Evina74 Evina74 komentáře u knih

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Těžko uvěřit, že autor není Bretaněc ale Němec. Z knížky je znát láska k Bretani a všemu bretaňskému. Ještě bych tak uvěřila, že provozuje cestovku cílenou na Bretaňský poloostrov. Ale to jsou jen domněnky. Knížka, stejně jako předešlé díly, přímo vyzývá k návštěvě Bretaně. Třetí případ komisaře Dupina má spád a je velice čtivý. Už se těším na další.

04.09.2019 5 z 5

Velikananánský krokodýl Velikananánský krokodýl Roald Dahl

Naprosto zábavná kniha určená dětem, ale i mnohý dospělý by se pobavil. Já aspoň ano.

04.09.2019 5 z 5

Mortina Mortina Barbara Cantini

Roztomilá knížečka, bavila jsem se s dětmi.

14.08.2019 5 z 5

Na stojednaletého staříka jsem se opravdu těšila, ale bohužel mi už nepřišel tak zábavný jako ten stoletý. Chápu, že autor měl potřebu se vyjádřit k současné politické situaci, ale čeho je moc, toho je příliš. Pobavilo mě setkání s Donaldem Trumpem, ale jinak za mě to byl dost slabý odvar. Dočteno horko těžko.

14.08.2019 2 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Další skvělá kniha ze série oddělení X s bonusem navíc - odhalení tajemství Rose.

23.07.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět další díl ze série detektivek s Erikou Fosterovou v hlavní roli - čtivý a napínavý jako díly předešlé.

16.06.2019 5 z 5

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Detektivka, která má spád

Kniholap Kniholap Helen Docherty

Roztomilý veršovaný příběh nejen pro děti.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět přečteno jedním dechem. Zajímavé osudy, čtivě napsáno. Všem doporučuji!

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Smutná modlitba doprovázená krásnými ilustracemi nutí k zamyšlení. Važme si toho, že můžeme svým dětem dopřát bezpečí.

09.05.2019 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Omlouvám se, ale tohle opravdu není šálek mé kávy. Pana Vondrušky si vážím, předkládá českou historii širokým vrstvám, ale pro sebe si radši zvolím jiný žánr.

25.04.2019 2 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Knížka mě naprosto uchvátila! Vtipné, chytré, vypointované povídky, dějově nepředvídatelné, moc jsem si je užila a výtečně se při nich bavila.

25.04.2019 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Další díl stejně napínavý jako ty předešlé, tentokrát snad ještě s překvapivějším závěrem.

16.04.2019 4 z 5

Kluk: Příběhy z dětství Kluk: Příběhy z dětství Roald Dahl

Knížka se mi moc líbila, takový návrat do idylického dětství v idylické době. Akorát ji moc nevidím jako knížku pro děti. Myslím, že po příbězích jako jsou Prevítovi nebo Matylda a další, děti tahle knížka bude nudit. Pro dospělé milovníky Roalda Dahla ovšem bude třešinkou na dortu.

04.04.2019 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Napínavá detektivka, solidně namluvená audiokniha Janem Vondráčkem.

19.03.2019 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Všechny knihy od F. Backmana mám ráda, ale tahle mě přímo dostala. Tolik různých osudů, malých i velkých událostí. Tolik charakterů a nikdo není černý nebo bílý, dobrý nebo zlý. Prostě život. I na to největším sígrovi se prostě najde kapka dobrého. Akorát to předbíhání děje vždy na konci kapitoly mě hrozně stresovalo. Knížku jsem nechtěla dočíst. Bylo stresující vědět, že někdo zemře. Nepřejete to ani jedné z postav, protože někde uprostřed knížky se většina stala vašimi přáteli... Po přečtení jsem si musela dát dva dny pauzu a nečíst vůbec nic. Ještě ve mně dozníval děj a nechtěla jsem se ještě s Medvědínem rozloučit...

19.03.2019 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Prima oddechová detektivka. Trochu autora podezřívám, že spolupracuje s nějakou bretaňskou cestovkou - a funguje to - hned bych se tam rozjela.

25.02.2019 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Krásně lidská knížka pana Svěráka plná laskavého humoru. Moc jsem se bavila, místy smála i nahlas (přezdívka manželky Měňák). Už jen ten nápad jednostranné korespondence strážce nádrže s ředitelem povodí. I když to byla jen taková rychle přečtená jednohubka, určitě se k ní ještě vrátím, až budu potřebovat zlepšit náladu.

28.01.2019 5 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Poeticky laděná kniha, plná citací a mouder. I když mě každá kapitolka nebavila stejně, před autorem a jeho širokým rozhledem klobouk dolů. Nedalo mi to, abych si negooglila části Říma, o kterých se v knize zmiňuje, a touha přenést se tam byla veliká. Na závěr snad už jen citát: "Svět není soutěž krásy. Krása je tak nevyčíslitelná jako láska."

22.01.2019 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Pohodová detektivka, která přímo zve k dovolené v Bretani.

16.01.2019 5 z 5