evineckY evineckY komentáře u knih

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Připadá vám život těžký? Přečtěte si tuto knihu. Sice si vůbec neumím představit, že bych opustila své dítě, ale nikdy jsem v takové situaci nebyla a žádnou ženu bych neodsuzovala. Je paradox, že postižené dítě je tak geniální, ale mozek nepracuje, jak má.

12.02.2021 4 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Pěkný příběh a moc pěkná obálka '-)

11.02.2021 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Poslouchala jsem audioknihu. Podle názvu jsem mněla úplně jinou představu :-(

11.02.2021 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Hodně smutný příběh psa, ale naštěstí s pěkným koncem. Je pravda, že psí oči mluví. Ten můj naštěstí nic takového nezažil, protože ho mám od štěněte. Každý pes je vděčný za každou minutu, kterou mu věnujete. Mám svého doma, ale vedle u sousedů, když děcka kolem něj jenom projdou, tak ten smutek úplně vidíte :-(

10.02.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Nemůžu pochopit, že taková kniha může způsobit takový bum a že jsem se k tomu přemluvila si to poslechnout . Když si uvědomím, že taková hrůza se děje milionům holek a tady se ještě rozplývají, jaká je to skvělá kniha, vlasy mi vstávají hrůzou. UŽ NIKDY !

04.02.2021

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Srdce - kolik musí vydržet to laskavé, citlivé, tvrdé, milující, chladné, ...
Samozřejmě, že tento příběh je předvídatelný, ale byl skvěle napsaný a každý, kdo ho četl a nemá "tvrdé" srdce musel ukápnou slzičku. Tento autor píše skvěle, protože v každé jeho knize se absolutně věnuje tématu podrobně a dává do toho "srdce". Poslouchala jsem audioknihu, která je moooc pěkně a s citem načtená.

02.02.2021 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Taky jsem poslouchala audioknihu, která byla výborně namluvená. Hlavní hrdinové, kteří byli rozmazlení a samou nudou nevěděli, co s životem. Oba by potřebovali akorát na prdel.

20.01.2021 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Není to vůbec špatná kniha. Chudák Greta, tu by mněli pozlatit. Poslouchala jsem audioknihu. Bylo to sice delší, ale děj tak poklidně plynul, že to uteklo.

17.01.2021

Dohoda s ďáblem Dohoda s ďáblem Simona Ahrnstedt

Kniha popisuje dobu, kdy žena neměla žádná práva a pro muže většinou neznamenala nic a tak s ní bylo tak jednáno. (Vlastně si to někteří myslí i dnes!) Ale samozřejmě, jako správný romantický román musel skončit - a žili šťastně, protože tak to mám na knihách ráda :-)

16.01.2021 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Neuvěřitelná kniha za 100 hvězd ! Dva propojené příběhy - jeden z dnešní doby a druhý dojemný, plný nenaplněné lásky a to kupodivu ne vinou války. Kniha je úžasně napsaná a rozhodně všem doporučuji. Já jsem poslouchala audioknihu, moc pěkně načtená příjemnými hlasy.

12.01.2021 5 z 5

Anna - Krok za krokem do nového života Anna - Krok za krokem do nového života Justus Pfaue

Tohle je pro hodně mladé čtenářky.

10.01.2021 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Hodně depresivní kniha, vlastně jako všechny válečné. Těžce se mi orientovalo, když spisovatel přeskakoval mezi hodně postavami a obdobím cikcak. Brala bych spíše dva díly. Je mi smutno.

10.01.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Byla to PRAVDA NEBO LEŽ a já jsem v šoku. Tentokrát si Colleen s námi pořádně psychicky pohrála.

08.01.2021 4 z 5

Skála Skála Peter May

Tato kniha se jen okraje dotýká policejního vyšetřování. Je to příběh Detektiva Fina, jeho vzpomínky na smutné dětství prožité na malém ostrově po smrti rodičů a traumatu, na který zapomněl po nehodě. Je to smutné a každému je ho líto, ale na druhou stranu od dospívání to nebyl žádný anděl a způsobil hodně bolesti a smutku.

07.01.2021 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Znovu jsem poslouchala audioknihu a pořád mám z toho rozporuplné pocity. Trošku překombinované, naivní a nedomyslené.

06.01.2021 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tentokrát jsem poslouchala audioknihu :-)

06.01.2021 4 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Princ - lump a k tomu upír a ...hrdinka. Co dodat :-)

03.01.2021 4 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Kniha s vtipným začátkem a jak jinak - problémy (kde nejsou) a moc pěkným koncem. Sice tahle obálka (pro mně !) nic moc,protože jsem si Simona představovala jinak, ale zato příběh super :-)

21.12.2020 5 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

No...Ten konec to zlepšil a jelikož mám Whitney ráda, tak za 4 :-)

18.12.2020 4 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Tohle je příběh plný emocí, bolesti ,smutku a hodně radostí. Takový, který se odehrává po celém světě dnes a denně. Někdo má štěstí hned na poprvé a někomu je s hůry dáno, aby se setkali a někdo se tomu (asi vlastní vinou) úplně vyhne . Doporučuji .

16.12.2020 5 z 5