Evazita Evazita komentáře u knih

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Poslední třetina knihy to zachránila. No ale ta hlavní hrdinka Joss, to byl docela děs! Nepobrala jsem, z čeho byla pořád unavená, když nic nedělala a všichni ji jen obskakovali.

05.11.2017 3 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Wow, dost povedené! Po dlouhé době zase knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.
Céčka mě prostě baví!

04.07.2022 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Ufff, jakožto matka s malým dítětem jsem hodně musela potlačovat slzy. Kolikrát mě napadlo, že snad autorka opravdu přišla o dítě, že tak skvěle dokázala popsat pocity zoufalé matky…
Pro mě je to jedna z knih, na kterou nikdy nezapomenu.

20.06.2021 5 z 5

Vzorný syn Vzorný syn Čong Judžong

Mně se to líbilo, a to dost. Bylo to úplně něco jiného, než jsem zvyklá číst. Ještě že mě neodradily první stránky, po kterých jsem chtěla knihu odložit! A kdyby příběh nepokračoval epilogem, tak bych snad byla nadšená ještě více!

“Kdybych věděl, že stojím na zásadní životní křižovatce a že si mohu zvolit jinou, správnou cestu, nebyl bych člověk, ale boží syn.”

17.06.2020 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Přes prvotní přemáhání a víru, že to přece nemůže být tak špatné, jsem se po cca 100 stránkách konečně do příběhu dostala a se zájmem četla osudy námořníků arktické výpravy. Jaký byl však pro mě začátek knihy, takový byl i konec - nebavil mě a bylo už víceméně povinností knihu dočíst. Takže mínus jedna hvězdička za prvních cca 100 stran a mínus jedna hvězdička za cca 100 stran posledních.

29.01.2019 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Tak za mě TOP čtení! A teda na Nobodyho asi už nikdy nezapomenu.

04.08.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Neviděl ji skoro nikdy plakat a myslel si, že se dala do pláče proto, že si vzpomněla na své mrtvé příbuzné. Smrt v táboře však byla něčím tak všedním, že mu připadalo přepjaté, projevovat po tak dlouhé době ještě tolik bolesti. "Nesmíme myslet na to, co bylo," řekl s lehkou netrpělivostí. "Jak bychom potom mohli vůbec ještě žít?"

09.07.2014 5 z 5

O ostatních nevím nic O ostatních nevím nic Kristina Májová

No ty jo, tak toto byl přesně můj šálek kávy! Strašně moc mi sedí typ humoru, který se celou knihou prolínal, takže jsem se po dlouhé době při čtení opravdu bavila.
Po eskapádě v hotelu se příběh už trošku táhl a spíš se celý děj dával tak nějak do klidu, ale i tak dávám plný počet. Doufám, že autorka čím nejdřív vydá další knihu.
P. S.: Taky jste si šáhli na oční víčko?

04.02.2023 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Jsem v polovině a vzdávám to. Takový hnus jsem dlouho nečetla.
Spisovatel musí být taky dobrý magor!

No dobře, dočetla jsem to...zvědavost mi nakonec nedala spát! A dokonce mi samotný závěr vyloudil úsměv na rtech :-)

31.12.2020

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Jááá nevím...nakonec jsem se začetla, ale skoro všichni mi lezli neskutečně na nervy. Blbka Angie s oslovením “andílku”, divná Ruby a ti dva pošuci jakbysmet. Navíc PJ, který už v šesti měsících sám seděl, sám si hrál, jedl sušenky a spal celou noc??? No jasně!

08.10.2020 2 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

No nevím...ale po dlouhé době se mi stalo, že mě děj rozčiloval a ke konci knihy jsem už jen kroutila hlavou nad postoji a debilitou některých postav. Jak slibný byl rozjezd, tak otřesný byl konec!

11.09.2019 2 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Ale jo, bylo to čtivé a mělo to spád.A nic špatného nevidím na tom, že tento díl dějově předchází dílu prvnímu.

14.04.2019 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Tak úžasně psaný příběh a skvělé vykreslení postav, že doslova slyšíte cinkot rolniček ve víru Sohrábova tance, vidíte jasně prosluněné postavy na polaroidu a vlastně celý děj vám běží přímo před očima.

24.09.2017 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Hmmm, už dlouho jsem se nesetkala s tím, aby kniha měla tak vysoké hodnocení a mně se vůbec nelíbila...

23.10.2016 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pěkný, poutavý příběh. Sice jsem si nad knihou nepobrečela, jak jsem očekávala, ale minimálně jsem se zamyslela nad tím, že mám v životě pořád co zlepšovat.

20.03.2016 4 z 5

No, není to zase taková pecička, jak všude kolem sebe slyším. Kniha se četla dobře, ale k popukání určitě nebyla.

03.01.2015 2 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Naprosto fenomenální! Jako dobře, ten konec už byl trošku moc, ale jinak jsem absolutně spokojená. Skvělý vypravěčský styl, jako bych se celou dobu dívala na film.

08.06.2024 5 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Mínus jedna hvězda za ty masakry. Jsem žena, takže řezání hlav apod. prostě nemůžu.

19.01.2024 4 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Většinou bývají další díly nějaké knižní série horší než první díl. V tomto případě mi připadá, že je tomu přesně naopak. Takže za mě - nejlepší naposled!

24.10.2022 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Po první kapitole o Mandy jsem si říkala: neee, co to je za trapárnu! Ale pak se to nějak rozjelo a já četla o sto šest! Někdy mě víc bavilo číst o Nickovi, tak jsem přeskakovala kapitoly a četla pouze jeho příběh. Pak se to zase zvrtlo a četla jsem kapitoly pouze o Mandy :-D Ve finále mě to bavilo celé už jenom pro ten nápad s DNA.

28.04.2021 5 z 5