ABC přírody

ABC přírody https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42530/abc-prirody-42530.jpg 4 41 4

Obsah: 1. Planeta Země 2. Svět rostlin 3. Svět živočichů 4. Mnoho světů pro život Svět v otázkách a odpovědích: Jak velká je Mléčná dráha? Proč se střídají roční období? Co je příčinou zatmění Slunce? Proč se mění velikost Měsíce? Odkud přilétají komety? Co jsou to padající hvězdy? Kolik váží vzduch? Čím se liší rostliny od živočichů? Jsou všechny rostliny zelené? Jsou řasy jedlé? Čím se živí houby? Jak se pozná, zda je houba jedovatá? Co jsou to vlastně lišejníky? Jak se rozmnožují mechy? Kteří živočichové se dělí o potravu? Jak se pohybují živočichové bez nohou? Co jsou to létající draci? Podle čeho se orientují tažní ptáci? Proč ptáci zpívají? Jak si hlubinné ryby vyrábějí světlo? Spí ryby vůbec? Jak dokážou savci přežít zimu? Škodí zvířatům mýcení lesa? K čemu slouží bažiny a močály?...... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata Encyklopedie
Vydáno: , Výběr

ABC of Nature , 1990

JancaMia
31.10.2020 5 z 5

krásná naučná encýklopédie ..

vlastimil577
25.03.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem četl snad na třikrát a určitě jsem nakonec spokojen - poučná.

Michelle.1995
01.02.2016 5 z 5

Opravdu skvělá encyklopedie, je v ní snad všechno důležité. Spousta zajímavých popisků a vážně spousta a spousta obrázků a náčrtků.

Evus
28.10.2012 4 z 5

Poměrně zajímavá knížka pojednávající o tajích přírody, je vhodná hlavně pro ty, kteří si rádi přečtou povídání o určitých jevech. Problém je, když v ní člověk hledá konkrétní informaci, to je v podstatě k ničemu. I tak 4*