo přeměněné...

16.09.2013 5 z 5

Autor! Autor! Autor! Autor! Isaac Asimov

Výsledný dojem z knihy je spíš průměr všech povídek - byly tu nejlepší i nejhorší povídky, které jsem od Asimova četla, ale v mysli mi utkvěly spíš ty lepší, takže celkem spokojenost nad oddechovou tématikou

12.09.2013 4 z 5

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Tato kniha ve mně nechala rozporuplné pocity. Přečetla jsem ji skoro na jeden zátah, takže jsem o tom zatím nestihla moc přemýšlet, ale představa nějaké Věčnosti, která se cítí být nadřazená běžným Skutečnostem, a proto o nich může rozhodovat, se mi ani trochu nelíbila. K tomu postava až neuvěřitelně arogantního Harlana, který předčil snad všechny ostatní, aby si léčil svůj komplex méněcennosti, a stačilo mi to. Knížka jako vždy výborně napsaná, ale...

09.09.2013

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Skvěle psaná kniha, která se četla skoro sama, konec měl sice trochu fantaskní, ale i tak skvělý dojem. Až na naprosto nadbytečně používaný výraz žába, ze kterého se mi ke konci už dělalo špatně

04.09.2013 5 z 5

Pozitronový muž Pozitronový muž Isaac Asimov

První jsem četla povídku Dvěstěletý člověk, takže jsem věděla jak Andrew skončí, i tak mě ale tato rozpracovaná verze ztrhla a naprosto pohltila, takže odpouštím i občasné nesrovnalosti ve stáří jednotlivých osob.

02.09.2013 5 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Hrabalovský styl vyprávění je jedinečný, jakákoli postava mi svým přístupem připomíná mladého nadšeného člověka, z knížky cítím optimismus, nebo alespoň takové smíření se životem, i když vlastně vůbec optimistická není

26.08.2013 4 z 5

Vize robotů Vize robotů Isaac Asimov

První půlka byla naprosto skvělá - povídky o robotech jsou zajímavé, promyšlené, prostě Asimov. Ale druhá část - eseje mě moc nezaujala. Možná proto, že jsem minulý týden dočetla Trochu magie a všechny ty eseje mi přišly stejné, místy si protiřečily a omílaly pořád dokola totéž. Navíc mi moc nesedla ta Asimovova americká nadřazenost typu "Amerika byla stvořená k vedení světa a zbytek si může akorát tak..." řekl to sice jen v jednom eseji, ale cítím to skoro ze všech...

24.08.2013 3 z 5

Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Isaac Asimov

Tedy na Asimova mě kniha velmi zklamala. Povídky o Azazelovi mě nijak nezaujaly, myslím, že do fantasy mají celkem daleko, nejsou ani vtipné, ani nějak extra zajímavé. Eseje se mi líbily mnohem víc (až na poslední asi tři, kde Asimov vynáší sebe a Ameriku do nebe, IQ 270 budu jeho "zdravému sebevědomí" samozřejmě bez pochyb věřit). Takže Azazel za **, eseje za ****

15.08.2013 3 z 5

Masožravý expres Masožravý expres Stéphanie Benson

Jedna z prvních detektivek, co jsem kdy přečetla, velmi se mi líbila, i když příběh mohl být delší

28.07.2013 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Krásná knížka pohádek od klasika minulého století, hlavně jednoslabičná pohádka dokazuje, jak si Werich hraje s jazykem i humorem

28.07.2013 5 z 5

Zlaté město Zlaté město John Twelve Hawks

I přes to zvláštní zakončení se mi kniha líbila. Naopak otevřený konec dost podnítil moji fantazii, když jsem začla uvažovat, co všechno se mohlo stát

27.07.2013 4 z 5

Temná řeka Temná řeka John Twelve Hawks

Kniha mě opravdu nadchla, jsem zvědavá na závěr

19.07.2013 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Zajímavě psaná nenásilně humorná kniha, velmi překvapila a líbila se

14.07.2013 5 z 5

Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý Milena Holcová

Asi nejlepší z celé trilogie, především vyprávění o islámských světech mě velmi zaujalo, i když mám dojem, že po svržení Talibánu již dost informací o bezpečnosti neplatí

08.07.2013 5 z 5

Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů Milena Holcová

Zajímavé pokračování příběhů z cest, opět ve čtenáři budí touhu popadnout krosnu a vyrazit na nejbližší výpadovku

05.07.2013 4 z 5

Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Milena Holcová

Zajímavé postřehy z cest, sama bych ráda podobný způsob cestování vyzkoušela

03.07.2013 4 z 5

Nadace a Země Nadace a Země Isaac Asimov

Naprosto famózní zakončení série, celá kniha mi poskytla námět k přemýšlení na celou noc po dočtení, opravdu to stálo za to. Člověk si stále představuje, jak to tu bude vypadat za 25 000 let

21.06.2013 5 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

Za půl dne přečteno, tentokrát opravdu stála za to, jak příběhem mezi Evou a Roarkem, tak "nečekaným" vrahem

20.06.2013 5 z 5

Na hranicích Nadace Na hranicích Nadace Isaac Asimov

Promyšlený ucelený příběh plný nečekaných zvratů, zhltala jsem ho jedním dechem

18.06.2013 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Jako ukázka, proč se ještě ve 20. století mohly stát takové hrůzy, je Mein Kampf výborný. Byly určité části, které by se mi jako národu poníženému po první válce (byť právem) velmi líbily a mé nezaujaté já tolik nepřekvapuje, jaký měl Hitler úspěch. Ovšem z literárního hlediska - škoda každého slova.

24.05.2013 3 z 5