evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

O dvě třídy lepší než první díl.Celkově temnější atmosféra knize sedne, prostředí jarmarku dodává příběhu zajímavou kulisu.Fotografie knihu doplňují lépe než v Asylumu,a jsem opravdu vděčný za zvolený barevný tisk.

06.04.2019 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Vědom si poměrně nízkého hodnocení zde a vzhledem k tomu,že šlo o YA, nepřistupoval jsem ke knize s větším očekáváním.Jak se ukázalo, udělal jsem jedině dobře.Děj není ani trochu děsivý (to už snad Medvídek Pú mě děsí se svojí bezstarostností víc).Polovina knihy se zaobírá jakýmsi milostným vzplanutím mezi dvěma hrdiny a řešením vztahů mezi přáteli.Postavy se chovají nelogicky,a co mě na knize vysloveně vadilo,bylo takové vyslovené přeskakování.SPOILER!! Když jste podezřelí z vraždy a vyslýchají vás 3 hodiny,tak to nepřejete jednou větou,ne!? A co se týká vizuálního stylu knihy.Fotografie k příběhu obecně fungují,to je jasná věc,ale co ten zelený otravný filtr,jak z Instagramu??To vážně bylo do očí.Těžký podprůměr.

29.03.2019 1 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Mnohem lepší než druhý díl.Obě dějové linky do sebe daleko víc zapadají, vrátil se i onen kousavý druh humoru, který mě bavil u prvního dílu,a přitom kniha ještě stihne přidat na tempu v akčnějších částech děje.Zvraty byly osvěžující,a ono "ničemu nevěř" fungovalo skvěle.Vyborný závěr této trilogie!

19.03.2019 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Druhý díl mě trochu zklamal. Ten tam je nadhled a černý humor,tahle kniha jede podle zaběhnutých pravidel krimi žánru.Navíc vyvrcholení vedlejší dějové linky mě docela nepříjemně překvapilo svou naivitou.Ke konci je kniha až zbytečně překombinovaná a ztrácí lehkost prvního dílu.Samotná myšlenka knihy je ale zajímavá a ve své podstatě docela zneklidňující,ale nemůžu se ubránit dojmu, že se z tohoto tématu dalo získat víc.Stále silný nadprůměr,ale na první díl to podle mě nemá.

11.03.2019 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Přiznám se,že když jsem si přečetl podtitul "Wanna play a game?",první co mi naskočilo byla filmová série Saw,a i film 13: hra smrti.A jako fanoušek jsem zaplesal.Ale i když se ukázalo že kniha směřuje jiným směrem (pro mě překvapivým a osvěžujícím),vůbec mi to nevadilo.Podobných knih,jenž se tváří jako krimi potažmo thriller,ale přistupují k žánru s nadhledem,bez hektolitrů krve a mysteriózních prvků jsem moc nečetl,a tohle bylo opravdu osvěžující dílko.Jediné co bych možná trochu rozšířil by byl počet postav,i když na druhou stranu,takto děj ubíhal velmi rychle a člověk se při čtení neztrácel.Bavilo a těším se na druhý díl.

08.03.2019 4 z 5

Čistý Čistý Andrew Miller

Stylem vyprávění mi to trochu připomíná knihu Bellman &Black,jen ne tak depresivní a pochmurnou.Chvílemi jsem se i zasmál,i když nevím jestli to bylo úmyslem.Předrevoluční období je zde vykresleno jako čas přicházejících změn,to mě bavilo.Jinak je kniha spíš jakýmsi deníkem hlavní postavy,o zápletce nemůže být v podstatě řeč.Asi nejslabší kniha kterou jsem četl,jenž byla oceněna cenou Costa Book Awards.

25.02.2019 3 z 5

Hřbitovní hlína Hřbitovní hlína Máirtín Ó Cadhain

Obvykle knize dám šanci,ale tady jsem to vzdal po třiceti stránkách..Pro mě chaotická,díky množství postav matoucí,a grafickým zpracováním v podstatě nečitelná kniha.

18.02.2019

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Asi jedna z nejdepresivnějších knih,co jsem kdy četl.Totalitní režim je zde vyobrazen opravdu odpudivě.Nicméně,i když považuji nacismus a komunismus za zlo na stejné úrovni, nemůžu se ubránit dojmu,že kniha občas sklouzává k jakési agitaci.Ale příběh je to bezesporu velmi silný i když smutný.

18.02.2019 4 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Mrazivý příběh,jehož kulisami jsou opuštěný dům, rodinné tajemství a podivní sousedé.Bavilo mě to, některé obrazy byly opravdu hodně znepokojivé.To co bych vytknul,je tak trochu v tomhle žánru typická postava trochu povrchní hlavní postavy, i když i ta se samozřejmě s dějem vyvíjí.To druhé co mě mrzí,je konec,potažmo pointa.U tak dobře vypracovaného příběhu,bych čekal něco trochu duchaplnějšího,ale i tak jsem si to užil,o čemž svědčí i to,že jsem v podstatě každou kapitolu měnil názor na podezřelého.Dobré!

03.02.2019 4 z 5

Zjevení démona Zjevení démona Taran Matharu

Z mého pohledu řadím knihu kvalitativně hned za první díl.Děj se vrací do minulosti a spoustu věcí dovysvětluje a poodhaluje důvody,jenž vedly k událostem v původní trilogii.Některé věci byly opravdu řešeny překvapivě (záchrana malého bílého orka, zastavení revoluce) a nechávaly na čtenáři,aby posoudil,zda i dobrý skutek nemůže někdy spustit běh událostí,jež se nakonec vymknou kontrole.Také mě docela bavila postava prince Harolda,který byl podle mě v předchozích knihách, promiňte mi ten výraz,na pěst.Jinak považuji trochu za nešťastný překlad názvu knihy,jenž je dost matoucí a působí jako pokračování ságy.A ještě k obalu..něco tak odporného jsem už dlouho neměl v ruce.Nepochopím,kdo mohl takovou hrůzu pustit ven. Jediný opravdu příjemný obal má první díl.

28.01.2019 4 z 5

Učedník a válečný mág Učedník a válečný mág Taran Matharu

Pozor,může obsahovat SPOILER!Tolkien, Pratchett,Pullman,G.R.R. Martin, Rowlingová to všechno tam je,ale skvěle to funguje,i když příběh nechává otevřené některé otázky (Proč Hominium nevyužilo poznatky,jenž Fletcherův tým získal v orcké pyramidě?Kde se vzaly v Aetheru pozůstatky chrámu?Co se stalo s Tarkinem a Isadorou?).Poslední třetina mi nedala vydechnout,takhle si představuji vysokou fantasy a epické zakončení,bravo!

21.01.2019 5 z 5

Učedník a pyramida Orků Učedník a pyramida Orků Taran Matharu

Pro mě o něco slabší než první díl.Především v první polovině je cítit až příliš velká inspirace Hrami o Trůny, taková politická fantasy,takže na samotnou Pyramidu nezbývá až tolik času kolik by si zasloužila.Oceňuji naopak konec knihy,jež opravdu skvěle graduje.Počítáno na procenta,na 80% ta kniha dosáhne s přehledem.

14.01.2019 4 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Skvěle napsané fantasy.Ano, zdroje inspirace jsou naprosto nepopiratelné,v tomto směru o žádné velké originalitě nemůže být řeči,ale pane jo! Děj má spád, neustále se něco děje,kniha si vystačí s několika postavami a i když je tam vlastně pouze jediná dějová linka, rozhodně jsem se nenudil.Za mě plný počet!

13.01.2019 5 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Odloženo po 156ti stránkách..Nebavilo mě to,styl vyprávění mi neseděl,připomínalo mi to knihu pro děti a že bych se zasmál nahlas jako u jiných knih to tedy vůbec, maximálně jsem se několikrát pousmál,a to se považuji docela za smíška.Téhle knize by slušel komiksový kreslený styl,pak by mě to možná zaujalo, takhle jsem skoro ani neudržel pozornost,a do dalších stránek se doslova nutil.

05.01.2019 1 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha o muži,jenž ztratil víru v Boha a nahradil jí odpornou nacistickou ideologií.Krůček za krůčkem sledujeme jeho odklon od lidství i jeho posedlost dovést vše k dokonalosti, jíž ale spolu s pojmy jako je čest, hrdinství,poslušnost dává naprosto odpudivou podobu.Není to kniha ke kávě za slunného dne,je plná hrůz,ale právě proto je třeba ji číst,a nezapomínat na děsivost druhé světové války.

02.01.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Nevím,asi už začínám být přesycený všemi těmi krimi,psycho thrillery..Není to špatná kniha, zápletka je skvěle vymyšlená,a napětí jí nechybí,ale styl psaní mě nějak nedokázal vtáhnout plně do děje.To hlavní co si budu z té knihy pamatovat,jsou nejspíš asi neustálé otázky "Co?"a"Cože?", které se opakovaly téměř co stránku,a z norských vyšetřovatelů dělaly bandu nic nechápajících a nesoustředěných tupců.Vážně škoda, těšil jsem se na ni,i díky doporučení od přátel.Ale jak říkám, tohle je čistě subjektivní pohled.

23.12.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Nebylo to špatné, i když samozřejmě i Počátek se odvíjí ve stejném schématu jako knihy předešlé.Ubylo luštění šifer a naopak přibylo politikaření a filozofických zamyšlení (to vítám). Celá ta myšlenka je zajímavá,ale nejsem jsem si jist,jestli se na ní dá postavit román o pětseti stránkách.

12.12.2018 4 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Nechápu,čím tahle kniha vyvolala takový humbuk.Na psychothriller je to málo krvavé,a i v rámci thrilleru je to průměrná kniha.Neustálé vysvětlování dějinných událostí je otravné a souvislosti nakonec musí vysvětlit hlavní postava v jakémsi monologu, protože jinak by zápletka nedávala smysl.A konečná scéna? No pardón,ale střelecká scéna na střeše v dešti??? Klišé jak hrom.. zklamání,nic než zklamání

04.12.2018 2 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Tak tohle byl vážně úlet.Marně vzpomínám,jestli jsem četl nějakou knihu podobnou téhle.Ale bavilo mě to,a o to přece jde.Oceňuji spoustu popkulturních odkazů a poměrně dost černý humor.

24.11.2018 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Čtení takovýchto knih je pro mě, přiznávám,velmi emotivní.Hrůzy,jenž tito lidé zažívaly,mi vhání často slzy do očí.To samé platí ale i o hrdinství jenž mělo v té děsivé době cenu lidského života.Často máme tendenci zevšeobecňovat,ale tato kniha ukazuje,jak moc se můžeme mýlit.Vyborná kniha o strašných věcech, doporučuji.

12.11.2018 5 z 5