Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů

Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů

Pokračování postřehů z autorčiných cest do všech možných i nemožných koutů světa. Vtipné, svěží vyprávění formou krátkých kapitol. I tato kniha (či spíše knížečka), stejně jako první díl, motivuje čtenáře sbalit si krosnu, sednout na tramvaj (či šalinu), dojet na nejbližší výpadovku a se vztyčeným palcem vyrazit do světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27877/lidi-aneb-vetsina-narodu-ma-za-to-ze-je-uplne-jina-nez-vetsina-narodu-ii-dil-27877.jpg 4.354

Lidi (2.)

Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Nadatur

oladnb

Nemuzu si pomoci. Tak svezi, neohrane, vtipne, poucne, vecne a inteligentni cteni. Zadne kosate popisy niceho. Naopak-autorka hned od zacatku vi o cem pise a ctenar zaroven hned pochopi.. Libily se mi i uryvky, kde autorka mluvi o svych trapasech a zkusenostech. Jak lidske a sympaticke, umet se smat sama sobe. Nadhera!

Eremites
27.01.2016

Příjemné čtení, které nás na pár chvil zanese do jiných koutů naší krásné planety. Vzhledem k velikosti dokonalá "kabelková" záležitost čtená ve chvílích čekání (na cokoliv a kdekoliv) :-)

Agynek
18.11.2015

Skvělá oddychovka - vřele doporučuji, čtu si ji snad každým rokem znova :o))

Evus
05.07.2013

Zajímavé pokračování příběhů z cest, opět ve čtenáři budí touhu popadnout krosnu a vyrazit na nejbližší výpadovku

Morgainne
21.09.2012

"Vzpomínám na dětství, které jsem částečně trávila na vesnici. Sledovala jsem bábičku a dědóška, kteří s postupně slábnoucím zrakem opouštěli knihy, televize je nebavila nikdy, nakonec ani nikam nechodili. Celé hodiny seděli u okna a pozorovali náves. Kdo kam jde, proč, s kým a za kým. Pokud z jejich hlediska pohyb objektů postrádal logiku, vytvářeli si vlastní scénáře a směle fabulovali. Komentovali cizí osudy a spoluprožívali tak bezostyšně, až mne to pobuřovalo. Jedno jim však nešlo upřít. Bavili se skvěle. Paradoxně jsem si na tyhle zážitky vzpomněla v jedné moderní americké rodině. Televize zůstávala nepovšimnuta, členové rodiny se však prali o místo u počítače. Příčinou byl internet. Vůči technickým novinkám pociťuji ostražitou nedůvěru, tady jsem však zakolísala. Oproti televizní obrazovce má totiž internet jednu úžasnou schopnost - dokáže zprostředkovat dialog. Je mostem k informacím, ale hlavně k dalším lidem. Představa, že v noci mohu zdrbnout děti s neznámou ženou v Austrálii, případně si vyměňovat názory s úplně cizím Afričanem, mi připadá opojná. Díky Internetu se svět stává jednou velkou návsí. Možná jsme na nejlepší cestě k převratnému objevu: Nejlepší zábava na světě jsou LIDI."