Sólový let

Sólový let https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26420/bmid_solovy-let-xFK-26420.jpg 4 76 10

V druhé části Dahlovské autobiografie se dočteme o létech strávených ve východní Africe jako zástupce společnosti Shell Oil i o spisovatelově účasti ve 2. světové válce v uniformě pilota RAF. Nejedna z příhod zde vylíčených se pak dočkala literárního zpracování, např. ve výboru Přepínám. Sólový let je strhujícím vylíčením Dahlových válečných zážitků a zkušeností.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Volvox Globator

Going Solo , 1986

janina66
02.10.2023 5 z 5

Výborné popsání vzpomínek a vlastních zážitků, většinou drsných z období války jako pilot RAF.
Ale zdá se, že autor byl optimista, ať během operací a léčení po pádu s letadlem i jiných situací.

Čtenářka73
28.04.2020 5 z 5

Můj milovaný Roald Dahl nikdy nezklame. I když mu jde o život, dokáže se radovat z maličkostí a i válečné hrůzy popisovat jako dobrodružství. Opět skvělá kniha!

denib
30.04.2017 5 z 5

Bylo pro mě hodně zvláštní číst, že si někdo během války užívá krásný výhled z letadla a do akce si chce vzít foťák. Jenže proč vlastně ne? I během války se člověk musel prostě nějak snažit žít a jak sám autor píše, ani nevěděl o všech zvěrstvech, která se v Evropě páchají. Je to hezká kniha. Řekla bych, že ještě lepší než ostatní knihy.

angloumene
03.02.2017 4 z 5

Napínavý, autobiografický příběh o poznávání afrických krás a následném prožívání válečných hrůz. Vtipné, čtivé a hlavně poutavé. Prostě román jak má být :)

yeshesenge
19.08.2016 5 z 5

Roald Dahl je úžasný rozprávač. Tentokrát rozpráva o svojich skutočných zážitkoch počas 2. svetovej vojny, keď pôsobil ako letec v Stredomorí. Strhujúce od začiatku do konca! Takisto skvelé spracovanie audio knihy!

Skripi
11.11.2015 3 z 5

Táto audiokniha ma veľmi nechytila...

niknikita
10.03.2014 5 z 5

Moc dobře napsané svědectví o vlastních zážitcích z válečného období ve východní Africe. Skoro neuvěřitelné příběhy, kdy jsem se docela bála o Dahlův život...

mgeisselreiter
01.06.2013 5 z 5

Skvěle napsaný životopis autora z období od roku 1938, kdy nastoupil v Africe u firmy Shell, až po návrat z války někdy v roce 1942. Humorné, senzační i vážné příhody krásně podané, čte se to jedním dechem. Některé příběhy také Dahl zpracoval ve svých povídkách, ale zde se mi snad líbí ještě víc svou pravdivostí. Pro mě to byl taky zajímavý kus historie.
Kniha je doplněna autentickými autorovými fotografiemi.
95%, 1.6.2013.

Evus
17.02.2013 4 z 5

Docela zajímavě vyprávěná biografie, nejvíce se mi líbila ta Africká část, ale jinak se celá kniha četla skoro sama

asam
26.01.2011 5 z 5

Autobiografie spisovatele psaná s jeho osobitým inteligentním humorem .