Konec Věčnosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po miliony let si pozemšťané vyprávějí zkazky o podivném, nedosažitelném místě, které se nazývá Věčnost. Lidská fantazie opředla bájný svět závojem mýtů a legend – ale pravda je ještě podivnější. Věčnost, to je sídlo všemocné korporace, která ovládá cesty v čase a s fanatickou vírou ve vlastní poslání upravuje lidské dějiny. Každý zásah do historie je veden snahou vymýtit veškeré zlo, zbavit lidstvo válek a utrpení. Andrew Harlan až dosud tomuto úkolu oddaně sloužil. Jenže teď odhalil podivnou chybu v samých základech Věčnosti. Zdá se, že Věčnost vůbec nemohla vzniknout – jak je tedy možné, že existuje…?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12552/konec-vecnosti-Cms-12552.jpg 4.3295
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Albert
Orig. název

The End of Eternity, 1955

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Konec Věčnosti

Přidat komentář
hanak_v_exilu
12. září

Isaac Asimov umí napsat i složité věci tak, že vypadají zdánlivě velice jednoduše. V Konci věčnosti je jeho talent snad až na škodu, protože příběh vyznívá mnohem plytčeji a banálněji, než by se slušelo. P.K. Dick by z námětu napsal zamotaný paranoidní thriller, Stanislaw Lem pak hlubokou sociologickou studii. Isaac Asimov přišel s příjemně odpočinkovým románem s lehce předvídatelným dějem a skvěle promyšleným prostředím.

jirijanovotny
07. června

Změnit minulost aby se zlé věci nestaly. Vrátit se v čase a v tichosti odstranit například Stalina, či jinou lidskou zrůdu. Existovat taková možnost, tak by byl téměř zločin toho nevyužít. Nebo ne?
Staly by se ještě horší věci? Nebo by daný zásah splnil očekávání a nic zlého by se už nedělo. Která z těchto možností je horší?
Velice čtivá kniha, která přináší spoustu podnětů k přemýšlení. Asimov rozhodně nezklamal.


karel0684
09. ledna

Vždy píši komentář až nějakou dobu po přečtení knihy. Nechat ji jen tak uležet... Kniha se četla dobře, děj zajímavý, ale od určitého okamžiku předvídatelný. Navíc tam bylo několik paradoxů, které jsem měl trochu problém skousnout.
Je však nutné souhlasit s tím, že přílišná ochrana a usměrňování jakéhokoliv vývoje není vždy tou pravou ochranou...

lassse
27.11.2019

Sci-fi s filozofickým nádechem. Ze začátku jsem se celkem nudil, ale příběh pěkně vygradoval.

Faila
03.11.2019

Na Asimových dílech se mi líbí ta jednoduchá složitost. Paradoxy cestování časem a spoustu dalších neuvěřitelných témat podává s nádhernou lehkostí. Jeho fantaskní budoucí světy fungují tak dokonale realisticky a vše je v nich do nejmenšího detailu promyšlené. A do nich zasazuje lidské příběhy odhalující samotné nitro lidské duše. Skvělý spisovatel a vizionář.

Okoslav
29.10.2019

„Lidstvo bezesporu může vyrůst do skvělých výšin. Ale musí projít zkouškami ohněm.“

Kniha, která by měla být o cestování časem, ale nakonec je mnohem víc o touze vypravit se ke hvězdám. Jako časovka ale funguje skvěle, jak na filozofické úrovni, tak na té dějové – kdy do sebe nakonec všechno přesně zaklapne tak, jak má.

FireOfFilth
23.09.2019

Kniha o cestování v čase, ale ne jen tak ledajaké. Asimovo podání tohoto tématu je opravdu monstrózní, necestuje se tu během pár trapných let, ale celých tisíce století. Postupně zjišťujeme celkový princip cestování a různé skupiny lidí, kteří v něm figurují.
Kniha se nečte úplně jednoduše, teda aspoň mě se nečetla. Každopádně má skvělé vyústění, kde dojde k velkému zvratu v ději a všem co jsme zatím znali. Kniha není vůbec akční je zde hodně dialogů, které jsou povětšinou filozofické. Úplný závěr čtenáři přinese spoustu věcí k zamyšlení.
Knihu určitě nedoporučuji lidem, kteří hledají román o cestování v čase, kde není napínavé a akční scény nouze. Zde naleznete hodně mluvení, v uvozovkách o ničem, ale které nás nabádají přemýšlet.
Celkové hodnocení 65%

miska98
09.07.2019

Velká škoda, že Asimov se ke hvězdám vypravit nemohl, tahle jeho touha totiž tryská i z knihy, která se tvářila, že je o něčem jiném. Za svoje nestárnoucí dílo by si to bezpochyby zasloužil.

Konec věčnosti (aneb za vším hledej ženu) je geniální, velkolepý příběh. Podobně jako Ani sami bohové však neprávem stojí ve stínu Nadace a Robotů. Věčná škoda.

1

Doporučujeme

Svět podle Prota / Na světelném paprsku
Svět podle Prota / Na světelném paprsku
Stroj času
Stroj času
Závoj smutku
Závoj smutku
My
My

Štítky

cestování časem

Autor a jeho další knihy

Isaac Asimov
americká, 1920 - 1992

všech 58 knih autora

Kniha Konec Věčnosti je v

Právě čtených1x
Přečtených450x
Čtenářské výzvě72x
Doporučených28x
Knihotéce172x
Chystám se číst84x
Chci si koupit27x
dalších seznamech4x