evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha ve mně při čtení rozvibrovala strunu smutku a tesknoty.. Tolik bolesti a ztrát v jednom příběhu..Hana je tragická postava, téměř jako z antických dramat.Celým příběhem se line jako červená nit jakási osudovost, před jejíž působením se nedá nikde skrýt.Byla to děsivá doba a Hana je smutná kniha..ale já si jí díky autorce vychutnal plnými doušky, Bůh mu odpusť.

18.12.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasně napsaný příběh překypující silnými emocemi a momenty s nádherným stylem vyprávění.Kniha chvílemi působí až poeticky, čímž mi hodně připomínala další z knih z tohoto historického období,Zlodějku knih.Není divu,že dostala Pulitzerovu cenu, rozhodně to bylo právem.

15.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvěle napsaný příběh z historického období, o kterém se moc nemluví. A byť mi kniha místy připomínala knihy od jiných autorů Mornštajnovou počínaje a třeba Katalpou konče, nelze jí prostě upřít silný příběh, originální prostředí a nádherně vytvořené postavy.Po přečtení doslovu musím autorce složit poklonu.. Tolik práce si opravdu zaslouží být oceněno.

01.09.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Po přečtení téhle knihy jsem jen seděl a tupě zíral do zdi.. Přiznám se, že mě prostě emocionálně úplně rozebrala.Výborná kniha, i když si myslím,že trochu větší formát by příběhu neuškodil..

31.10.2022 5 z 5

Upřímně.. Nečekal jsem, že mě zrovna tahle kniha tak příjemně překvapí.Obzvlášť část ve vězení a následný návrat do hájovny jsou skvěle napsané. Jediné co mohu knize vytknout je snad jen příliš uchvátaný a useklý konec,ale jinak má příběh rozhodně co nabídnout!

12.01.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Další skvěle napsaný román od téhle autorky.. Síla Aleny Mornštajnové tkví především ve schopnosti vdechnout svým postavám život a to způsobem, že člověk po přečtení knihy jen sedí,zírá do zdi a říká si.. Díky Bohu, že se nic z toho nestalo. Výborné, temné, smutné a zároveň i varující před odporností stále živého komunismu.

12.09.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Pane Bože.. taková útlá knížka a přitom tolik emocí.. Chvílemi se mi chtělo plakat,ale většinu času jsem jen cítil vztek a zatínal pěsti nad takovým svinstvem.K tomu není co dodat, tuhle knihu by si měl přečíst každý,kdo říká,jak bylo za komunismu dobře.Nesmíme zapomenout, tím spíš,když si uvědomíte, jakou má náš premiér minulost.Považuji za obrovskou chybu,že polistopadová vláda nepostavila komunistickou stranu mimo zákon.

16.07.2020 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Kniha,jenž má vlastní tempo vyprávění,téměř až hypnotické.I když se zdá, že dej plyne pomalu,v příběhu je jakýsi spodní proud,jenž tomu všemu dává temnou a nahořklou chuť.Je na vině nemoc?Nebo posedlost sběrem? Nevím,ale je to strašně podmanivé čtení i když zároveň neuvěřitelně smutné.A musím se přiznat, že když jsem tuto knihu dočetl,měl jsem vlhké oči.Navíc je autorka z Jižních Čech,a ve mně ta kniha vyvolává vzpomínky na mé milované Vodňany,takže prostě nemohu jinak než dát 5 hvězd.

13.04.2019 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Čtení téhle knihy mi doslova rvalo srdce na kusy.. Tolik bolesti, strachu, tolik perzekucí.. Člověk má samozřejmě z médií nějaký obecný obrázek o téhle zemi, ale ten úplně obyčejný život se málokdy dostane na přetřes.. Vážně děsivé, těch lidí je mi líto..Tahle kniha má obrovskou vypovídací hodnotu.

28.06.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Výborné! Ano, brutální, temné, děsivé a místy odporné, ale skvěle napsané! Tohle je moje šestá kniha od autora, a je zatím rozhodně ta nejlepší. Troufám si říct, že Karika skvěle vystihl hrůzy války a násilí obecně..Místy to opravdu není příjemné čtení, ale takovou podobu prostě zlo má.. Jedna z nejsilnějších knih, které jsem četl vůbec a před autorem smekám.

20.04.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je úžasná vypravěčka lidských osudů.Rozplétá a zase splétá příběhy životů, které mě naprosto pohltily.Její schopnost vykreslit postavy a dobové poměry je obdivuhodná.Kniha mě nadchla, nemohl jsem jí pustit z ruky a po dočtení i dost dlouho z hlavy,a tak by to mělo být.Rozhodně doporučuji!

28.09.2020 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Proklatě dobře napsané sci-fi!Tahle kniha ukazuje,že i na poměrně známém půdorysu setkání s mimozemskou inteligencí lze napsat neotřelý a originální příběh plný napětí, zvratů a technických vychytávek tak,aby výsledkem byl naprosto špičkový zážitek ze čtení.Oceňuji také pohled jaký kniha vnáší do zákulisí politiky okolo vesmírných letů,za všemi těmi vznešenými řečmi a pozlátkem.Bravo, výborná kniha, doporučuji všem.

19.12.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherně lidský a dojemný příběh..Ovšem to co knihu zvedá do absolutní špičky je poetičnost,s jakou je napsána.Chvílemi autorova obrazotvornost je až téměř básnická.Klobouk dolů před spisovatelem i překladatelem.Film jsem neviděl,ale jsem si naprosto jistý,že něco takového na plátno nepřevedete.

04.12.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Ano,ano a ještě jednou ano!Tady se rodí naprosto úžasná fantasy sága, která vás pohltí a už nepustí.Skvěle napsáno, hravě strčí do kapsy spoustu zahraniční fantasy tvorby.

05.07.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Jak je sakra možné, že mi tenhle autor a potažmo kniha tak dlouho unikala!? Tohle bylo naprosto skvělé. Strhující tempo,sympatický vyšetřovatel i jeho tým,pohled do minulosti díky deníku..a na druhé straně bravurně vykreslený zločinec.. Tohle se četlo jedním dechem,knihu řadím k tomu nejlepšímu v thrillerovém žánru.

01.08.2022 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Já prostě nechápu, jak může být Roman Bureš tak opomíjen.Podle mě je to jeden z nejlepších současných autorů sci-fi na české scéně.Kniha je výborně napsaná, má spád, má nápad,bavil jsem se celou dobu.Navíc zasazení příběhu do reálné politické situace u nás prostě zatraceně dobře funguje.Škoda jen délky.. Kniha utekla příliš rychle, působila spíš jako delší povídka. Nu což, nezbývá než si počkat na další kousek z autorova pera.

22.07.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak tohle mi vážně sedlo!Už dlouho jsem se tak u knihy nenasmál.Oddychovka, která zvedne náladu a vykouzlí úsměv.

29.01.2021 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Uf, tak tohle bylo skvělé! I když si objektivně uvědomuji, že tady skáču do hooodně rozjetého vlaku (moje první kniha od autorky a v sérii vůbec),do Three Phines jsem se okamžitě zamiloval.Atmosféra vesnice,popis podzimní přírody, to je prostě úžasné! Navíc autorka vesnici zabydlela tolika originálními postavami (moji oblíbenci jsou Ruth s Clarou), že to je až neuvěřitelné.Samotný příběh je strhující,bývalý komisař je sympaťák,zápletka je výborná. Tenhle příběh má jen samé plusy. Možná bych ještě vyzdvihl chemii a popichování mezi starousedlíky, ale zároveň v temnějších částech i skvěle vykreslené emotivní momenty. Opravdu tleskám,už dlouho mě detektivka tak nebavila!Tak,a teď si jdu dát horký cider s jablečným koláčem.

07.09.2022 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Asi bych to úplně nenazval hororem, spíš thrillerem, ale v podstatě jsem spokojený.Taková survival jednohubka na pár hodin. Co mě příjemně překvapilo, bylo poměrně logické chování postav.Po začátku, kdy se banda floutků v klasickém složení vydává hledat svou přítelkyni/sestru jsem čekal klasickou vyvražďovačku. Leč nestalo se(alespoň prvoplánově) a za to dávám hvězdu navíc.

11.05.2022 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Zatraceně čtivé.. Oceňuji, že se kniha příliš neráchá v popisování nechutností(byť zde samozřejmě v rámci vyšetřování vyjdou najevo),tak jak to je zvykem v současných thrillerech, ale cílí spíš na postavy a jejich charaktery. Já si z téhle knihy osobně odnáším to,jak moc jsme formováni prožitými traumaty z minulosti, a jak prožitá hrůza může člověka zničit a svést na zcestí nebo ovlivnit na celý život. Thriller z trochu jiného,neokoukaného pohledu, a já mu říkám rozhodné ano!

27.10.2021 4 z 5