Evišťátko Evišťátko komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Skvělé, skvělé, a ještě jednou skvělé!! Bavila jsem se, dojímala, strachovala....První kniha od autora a věřím,že ne poslední!

28.02.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Skvělé!! Což je v rozporu s tím o čem kniha pojednává, protože to je děsivé,ale nesmí se zapomínat.Pro mě knihy s touto tématikou patří do šuplíku Musím přečíst,i když se mi nechce. Tolik bolesti a bezpráví,tolik odhodlání a statečnosti.

04.03.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Autorku mám moc ráda, tahle knížka není zrovna literární skvost, nicméně chce-li český občan skutečně nahlédnout pod pokličku dění na chirurgických odděleních,ať si přečte Chirurga. Protože toto je realita,ne Modrý kód a Růžovka

18.06.2021 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Už dlouho mě nějaká kniha tak neříkala jako právě tato. Jsem moc ráda, že máme české autory ,kteří dokáží takto psát.

18.06.2021 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Autorka umí!! Na příběhu je znát ,že na přípravě nic neodbyla. Odkrývá zajímavou a ne příliš známou část naší poválečné historie. I pro mě,která o tom už mnohé četla ,bylo spousta věcí nových. Na každé knize oceňuji,když ve mě probudí touhu se zajímat o danou problematiku a jít dál za rámec příběhu.To se Kateřině Tučkove podařilo.Nevím,nakolik se pohybuje v církevnim prostředí,ale pokud příliš ne,pak klobouk dolů před tím ,co vytvořila!

20.08.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Paráda!!! Takhle si představuji mysteriózní thriller! A vůbec nejde o to,zda se to stalo či ne. Fantazie může pracovat !

31.01.2019 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tento příběh je jiný než jaký jsem od autorky čekala,ale nemůžu říct,že by nebyl čtivý,zajímavý svým námětem.Jako pokaždé oceňuji,když mě kniha obohatí o historické události.

09.09.2022 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Nebylo to vůbec špatné!! Sice jsem si musela opakovaně přípomínat,že se jedná o horor a ne krimi,kulisy české krajiny k tomu často sváděly,ale na celkovém dojmu to neubralo. Jednu hvězdičku ubírám za to,že dost často ve větách autorka odbočovala a vytvářela tak matoucí vedlejší cestičky,na druhé straně musím ocenit její mnoha slovní spojení či metafory ,které byly originální a neotřepané.

04.01.2023 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Skvělé!!! Tohle mě neskutečně baví,ty náznaky,zápletky,které se postupně pomalu rozplétají. A bez nutnosti krvavě brutálních scén!!

01.01.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Dostatečně napínavé a tajemné.snad možná závěr byl již v rychlejším tempu,ale mě se to líbilo. Jakoby tam to nadpřirozeno bylo a vlastně ani ne. Každý z nás má v sobě své temné stránky,stačí je jen probudit.

23.01.2023 5 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Nádhera! Mě se tenhle mystický román neskutečně líbil.

28.09.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Boček prostě nezklame!!!

07.02.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Mám její detektivky ráda, každou další mě baví víc a víc.

28.05.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Od knížky jsem nečekala nic. Prostě jsem si ji půjčila ,protože se mi líbila anotace a já si říkala,mohlo by to být zajímavé. A bylo ! A bylo to napínavé, tajemné, čtivé. Děj popisovaný z pohledu dítěte a dospělého příběhu dodávalo šmrnc. Kinga jsem párkrát četla a je fakt mistr hororů. A Kříďák vůbec není špatný. Na druhé straně nikdo nebude jako King a nikdo nikdy nebude C.J.Tudor.

13.02.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

I já se přidávám ke komentářům těch , kteří přečetli knihu téměř na jeden zátah! Za každým člověkem se ukrývá nějaký příběh řekl kdosi. Jak je lehké druhé soudit na základě vnějšího zdání a jak je těžké vidět za každým člověkem onen příběh, který jej dělá výjimečným. Uff! Hany se v myšlenkách jen tak nezbavím.

23.11.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Emocemi nabitý příběh,ale ....nějak si neumím představit,že se takhle mezi sebou baví teenageři....připadalo mi to příliš umělé. Už jsem od autora četla pár knih ,ale tahle mě zklamala....přitom zcela jistě zajímavé téma.

12.06.2023 4 z 5

Má první kniha od autorky. Přiznám se,že jsem v druhé třetině přemýšlela,zda pokračovat ,má to být morální thriller a já měla pocit,že čtu sondu do nitra duševně nemocného člověka s tím,že o zmiňované zločiny az tak nejde a že vlastně asi není tak důležité,jestli se čtenář dozví pravdu. Nicméně je třeba vydržet! Protože to stojí za to!!!

20.08.2022 5 z 5

Donbas: Reportáž z ukrajinského konfliktu Donbas: Reportáž z ukrajinského konfliktu Tomáš Forró

Při čtení Donbasu ve světle současných události války na Ukrajině se sama sebe ptám,proč jsem se nezajímala dřív.

01.06.2022 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Zatím všechny knihy, co jsem od P.Soukupové četla,byly skvělé! Ani tato není výjimkou. Partička "jiných" dětí,které i mezi sebou navzájem cítí jinakost toho druhého.Zdánlivě jednoduchý děj, přesto mě vtáhl do světa děti,které to jistě nemají lehké. A říkám si,co vlastně určuje normálnost?

10.04.2021 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Každá kniha o událostech 2.sv.války se mi čte těžko, nepatří mezi knihy,na které bych se vyloženě těšila. Čtu je,aby se nezapomnělo. A pokaždé najdu nové a nové skutečnosti. Myslím,že nikdy nebudeme schopni si představit,natož pochopit vše,co se tehdy dělo.

20.05.2020 5 z 5