evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Konečně silný příběh s neotřelou zápletkou,který se neživí na klasických klišé válečných témat.Obě dějové linie mě bavily stejně,což se mi příliš často nestává..Navíc decentně pojatý milostný vztah příběhu dodává jakousi jiskru ve tmě hrůz druhé světové války.Pro mě společně se Zlodějkou knih a Jsou světla, která nevidíme jedna z nejlepších válečných knih.

23.03.2022 5 z 5

Starci života Starci života Zuzana Kaiserová

Pro mě první setkání s autorkou a zároveň obrovské překvapení. Když jsem si knihu půjčoval, čekal jsem depresivní čtení, ale kniha je psaná poměrně odlehčeným stylem, byť tam někde v koutku,na kraji zorného pole,je cítit jakýsi spodní proud odevzdanosti a smutku hlavních postav. Příběh byl čtivý, jen úplně nechápu ten podtitul "zemědělský román".V rámci marketingu mi to nepřijde jako nejlepší řešení, kdybych do knihy nenahlédl již v knihovně, tohle by mě asi od jejího přečtení odradilo.. Nicméně! Knihu jsem si domů odnesl a jsem za to nadmíru rád.

10.01.2022 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Zajímavý a neotřelý námět se záměnou dvojčat.Autorka výborně pracuje s atmosférou odlehlého místa,a s postupným odkrýváním pravdy, nebo spíš jejích střípků,se ke slovu přihlásí i trochu hororovější duchařská nálada.. Četlo se to jedním dechem, i díky opravdu krátkým větám, které všemu dodávaly spád.Celé to skvěle graduje ve finále.. Originální konec mě příjemně překvapil.

04.01.2022 4 z 5

Katova dcera a čaroděj Katova dcera a čaroděj Oliver Pötzsch

Za mě o ždibíček horší než díly předchozí. Pomalejší rozjezd a tentokrát poměrně předvídatelný děj mi trochu kazil radost ze čtení. Nicméně tuhle povedenou trojici nelze nemilovat. Interakce mezi nimi je něco úžasného + samozřejmě skvěle vykreslená doba stále zvedá knihu vysoko nad průměr historických detektivek.

14.10.2021 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

No, tak tedy tohle bylo utrpení číst.Bez napětí,neuvěřitelně nesympatické postavy, logika kdesi v nenávratnu. O stylu psaní se snad nebudu ani šířit, tohle by nenapsal ani školák prvního stupně.. Nechápu to vysoké hodnocení, ale budiž, ne každému se líbí to samé.

12.09.2021 2 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tahle kniha pro mě byla skutečným překvapením.Styl psaní, který autorka zvolila, mě opravdu bavil, a troufnu si říct z vlastní zkušenosti,že vztahy v kapele vystihla poměrně přesně.Bavil jsem se, a rád jsem se nechal vzít na tuhle literární hudební jízdu.

12.09.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Typově podobně zaměřená kniha jako třeba Mukl nebo Lustr pro papeže, byť ne s tak drastickým a pochmurným důrazem na léta ve vězení.V některých případech duo bratrů dokonce vyvolá i pousmání nad bezradností státních orgánů s nimi jakkoliv hnout.Krásný,dojemný a lidský příběh o síle slibu,doplněný citacemi z dobového tisku. Pro mě osobně ovšem byla nejsilnější postavou příběhu postava kněze. Stojí za přečtení.

22.07.2021 4 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Odkládám na straně 200, nemá cenu se trápit.Jak jsem se na knihu těšil,tak mě postupně její čtení ubíjelo, až jsem se do něj musel nakonec nutit..

02.04.2021

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Zajímavé téma,z kterého se ale dalo vytřískat trochu víc.Především atmosféra by mohla být ještě o něco temnější s lehkým nádechem mysteriózna.Postava Suzette mi chvílemi lezla docela na nervy svým ustrašeným sebeobviňováním,ale celkově je to zajímavý příběh.Pár scén bylo opravdu vymyšlených dobře,ale kniha jako taková nešokuje tak,jak asi autorka plánovala.Velké překvapení pro mě byl konec.. zvláštní rozuzlení bez jakéhokoliv zvratu..Ale i tak je to slušně napsaný psychologický thriller.Ale pokud plánujete založení rodiny,moc vám ji nedoporučuji ;)

24.03.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Za mě o třídu výš než Kříďák.Autorka výtečně pracuje s napětím a tajemnem,a přitom se nebojí zapojit i taková témata jako je třeba šikana.Kniha je velmi čtivá, příběh člověka vtáhne od první strany.Dokonce mi ani nevadilo,že myšlenka té pohřební komory nebyla nějak rozvedená.. naopak, vítám že zrovna tady je ponechán prostor pro vlastní fantazii a domněnky.

19.12.2020 5 z 5

Zlatá růže Zlatá růže Zuzana Koubková

Velmi čtivá historická detektivka,se sympatickým hlavním hrdinou.Postavu Zdislava jsem si oblíbil hned po prvních stránkách.Příběh je uvěřitelný a výborně do sebe vplétá tehdejší atmosféru a pověry.Já osobně jsem si knihu užil o to víc,že jsem z jižních Čech a Jindřichohradecko mám opravdu prolezlé, takže se mi příběh pospojoval s místy k nimž se váže kniha.Určitě sáhnu i po dalších Zdislavovo dobrodružstvích.

01.11.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Obvykle bývám dosti cynický,co se týče titulů s nálepkou "bestseller",ale tohle mi docela sedlo.Zajímavý mix žánrů,i poměrně emotivní místa v příběhu ho zvedají nadprůměr.Střídání časových období mi také přišlo vcelku dobře zvládnuté.Samozřejmě,ani v tomto případě se autorka nevyhla jistým klišé,ale celkově se mi kniha četla výborně a příběh mě bavil.

24.08.2020 5 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

I přesto, že mě postava Susan svým chováním občas iritovala, nemůžu příběhu upřít svižné tempo, zajímavý námět a skvělý konec.Zajímavé dílko, díky kterému jsem měl téměř potřebu se poškrábat na kůži.Body navíc za noir obal knihy.

21.07.2020 4 z 5

Moře rzi Moře rzi C. Robert Cargill

Pozor, možné SPOILERY!Tohle vůbec není obyčejná sci-fi,kdepak! Výborně rozehraný příběh,kdy,i když jste robot,vás pronásleduje vaše minulost a její démoni.Náhledy do minulosti,kdy si lidstvo hrálo na Boha a vymstilo se mu to,jsou naprosto uvěřitelné, příběh je plný skvěle vykreslených postav, které mi přirostly během čtení k srdci,a počínající selhávání a s tím spojené začínající šílenství,je jen třešničkou na dortu.Nicméně, poslední tři stránky mě zklamaly (a proto dávám o hvězdu míň). Škoda,že se autoři bojí něco dotáhnout až do konce, byť smutného.Jaký by to byl úžasný konec, kdyby Křehule došla pokoje a odpuštění tam na střeše.

01.03.2020 4 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Vždycky jsem si říkal,jak by asi vypadal příběh typu Šifra mistra Leonarda,kdyby se narouboval na věk středověku.Nu a vida,zde leží odpověď! Výborný strhující příběh bez hluchého místa s výraznými postavami.Kat je tak akorát obhroublý,lehce cynický muž avšak s bystrým úsudkem, stejně tak jako mnoho dalších postav.A kdo četl doslov musí uznat,s jakou péčí se autor přípravě této knihy věnoval.Naprostá pecka, neuvěřitelně čtivé,bravo.

24.02.2020 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Originální prostředí příběhu na mě zapůsobilo svou klaustrofobií,strachem z neznámého a ponurostí opuštěných tunelů.Kniha má spád i když mě trochu mrzelo,že to bylo na úkor vedlejších postav,jenž málokdy vydržely déle než jednu kapitolu, alespoň tedy než se hrdina knihy dostal do Polisu.Překvapil mě i až jakýsi filozofický přesah,ale pomyslná třešnička na dortu je pro mě mystická "omáčka" (příběh o komunismu a pentagramu-hvězdě,nebo kult Velkého červa). Podtrženo sečteno,velmi čtivé postapo.

22.01.2020 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Jak hodnotit něco tak krátkého,v podstatě knižně vydanou povídku? Je z toho sice cítit japonská zvláštnost,ale nemá čas se rozvinout úplně.. Navíc, dětský způsob vyprávění mi v tomto případě moc neseděl.V podstatě jsem si mnohem víc užil kresby a grafiku,než samotný text.

27.11.2019 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

"Do tmy" jsem si zamiloval,a u této knihy tomu není jinak.Anna Bolavá opět rozehrává příběh plný smutku,bolesti,promarněných šancí a zklamání s takovou bravurou,že se vyprávění dotkne nejhlubšího nitra.Trochu mi dělalo problém množství podobných jmen,ale to na skvělém ději nic nemění..

06.11.2019 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Musím se přiznat, že dost dobře nechápu ten hype okolo Trhliny, protože tato kniha mi přijde minimálně 2 třídy víš.Skvělý,děsivý,temný a tajemný příběh.Trochu mě mrzí ten twist na posledních dvouch!! stránkách,ale jedno je jisté..už nikdy se nebudu na les a ruiny v něm dívat stejně.A myslím, že jsem docela vděčný za to, že se mi tahle kniha dostala do ruky v létě..

07.08.2019 5 z 5

Zjevení démona Zjevení démona Taran Matharu

Z mého pohledu řadím knihu kvalitativně hned za první díl.Děj se vrací do minulosti a spoustu věcí dovysvětluje a poodhaluje důvody,jenž vedly k událostem v původní trilogii.Některé věci byly opravdu řešeny překvapivě (záchrana malého bílého orka, zastavení revoluce) a nechávaly na čtenáři,aby posoudil,zda i dobrý skutek nemůže někdy spustit běh událostí,jež se nakonec vymknou kontrole.Také mě docela bavila postava prince Harolda,který byl podle mě v předchozích knihách, promiňte mi ten výraz,na pěst.Jinak považuji trochu za nešťastný překlad názvu knihy,jenž je dost matoucí a působí jako pokračování ságy.A ještě k obalu..něco tak odporného jsem už dlouho neměl v ruce.Nepochopím,kdo mohl takovou hrůzu pustit ven. Jediný opravdu příjemný obal má první díl.

28.01.2019 4 z 5