Vše o čaji pro čajomily

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Karel Valter vystudoval VŠCHT v Pardubicích, Ing. CSc. v oboru organická chemie. Pracoval jako toxikolog v Ústavu soudního lékařství UK v Praze, později jako výzkumný chemik dvou farmaceutických firem ve Švýcarsku. Publikoval řadu prací z oboru psychofarmak, v r. 1998 vydalo nakladatelství Elsevier jeho knihu o nových syntetických drogách Designer Drugs Directory. Čajomilem se stal v roce 1972 po vypití prvního šálku Darjeelingu. Od té doby cestuje do různých oblastí pěstování čaje, setkává se s čínskými, ceylonskými, indickými a dalšími znalci a poznává špičkové čaje ze všech koutů světa. Je členem francouzského klubu milovníků čaje, přispívá do diskusních skupin na Internetu a je uznávaným odborníkem při posuzování čajů. Jeho zaujetí tématem je značné: s potěšením experimentuje s nejrůznějšími čaji a pokouší se vyrobit keramickou „ideální čajovou konvici“. Čtenářům předává skvěle utříděné informace spolu se zvláštní poezií, která k pití čaje neodmyslitelně patří....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40461/big_vse-o-caji-pro-cajomily-W8K-40461.jpeg 4.661
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Vše o čaji pro čajomily

malpet
14.01.2021

Za mně zatím nejlepší kniha o čaji. Obsahuje nejvíc užitečných informací na jednom místě, je vidět, že autor je opravdu odborník a srdcař. Škoda, že se někde neobjevilo nějaké doplněné, aktualizované vydání, přeci jenom je to už dvacet let...

Shindo
04.12.2017

Kniha, ktorú som si ešte v staršom vydaní kúpil pred pár rokmi v dnes už neexistujúcom kníhkupectve a ktorá bola takým pomyselným začiatkom mojej čajovej cesty. Výborne spracovaná, vidno, že Karel už má čo - to odpité. Porovnanie jednotlivých čajov, kontakty na niektorých predajcov, hromada fotografií a fundované komentáre od človeka, ktorý čaj nielen pije ale ním aj žije.


rabor
09.11.2016

Vypil jsem už nějakých pár tisíc litrú čaje, nikdy bych se ale asi neoznačil za čajomilce, protože bych tím ostatní čajomilce nejspíše urazil. Někdy ve mně podobné zkušené knihy naplněné čajomilným fanatismem vyvolávají pocit barbarizace a diference mezi autorem a mnou jako čtenářem. Podobně jako když by se knihu zkušeného someliéra pojednávající o buketu archivních vín pokoušel číst bezdomovec chlastající iron. Toto, ale vúbec není ten případ. Autor je sympatický a k odlišnostem konzumace čaje má docela smířlivý přístup. Přes bezpodmínečnou lásku k čaji si udržuje zdravý nadhled a příjemnou subjektivitu. Není těžké rozpoznat, že preferuje černé (červené, chcete-li, nebijte mě) čaje (zvláště "ujíždí" na muskatelovým aroma), darjeeling, keemun a sem tam nějaké polofermentované záležitosti z Formosy. V knize mi tato osobní zaujatost nevadila ani přesto, že lehce preferuji čaje zelené. Líbila se mi i určitá obratnost s jakou do knihy propašoval občasný vtip a kritický pohled ve výrocích typu "Pu Ehr páchne jako múj sklep,…, je to odvar z plesnivých, vyvařených kostelních židlí" a neomezoval se jen na suchopárné výroky (v případě Pu Erhu) typu, chuť je trochu ehm zemitá. Drobnou výtku bych ale měl, čaje z Vietnamu a Gruzie by si zasloužily větší pozornost než pár řádkú na konci knihy a autor by si ohledně těchto oblastí měl trochu doplnit čajové vzdělání.

gonga
24.10.2016

Čajová bible v českém jazyce. Nejen velice poučná a čajeznalá, ale i vtipná a zábavná. Autorovi patří veliký dík za toto pojednání, ježto v češtině není druhé takové. Pravda, sem tam se v ní najdou chyby, ale co by člověk na počátku tisíciletí mohl chtít.

Rawen616
10.03.2016

Velmi dobrá kniha pokud chcete proniknout do tajů čaje. Napsána s humorným nadhledem. Autorovi se skutečně nedá upřít láska k čaji. Vhodný dárek k nějakému čajovému setu.

Mountainer
13.02.2013

Základní "povinná" česky psaná literatura pro čajomilce. Přehledně napsaná knížka, kde se v kostce dozvíte vše důležité o kvalitním sypaném čaji a k tomu i spoustu zajímavostí. V první části se dočtete o historii, výrobě, nákupu a hodnocení kvality čaje. Dále zjistíte, jak čaj správně připravovat a skladovat. Ve druhé části knihy se velmi podrobně dočtete o hlavních produkčních zemích, kvalitních plantážích, druzích čaje i jednotlivých vybraných čajích. Na konci knihy najdete další doporučenou literaturu a odkazy na prověřené prodejce čajů.Kniha je kombinací populárně-naučné literatury a průvodce světem čaje. Není třeba ji číst kompletně, spíše bych ji doporučil čajomilcům mít v knihovně pro případ, kdy se budou chtít ověřit nebo dohledat nějakou informaci nebo kdy se budou chtít poradit před nákupem dobrého čaje.

Evus
30.10.2012

Výborná kniha provázející čajomily světem čaje. Stále ji beru do ruky, abych se podívala, jakými způsoby lze mé oblíbené čaje připravovat. Jediné, co mi trošku kazí dojem, je místy velmi subjektivní postoj autora - čaje, které mu nechutnají, jsou podle něj automaticky špatné.

Daecius
22.08.2012

Kniha dobře uvede do světa čaje. Mně v začátcích čajování dala velice mnoho a myslím si, že se podstatně zasloužila o čajový boom v ČR v 90. letech. Informace, zejména o čínských čajích, sice místy dosti zmatené a chybné, ale nemůžu jinak než 5*, mám k ní srdeční vztah a spoustu hezkých vzpomínek.

1