Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý

Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90226/lidi-3-90226.jpg 5 70 10

Lidi série

< 3. díl

Po úspěchu prvních dvou dílů nám Milena Holcová v třetím díle LIDÍ představuje život pod baobaby v zambijské vesnici, doprovází domorodou lékařku při návštěvě malomocných, raftuje na Zambezi, zahalená do čádoru medituje v mešitách, prchá před afghánským Tálibánem, řídí kamion v íránské poušti, uvízne uprostřed tanzánské džungle, na Kubě sleduje projev Fidela Castra? Přes výjimečnost zážitků si nás však autorka podmaní především svojí normálností. Prostým, vtipným jazykem budí dojem, že na jejím místě by se většina z nás zachovala stejně: cestování autostopem je zvládnutelné, svět překypuje barvami a náměty k přemýšlení. Nenásilně nám ukazuje, jak vidět, slyšet, vnímat, ale hlavně - jak se za všech okolností skvěle bavit.... celý text

kamila5406
kamila5406
19.12.2021 4 z 5

Předchozí díly byly lepší

Metroušek
Metroušek
03.04.2021 5 z 5

Knížečka, kterou je skutečně radost číst. Pravdivá, upřímná, objevná, zábavná a chytrá. Je to takový živočichopis domorodců. První a třetí díl jsou vynikající, často jsem se smál nahlas.

knihyKeMne
knihyKeMne
10.10.2020 4 z 5

Ač se mi oba předchozí díly líbily, tady jsem byla zprvu v rozpacích. Možná autorka nezačala zrovna dobrým tématem. Z první kapitoly mi prostě vycházelo, že autorka je jen arogantní turistka vysmívající se místním zákazům ve smyslu já to nevěděla, tohle mi jako cizinci projde. Prostě nesympatická.

Další kapitoly to však zachránily a já dostala obvyklou porci zajímavých cestovatelských postřehů. Nejlepší byl ten rozhovor o tom, jak štípou komáři :-)

knihovniceS
knihovniceS
03.08.2020 4 z 5

Zajímavě napsaný cestopis, i když tentokrát méně humorně. Milenu Holcovou obdivuji, nikdo by mě na ta místa nedostal (občas šlo i o „kejhák“). Pěkné čtení, doporučuji.

JIVaJaH
JIVaJaH
05.05.2020 5 z 5

A zase skvělá!

babiočka
babiočka
05.03.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil nejvíc. Cestování je zde líčeno velmi sugestivně a zároveň i s vtipným nadhledem.
V jedné kapitole autorka také velice poučně vystihuje letoru mužské populace z Afriky a Středního východu, obzvlášť jejich skutečný přístup k práci, ale i k životu.
V současné době téma dost aktuální...

Ivanka83
Ivanka83
18.04.2019 5 z 5

Opět výborné oddychové čtení. Ideální na cesty, vejde se snad do každé kabelky :-)

Agynek
Agynek
18.11.2015 5 z 5

Skvělá oddychovka - vřele doporučuji, čtu si ji snad každým rokem znova :o))

anibeni
anibeni
19.02.2014 5 z 5

Krásná oddychová četba, která mě pobavila, místy docela i rozesmutněla a dojala... navíc cestopis je krásně napsaný, je to vtipné, pohodově čtení na dvě příjemná odpoledne..

Evus
Evus
08.07.2013 5 z 5

Asi nejlepší z celé trilogie, především vyprávění o islámských světech mě velmi zaujalo, i když mám dojem, že po svržení Talibánu již dost informací o bezpečnosti neplatí

cestopisné příběhy cestování cestopisy

Kniha Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý je v