Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý

Lidi aneb Cestování je série omylů, ale jeden je zajímavější než druhý

Kapitoly: Kontinentální podoby blbosti Půvab jiné všednosti Místní přeprava - pochybná kotva v oceánu nejistoty Nechuť pracovat jako hybná síla dějin Intimita - není to zbytečný omyl? Po úspěchu prvních dvou dílů nám Milena Holcová v třetím díle LIDÍ představuje život pod baobaby v zambijské vesnici, doprovází domorodou lékařku při návštěvě malomocných, raftuje na Zambezi, zahalená do čádoru medituje v mešitách, prchá před afghánským Tálibánem, řídí kamion v íránské poušti, uvízne uprostřed tanzánské džungle, na Kubě sleduje projev Fidela Castra? Přes výjimečnost zážitků si nás však autorka podmaní především svojí normálností. Prostým, vtipným jazykem budí dojem, že na jejím místě by se většina z nás zachovala stejně: cestování autostopem je zvládnutelné, svět překypuje barvami a náměty k přemýšlení. Nenásilně nám ukazuje, jak vidět, slyšet, vnímat, ale hlavně - jak se za všech okolností skvěle bavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27878/lidi-aneb-cestovani-je-serie-omylu-ale-jeden-je-zajimavejsi-nez-druhy-iii-dil-27878.jpg 4.744

Lidi (3.)

Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Šalvar

Agynek
18.11.2015

Skvělá oddychovka - vřele doporučuji, čtu si ji snad každým rokem znova :o))

anibeni
19.02.2014

Krásná oddychová četba, která mě pobavila, místy docela i rozesmutněla a dojala... navíc cestopis je krásně napsaný, je to vtipné, pohodově čtení na dvě příjemná odpoledne..

Evus
08.07.2013

Asi nejlepší z celé trilogie, především vyprávění o islámských světech mě velmi zaujalo, i když mám dojem, že po svržení Talibánu již dost informací o bezpečnosti neplatí