Evus Evus komentáře u knih

Čaj - směsi, původ, rituály Čaj - směsi, původ, rituály Rob Alcraft

Zajímavá i když poměrně stručná kniha vhodná spíš pro začínající čajomily. Místy sděluje spíš obecné informace a pokud se chcete dozvědět víc o konkrétních odrůdách čaje, moc nedoporučuji

05.12.2012 4 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Velmi zajímavé sci-fi, hlavně na svou dobu... Ačkoli tam nakonec příliš té války nebylo...

04.12.2012 4 z 5

Lví píseň Lví píseň Zdeněk Vágner

Velmi zajímavá kniha popisující zážitky lovců v Africkém safari. Lovci přichází do kontaktu s domorodým obyvatelstvem, což věrohodně vykresluje životní podmínky, zvyky a africkou kulturu, přečetla jsem ji jedním dechem

19.11.2012 4 z 5

Tak pravil hlemýžď Tak pravil hlemýžď Stephen Clarke

Merde bylo mnohem lepší, ale i tak tato kniha nebyla tak špatná, jak mi přišlo z komentářů. Nesršela sice vtipem od začátku do konce a místy se opakovala, i tak ale přinesla zajímavé postřehy o francouzích, které mě přiměly myslet si, že bych tam žít nemohla :)

04.11.2012 3 z 5

Vše o čaji pro čajomily Vše o čaji pro čajomily Karel Valter

Výborná kniha provázející čajomily světem čaje. Stále ji beru do ruky, abych se podívala, jakými způsoby lze mé oblíbené čaje připravovat. Jediné, co mi trošku kazí dojem, je místy velmi subjektivní postoj autora - čaje, které mu nechutnají, jsou podle něj automaticky špatné.

30.10.2012 4 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Po Opilých banánech jsem ke knize přistupovala trochu s despektem, ale naštěstí mě příjemně překvapila. Sice nechápu, jak z tohoto díla mohl vzniknout tak skvělý film, když kniha je o něčem úplně jiném, ale přesto příjemné vtipné počtení

29.10.2012 4 z 5

ABC přírody ABC přírody kolektiv autorů

Poměrně zajímavá knížka pojednávající o tajích přírody, je vhodná hlavně pro ty, kteří si rádi přečtou povídání o určitých jevech. Problém je, když v ní člověk hledá konkrétní informaci, to je v podstatě k ničemu. I tak 4*

28.10.2012 4 z 5

Králova řeč Králova řeč Peter Conradi

Film byl sice mnohem zajímavější (což se tak často nestává), ale i kniha se číst dala. Rozhodně mi nepřipadala tak nudná, jak mi tvrdili někteří kamarádi, ačkoli postrádala pořádný děj a šlo vlastně jen o shrnutí Lionelova a králova života opřené o citace dopisů a deníkových záznamů zúčastněných osob. 3.5 hvězdy

26.10.2012 3 z 5

Mé zázračné já Mé zázračné já Vladimír Thiele

Knihu jsem četla několikrát jako malá a velmi mi pomohla pochopit základy fungování lidského těla. Je už sice starší, tyto základní informace však zůstávají stejné a nenásilnou formou učí děti základy anatomie. Doporučuji všem menším čtenářům se zájmem o tajemství života

26.10.2012 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Výborný historický příběh propojený se zajímavou detektivní zápletkou. I když kniha nebyla z nejlehčích, četla se mi poměrně dobře, protože je určená pro širší spektrum lidí tak, aby v ní každý našel to, co ho baví: historii, detektivku, náboženskou literaturu...
Takže co dodat? Snad jen:

"Obávej se, Adsone, proroků a těch, kdož jsou ochotni zemřít za pravdu, protože obvykle nechají spoustu jiných lidí zemřít s sebou, často před sebou a často místo sebe. A možná, že úkolem toho, kdo miluje lidi, je přivést je k tomu, aby se smáli pravdě, přivést pravdu k tomu, aby se smála, protože jediná pravda je osvobodit se od chorobné vášně k pravdě, abychom se nestali otroky svých přestav."

Našli by se lidé (nebo skupiny lidí), kterým by se tohle mělo říct

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Knihu jsem si půjčila náhodou a když jsem se začetla, už jsem nemohla přestat. Je sice divná až praštěná, ale myslím, že právě o tom to je. Ačkoli jsem se párkrát sama sebe ptala, kde autor sehnal tak kvalitní trávu, rozhodně to nebyl ztracený čas :)

26.10.2012 4 z 5

Smrtící vzpomínky Smrtící vzpomínky J. D. Robb (p)

Nevím, jestli je to způsobeno změnou překladatele, nebo tím, že autorce jednoduše docházejí nápady (koneckonců těch dílu je asi 2× tolik, než jich vyšlo v češtině), ale nějak to nebylo ono. Chyby ve jménech (např. Crack, doteď Řacha, ale chvíli jsem nevěděla, o koho jde), nesrovnalosti v odkazech na předchozí díly... Je to škoda, jinak mám tuto sérii velmi ráda

26.10.2012 3 z 5

Smrtící soud Smrtící soud J. D. Robb (p)

Jeden z nejlepších dílů, ale mít doma takového chlapa, jako je Roark, asi bych ho přizabila

Sonáta pro Zrzku Sonáta pro Zrzku Vojtěch Vacke

V určitém věku to pro mě byla velmi oblíbená kniha, dobře se čte, je vtipná a relativně netradiční

26.10.2012

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedna z nejkrásnějších a asi nejtajemnějších pohádek (a knih vůbec), co jsem kdy četla. Četla jsem ho asi v 8 letech, pak jako adolescent a naposled nedávno a pokaždé mi dal něco jiného. Obsahuje myšlenky pro život, nad kterými by se lidé měli zamyslet

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Velmi náročná četba, některé pasáže jsem četla několikrát a přesto jsem je nepochopila, předpokládám, že to zkusím časem znovu a najdu v ní úplně jinou podstatu než napoprvé.

25.10.2012 4 z 5

Smrtící pomsta Smrtící pomsta J. D. Robb (p)

Další vynikající díl mě oblíbené série, napětí, nebezpečí i nečekané rozuzlení. Ačkoli námět není příliš originální, tuto sérii hltám díl za dílem

25.10.2012 5 z 5

Nokturno Nokturno Zdeněk Mahler

Knížka skvěle zpracovává mnohdy neznámý příběh jedné české vesnice (Lidic) za války a zlovůli nacistické říše, které stačilo jenom nepodložené podezření jako záminka k vyvraždění jejích obyvatel a srovnání se zemí. Výborný a skvěle filmově zpracovaný příběh plný emocí, lidské nenávisti a zloby

13.10.2012 5 z 5

Spletitá síť Spletitá síť Ken McClure (p)

Výborný thriller z doktorského prostředí, sice se nad ním nemuselo moc přemýšlet, ale na oddech to byla výborná kniha s promyšlenou zápletkou

13.10.2012 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Po přečtení série Stmívání jsem se náhodou dostala k této knize a musím říct, že mnohem lepší. Začátek sice trochu nedával smysl, ale kniha mě úplně pohltila. Ač jinak na tento žánr příliš nejsem, rozhodně nelituji času nad ní stráveném

13.10.2012 4 z 5