Vzorný syn

Jednoho brzkého rána probudí šestadvacetiletého Judžina podivný kovový zápach a telefonát od jeho bratra, který se ptá, jestli je doma vše v pořádku – uprostřed noci totiž volala jejich matka. Judžin nedlouho poté objeví její mrtvé tělo ležící v kaluži krve pod schodištěm v jejich stylovém soulském apartmánu. Předešlou noc si však příliš dobře nepamatuje, jelikož celý život trpí záchvaty a má problémy s pamětí. Vše, co si vybavuje, je chabá vzpomínka, v níž matka volá jeho jméno. Křičela snad o pomoc? Nebo prosila o svůj život? Pro Judžina tím začíná zběsilé třídenní pátrání po tom,co se té noci stalo, ale zároveň odhaluje i tajemství svá a své rodiny. Šokující a návykový psychologický thriller Vzorný syn zkoumá s neuvěřitelnou naléhavostí záhady mysli a paměti i pokroucený vztah mezi matkou a synem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405519/big_vzorny-syn-nTH-405519.jpg 3.788
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

The Good Son, 2016

Kniha Vzorný syn

1T0S_

No já nevím. Na jednu stranu je tu vážně promyšlený a originální příběh s propracovanými charaktery, který sice nikterak nepřekvapí, ale rozhodně vás donutí se alespoň trošku zamyslet. Na druhou stranu je zde styl psaní, který je, mírně řečeno, tak trošku otravný. Kniha je nějakých 300 stran dlouhá, ale za celou tu dobu se zde vlastně nic moc nestalo, to autorka akorát pitvala vše do detailu a neustále odbíhala od děje. Pokud hledáte nějakou zajímavou zkušenost a nevadí vám roztahané knihy, můžu jedině doporučit. Jinak bych se Vzornému synovi asi raději vyhnul.

Ticiana
26.12.2021

První půlku jsem zhltla, pak mne nadšeni nejak opustilo. Kniha je fajn, ale neměla jsem takové ty okamžiky, kdy jsem trpěla, co asi bude dal nebo ze by mne to nutilo číst dal.

pakoshka
21.04.2021

Začátek je tak šíleně nudnej a omílá pořád dokola to samý, nemůžu se ani po pár desítkách stránek začíst. Odkládám.

Ophelie
03.04.2021

Kniha nebyla úplně špatná, ale něco mi tam chybělo, napětí, gradace děje, touha číst dál... Dočetla jsem, ale jen proto, že nerada nechávám knihy nedočtené. Vyprávění Judžina coby psychopata a sériového vraha mi nějak nesedlo. Celé se to tak nudně vleklo. Hvězdičku navíc dávám díky doslovu, který knize přidává na významu. Znovu bych po knize ale už více nesáhla.

Jirkson
09.03.2021

Je to jízda a kdo by si tohle psycho neužil? Já tedy rozhodně ano :-))

Kniholapka
18.01.2021

Tuto autorku jsem neznala. Tato kniha byla mou prvotinou. Ze začátku jsem měla velký problém se začíst a občas jsem se ztrácela v tom, kdy se děj zrovna odehrává. Každopádně je to hodně neobvyklá sonda do hlavy psychopata. Styl psaní je úplně jiný, než na jaký jsem zvyklá, možná proto jsem měla problém se začíst. Každopádně u mě tato kniha žádný „wau" efekt nevyvolalo. Na druhou stranu jsem ráda, že se mi dostala do ruky, protože je svým způsobem zajímavá!
Na závěr mám jedinou otázku. Jakto, že měl takové štěstí?

Pajule35
12.11.2020

Tak to byla jízda, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Kniha je psaná z úplně jiného pohledu než klasické krimi a ten konec... Doufám, že to nebyla poslední kniha autorky.

L.Helena
21.10.2020

Děj knihy je nevšední, děsný, psychopatický… Ale stejně jsem se nedokázala pořádně začíst. Tedy místy ano, ale pak přišly pasáže, které byly hodně popisné, ale i ty popisy takové nejasné, nekonkrétní. Na to, co se v knize odehrávalo, bych očekávala, že z toho budu mít celou dobu mrazení, nebo pocity naprostého zhnusení. Bylo hodně zajímavé číst o vnitřním světě psychopata, ale občas jsem se do čtení musela nutit. Prostě mě to nechytlo tak, jak by si tento neobvyklý příběh zasloužil.